AKTUALNOŚCI

11 lipca 2016r

Półkolonie 2016

W dwóch pierwszych tygodniach wakacji w naszej szkole odbyły się półkolonie, podczas których uczniowie między innymi mieli okazję zwiedzić najbliższą okolicę, skorzystać z kąpieli słonecznych, nauczyć się pływać, grać w golfa oraz spróbować jazdy konnej. Piękna pogoda oraz wspaniała atmosfera sprawiły, że wszyscy bawili się świetnie.

strzalka.jpggaleria

***

24 czerwca 2016r.

Uroczyste zakonczenie roku szkolnego 2015/2016

24 czerwca o godzinie 10.00 rozpoczęła się uroczystość Pożegnania klasy VI. Uczniowie otrzymali świadectwa ukończenia szkoły, dyplomy i nagrody. Absolwenci  wraz  wychowawczynią przygotowali akademię podczas której wspominali swoją ścieżkę nauki od najmłodszych lat, a także gorąco podziękowali pani dyrektor, wszystkim  wychowawczyniom, nauczycielom, a także rodzicom za dar nauki, opieki i wychowania. Również uczniowie  klasy  V w żartobliwy sposób pożegnali starszych kolegów - życząc im wielu sukcesów oraz realizacji planów i zamierzeń, a przede wszystkim  spełnienia  marzeń.


strzalka.jpggaleria

***


23 czerwca 2016r

Rozstrzygniecie konkursów

Uczniowie naszej szkoły są bardzo aktywni, dlatego podczas apelu nastąpiło uroczyste rozdanie nagród.

Konkurs plastyczny "Fantastyczny Świat Moich Snów"
Dyplomy za udział otrzymali:

Jessica Smolarek, Kinga sosna, Kamil Dulemba, Julia Schaibel, Karolina Wróbel, Jakub Zielnik, Kacper Doktor i Oliwia Krzempek.

Międzynarodowy Konkurs MATEMATYCZNY KANGUR

Wyróżnienie dla Kaia Hoare

Szkolny Konkurs Matematyczny "EUKLIDES"

I miejsce Kinga Sosna
II miejsce Kai Hoare i Daria Król
III miejsce Filip Pieniądz

Szkolny konkurs w ramach akcji
"Książki Naszych Marzeń"

I miejsce Oliwia Grajcarek

Konkurs dla klasy V i VI
"Warszawska wycieczka-pamiętam"
I miejsce Oliwia Grajcarek
II miejsce Daria Król
III miejsce Paulina Panek

Szkolny Turniej Piłki Nożnej EURO 2016

Mistrzami naszej szkoły została drużyna w składzie:

Kacper Pudełko
Michał Ryguła
Jakub Growiec
Bartosz Sojka
Maksymilian Furczyk
Kamil Dulemba

Konkurs dla najlepszych czytelników
w roku szkolnym 2015/2016

I miejsce dla klasy I

Zbiórka zakrętek
I miejsce Emilia Stalmach
II miejsce Oliwia Krzempek
III miejsce Krystian Masny

Zbiórka makulatury
I miejsce Wojciech Szuster
II miejsce Julia Schaibel
III miejsce Samuel Wojtala

Zbiórka baterii
I miejsce Oliwia Krzempek
II miejsce Samuel Wojtala
III miejsce Kacper Doktor

strzalka.jpggaleria

***

23 czerwca 2013

Warsztaty pszczelarskie

Pani Jadwiga i Kazimierz Wiśniowscy przeprowadzili w naszej szkole warsztaty pszczelarskie. Prawdziwy ul przywieziony przez pszczelarzy zachwycił wszystkie dzieci. Uczniowie dowiedzieli się o życiu i pracy pszczół. Dzieci spróbowały również pyłku kwiatowego, który w zależności od rodzaju kwiatu różnie smakował.

Dziękujemy za bardzo ciekawe zajęcia!

strzalka.jpggaleria

***

22 czerwca 2016r.

Warsztaty naukowe Unikids

Uczniowie naszej szkoły zmienili się dziś w prawdziwych naukowców. Profesjonalne warsztaty przybliżyły dzieciom tematykę suchego lodu. Dzieci dowiedziały się co to jest zlewka, czy suchy lód jest zimny czy ciepły, jak nazywa się zamiana stanu skupienia z stałego na gazowy oraz jakie reakcje zachodzą podczas połączenia suchego lodu z gorącą wodą czy płynem do naczyń.

strzalka.jpggaleria

***
21 czerwca 2016r.

Koncert zespołu Avokado. Instrumenty perkusyjne.

Piękne dźwięki dobiegały dziś z naszej szkoły, a to dlatego, że mieliśmy "żywą" lekcję muzyki". Zespół Avokado zaprezentował naszym uczniom instrumenty perkusyjne. Dzieci brały udział w tworzeniu muzyki. Wspaniały koncert szkolnej dziecięcej orkiestry był uwieńczeniem muzycznych warsztatów.

strzalka.jpggaleria

***

21 czerwca 2016r.

Lekcja matematyki w klasie V

Dziś z  samego rana klasę V odwiedzili nauczyciele naszej szkoły, by zobaczyć lekcję matematyki.  Geometria jest nie lada wyzwaniem dla wszystkich ,jednak piątoklasiści świetnie poradzili sobie z rysowaniem siatek i składaniem modeli sześcianów. Największe zainteresowanie było anaglifami - rysunkami, które przez specjalne okulary dają złudzenie trójwymiarowe.  Dziękujemy wszystkim  nauczycielom obserwującym zajęcia z przybycie i docenienie ciężkiej pracy piątoklasistów.

strzalka.jpggaleria

***

20 czerwca 2016r.

Komers klasy IV

Szóstoklasiści wraz z rodzicami i panią wychowawczynią przygotowali ostatnią pożegnalną dyskotekę. Wraz z zaproszoną klasą V bawili się znakomicie. Piękne kreacje i fryzury dodawały uroku wieczornej imprezie. Zabawy, poczęstunek oraz wspaniała przyjacielska atmosfera sprawiły, że komers bardzo szybko się skończył. Wspomnień będzie co nie miara.

strzalka.jpggaleria

***

20 czerwca 2016r.

Warsztaty ekologiczne dla klas III-V

Poniedziałkowy poranek zaskoczył wszystkich deszczem. Jednak uczniowie stanęli na wysokości zadania. ubrani w kalosze oraz płaszcze przeciwdeszczowe wyruszyli na warsztaty ekologiczne do lasu. Na łonie przyrody spędzili  4 owocne godziny lekcyjne. Dzieci doświadczały natury wszystkimi zmysłami. Zajęcia były bardzo ciekawe i pouczające.

strzalka.jpggaleria

***
16 czerwca 2016r.

Ognisko klasy I

Pierwszoklasiści w czwartkowe popołudnie integrowali się podczas klasowego ogniska. Samodzielnie upieczone kiełbaski były pyszne. Wspólna zabawa sprzyjała wspaniałej atmosferze oraz pogłębianiu przyjaźni.

strzalka.jpggaleria

***

14 czerwca 2016r.

Zespół Folklorystyczny "Jankowiczanie"

Już od samego rana dzieci były bardzo podekscytowane, gdyż oczekiwaliśmy wspaniałych gości - Zespołu Folklorystycznego Jankowiczanie. Klasa V z tej okazji przygotowała dla zespołu szpajzę. Panie z wielkim umiłowaniem do tradycji opowiedziały o strojach ludowych i ich przeznaczeniu. Zaśpiewały także wspaniałe pieśni jankowickie oraz nauczyły wszystkich dziecięcej piosenki "Czyjisz to poleczko". Dziękujemy Zespołowi za krzewienie w nas tradycji pszczyńskich i przeprowadzone warsztaty regionalne.

strzalka.jpggaleria

***

13 czerwca 2016

Dzień Dawcy Szpiku

ulotka_dawca.png

strzalka.jpgulotka

strzalka.jpgplakat

***

11 czerwca 2016r.

Piknik Rodzinny

W sobotę 11 czerwca spotkaliśmy się na terenie szkoły, aby wspólnie bawić się i aktywnie spędzać czas. Na początku rodzice mieli okazję wysłuchać i obejrzeć występy swoich pociech. Następnie dzieci wraz z opiekunami uczestniczyły w rozgrywkach sprawnościowych, które były bardzo emocjonujące. Rada Rodziców przygotowała dla wszystkich wiele niespodzianek takich jak: dmuchany zamek, pokaz strażacki, zabawy animacyjne czy też malowanie twarzy. Można było skosztować smacznej grochówki, pysznych ciast i ciepłych kiełbasek. Wszyscy bawili się znakomicie.

strzalka.jpggaleria

***

9 czerwca 2016r.

 Spartakiada Pszczyńska

9 czerwca odbyła się Spartakiada Pszczyńska. Kacper Pudełko zdobył srebrny medal w biegu na 60 metrów i pobił rekord szkoły (8,19), Julia Scheibel również zdobyła srebro w skoku w dal i też pobiła życiowy rekord (3,72 metra). Ogólnie szkoła zdobyła 12 miejsce, jesteśmy dumni z naszych zawodników .

strzalka.jpggaleria

***

7 czerwca 2016r.

Finał Czwartkow Lekkoatletycznych

7 czerwca 2016.r odbył się Finał Czwartków  Lekkoatletycznych. Nasi uczniowie spisali się na medal.
-Kacper Pudełko III miejsce w biegu na 60 metrów
-Karolina Wróbel III miejsce w biegu na 600 metrów
-Filip Pieniądz II miejsce w biegu na 60 metrów i III miejsce w skoku w dal
-Julia Scheibel III miejsce w skoku w dal
-Kinga Sosna II miejsce w biegu na 600 metrów
-Kai Hoare II miejsce w biegu na 1000 metrów
-Mateusz  Golus I miejsce w biegu na 1000 metrów 
Powyżsi zawodnicy reprezentowali nasza szkołę na Ogólnopolskim Finale Czwartków Lekkoatletycznych w Łodzi  17-19 czerwca.
Dodatkowo w losowaniu nagród szczęście uśmiechnęło się do Faustyny Stencel i Filipa Pieniądza otrzymali torbę sportową i plecak.
strzalka.jpggaleria

***

7 czerwca 2016r.

Wycieczka do ŻORSKIEGO CENTRUM REGIONALNEGO

Dnia 7 czerwca 2016r. odbyła się dla dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniów klasy I autokarowa wycieczka edukacyjna do Żorskiego Centrum Regionalnego w Żorach – Osinach. W siedzibie Centrum dzieci uczestniczyły w lekcji „regionalizmu na żywo” na temat powitania lata. Poprzez zabawę oraz aktywny udział w zajęciu dzieci poznały legendy, a także zwyczaje i obrzędy związane z magią nocy świętojańskiej. Utrwaleniem zdobytych wiadomości były interesujące warsztaty artystyczne,  w czasie których uczniowie  chętnie bawili się tańcząc i śpiewając śląskie piosenki. Na zakończenie niecodziennej lekcji regionalizmu uczestnicy warsztatów mieli  okazję skosztować  chleb ze smalcem. Wycieczka cieszyła się dużym zainteresowaniem dzieci, jak również stała się skarbnicą  nowych wiadomości i umiejętności z zakresu edukacji regionalnej. W drodze powrotnej dzieci odwiedziły Figlolandię w Żorach, gdzie w bezpiecznej, przyjaznej atmosferze, pod troskliwym i czujnym okiem opiekunów, spontanicznie i kreatywnie spędziły czas. Niezwykłą frajdą okazała się ogromna konstrukcja składająca się z labiryntu przejść, zjeżdżalni, trampoliny i basenów z piłeczkami.  Dzieci korzystały także z mini pojazdów, oraz ściany wspinaczkowej. Każdy, kto poczuł zmęczenie, mógł skorzystać z zacisznego kącika malucha, w którym można było odpocząć i nabrać sił do dalszej zabawy. Pobyt bardzo szybko dobiegł końca. Pełni niezapomnianych wrażeń i emocji dzieci pożegnały się z tym bajkowym miejscem i wróciły do szkoły.


strzalka.jpggaleria

***


6 czerwca 2016r.

Międzyszkolny Konkurs "Omnibus 2016"

Dnia 6 czerwca 2016 r. odbył się w naszej szkole IX Międzyszkolny Konkurs „ Omnibus 2016” klas I – III.  Patronat nad konkursem objęło Stowarzyszenie na Rzecz Wspierania Edukacji Dzieci i Młodzieży „Omnibus”. Do konkursu przystąpiło 32 uczniów z 11 szkól naszego regionu. Uczniowie rozwiązywali testy w trzech kategoriach wiekowych: klasa I, klasa II, klasa III. Szczególnie gratulujemy Miłoszowi z klasy II, który wspaniale reprezentował naszą szkołę.

W tym roku tytuły „Omnibusów 2016” w swoich kategoriach wiekowych zdobyli:

Kategoria klas I


1. Aleksandra Białas ze Szkoły Podstawowej nr 9 w Łące
2 .Piotr Beer z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Wiśle - Wielkiej
3. Katarzyna Szymańska ze Szkoły Podstawowej nr 18 w Pszczynie

 
Kategoria klas II

1. Miłosz Filipek ze Szkoły Podstawowej nr 11 w Porębie
2. Jakub Komraus z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Studzienicach
3. Amelia Gałuszka z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Wiśle - Wielkiej

Kategoria klas III

1. Julia Grygier z Szkoły Podstawowej nr 7 w Ćwiklicach
2. Dorota Miklewska ze szkoły Podstawowej nr 18 w Pszczynie
3. Zuzanna Nocoń z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Wiśle – Wielkiej
 Gratulujemy !

 
 strzalka.jpggaleria

***

5 czerwca 2016r.

Mały Brzym 2016r.

W niedzielę, 5 czerwca w ramach Spotkań pod Brzymem odbyły się  XVI Pszczyńskie Prezentacje Dziecięcych Zespołów Regionalnych Mały Brzym. Ze względu na niesprzyjającą pogodę, dzieci występowały w auli I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego w Pszczynie. Swoje umiejętności taneczne i wokalne zaprezentowało 15 zespołów. Nasz zespół „Młodzi Porębianie” debiutował. Dzieci klasy II i III zaśpiewały tradycyjne pszczyńskie utwory, a  uczniowie klas starszych zatańczyli. Wspaniała atmosfera sprawiła, że występy były bardzo udane, a drobne potknięcia niewidoczne. Serdecznie gratulujemy młodym wskrzesicielom tradycji śląskich w Porębie.

strzalka.jpglink (relacja z imprezy na stronie POPP)

strzalka.jpggaleria
         część I
          część II

***

3 czerwca 2016r.

Wycieczka klasy VI do Zamku w Pszczynie

Dzisiaj klasa VI odwiedziła mury Zamku w Pszczynie. Podczas lekcji muzealnej „Na dworze Hochbergów” uczniowie poznali historię zamku pszczyńskiego, a także losy niektórych mieszkańców, zwłaszcza należących do ostatniego rodu zamieszkującego zamek.

strzalka.jpggaleria

***
1 czerwca 2016r.

Ognisko klasy IV

1 czerwca 2016r. z okazji Dnia Dziecka klasa IV integrowała się na ognisku klasowym, które odbyło się u babci Filipa Pieniądza. Najpierw była piesza przeprawa przez las, nastepnie na ognisku było pieczenie kiełbasek, gry i zabawy. Wszyscy bawili się świetnie.

***

1 czerwca 2016r.

Dzień Angielski

Już po raz kolejny w naszej szkole odbył się Dzień Angielski. Szkoła przystrojona w plakaty, symbole i mapy krajów anglojęzycznych wyglądała wspaniale. Pani Justyna Szyszka przygotowała dla wszystkich wiele niespodzianek. Podczas konkursów i zadań, które miały wykonać klasy było mnóstwo emocji. 1 czerwca jest wyjątkowym dniem, dlatego Pani Dyrektor złożyła wszystkim uczniom serdeczne życzenia z okazji Dnia Dziecka.

strzalka.jpggaleria

***

1 czerwca 2016r

Wycieczka klas V i VI do Warszawy

W ostatnich dniach maja odbyła się dwudniowa wycieczka klas piątych i szóstych do Warszawy. Stolica zachwyciła wszystkich. W naszych pamięciach zostanie z pewnością film "Zniszczenie i odbudowa" oraz  lekcja warsztatowa pt.: "Królewskie stroje" na Zamku Królewskim. Podczas wycieczki zwiedziliśmy również Muzeum Powstania Warszawskiego, Sejm i Senat, Stare Miasto, Centrum Nauki Kopernik, Łazienki Królewskie, Pałac Kultury i Nauki. W stolicy odwiedziliśmy Rzecznika Praw Dziecka. Każdy uczeń mógł osobiście zadać pytanie Panu Markowi Michalakowi, który cierpliwie udzielał odpowiedzi.

strzalka.jpggaleria

***
31 maja 2016r.

Wycieczka klasy IV do Ojcowa

31 maja 2016 r klasa czwarta wyjechała na wycieczkę do Ojcowa. Zwiedzili Zamek w Pieskowej Skale, zobaczyli  Maczugę Herkulesa,  poznali życie młynarza, ruch koła młyńskiego, prace tartaku w Młynie Boroniówka. W Ojcowie zobaczyli Ruiny Zamku Kazimierzowskiego,  pieszo przeszli do Jaskini Łokietka po drodze podziwiali przyrodę w Wąwozie Ciasnych Skałek, Bramę Krakowską i Źródełko Miłości.

strzalka.jpggaleria

***


30 maja 2016r.

Wycieczka klasy II i III do Inwałdu

Dnia 30 maja klasa II i III udały się na wycieczkę do Parku Miniatur oraz Warowni w Inwałdzie. Wraz z przewodnikiem uczniowie oglądali budowle z całego świata i korzystali z atrakcji Wesołego Miasteczka. Na koniec uczniowie udali się do Warowni, gdzie mieli okazję poznać pracę rzemieślniczą miedzy innymi kowala i garncarza. Wielką niespodzianką było samodzielne wykonanie glinianej miski, sznura i metalowego serca. Wszyscy zmęczeni, ale pełni wrażeń wrócili do swoich domów.


***

29 maja 2016r.

II Wojewódzki Konkurs Wokalny "Karuzela z Piosenkami"

W środę 25 maja w Niepublicznej Szkole Podstawowej "Odyseja" w Strumieniu odbył się II Wojewódzki Konkurs Wokalny "Karuzela z Piosenkami". Nasz uczeń Michał Wojtkowiak w kategorii klas 4-6 otrzymał tytuł Laureata równocześnie kwalifikując się do drugiego etapu konkursu.

Finałowy galowy koncert konkursowy odbył się 28 maja 2016r. w sali widowiskowej Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Strumieniu o godzinie 9.00. Przewodniczącym jury był gość specjalny, słynna piosenkarka, pani Grażyna Łobaszewska. Wszyscy Laureaci zakwalifikowani do drugiego etapu uczestniczyli w warsztatach wokalnych prowadzonych przez P. Grażynę Łobaszewską.

Michał Wojtkowiak zaśpiewał utwór Ryszarda Rynkowskiego "Szczęśliwej drogi już czas"
zdobywając II miejsce.


Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

strzalka.jpggaleria

***

24 maja 2016r.

Międzyszkolny Konkurs o tytuł Dobrego Przyrodnika

Dziś w naszej szkole odbył się Międzyszkolny Konkurs o tytuł "Dobrego Przyrodnika". W konkursie wzięło udział 18 uczniów z 10 szkół Gminy Pszczyna. Na rozwiązanie zadań testowych i otwartych szóstoklasiści mieli 60 minut. Młodzi przyrodnicy wykazali się ogromną wiedzą. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, a trzech najlepszych uczniów nagrodzono.
Serdecznie gratulujemy!

strzalka.jpggaleria

***

24 maja 2016r.

Lekcja matematyki na świeżym powietrzu

Dziś szóstoklasiści zmierzyli się z matematyką na szkolnym podwórku. Tematem lekcji była konstrukcja prostej prostopadłej oraz prostej równoległej. Uczniowie zamiast cyrkla do konstrukcji użyli sznurka i kredy. Wszyscy wspaniale poradzili sobie z zadaniem, a ich prace zostały uwiecznione na zdjęciach.

strzalka.jpggaleria

***

21 maja 2016r.

Wycieczka do Sztolni Czarnego Pstrąga i Kopalni Srebra

W sobotę odbyła się wycieczka dla chętnych uczniów do Zabytkowej Kopalni Srebra w Tarnowskich Górach. Dzieci spotkały się ze Skarbnikiem, który opowiedział legendę o dwóch gwarkach (górnikach), z których jeden za jego pomocą odnalazł ścianę z cennym kruszcem, a drugiego spotkała kara za własną pychę. Dzieci przepłynęły na łódkach najdłuższą podziemną trasą w Sztolni Czarnego Pstrąga, która mierzy  600 metrów. Oprócz tego zwiedziły również Skansen Maszyn Parowych i jechały kolejką wąskotorową.

strzalka.jpggaleria

***

20 maja 2016r.

Międzyszkolny Konkurs Informatyczny
"Młody Informatyk"


W samo południe naszą szkołę odwiedziło 14 najlepszych informatyków z 8 szkół Gminy Pszczyna. Uczniowie zmierzyli się z testem oraz zadaniami praktycznymi z zakresu podstawy programowej dla II etapu edukacji ze szczególnym uwzględnieniem historii Internetu w Polsce. Nasza szkołę reprezentowali szóstoklasiści: Daria Król i Kacper Pudełko, którzy otarli sie o podjum. Po ciężkiej i wyrównanej pracy, wyłoniono czworo  laureatów:
I miejsce otrzymał Igor Flisiak  -ZSP Studzienice
II miejsce otrzymał Kamil Pfaff -SP 2 Pszczyna
III miejsce otrzymał Bartosz Wiera -SP 7 Ćwiklice
IV miejsce otrzymał Michał Sornowski-ZSP Studzienice

strzalka.jpggaleria

***

15 maja 2016r.

Festyn Parafialny

Uczniowie naszej szkoły włączyli się w obchody festynu parafialnego. Recytacje wierszy, śpiew oraz taniec dzieci uświetniły program imprezy. Wszyscy byli pod wrażeniem talentów swoich pociech.

strzalka.jpggaleria

***

13 maja 2016r.

Teatr Profilaktyczny

Dzisiaj gościliśmy w szkole aktorki Teatru dla Dzieci i Młodzieży „Moralitet” z Krakowa, które dla młodszych uczniów zagrały spektakl „Wielkie hece w szkolnej bibliotece” – czyli bajeczkę o tolerancji i akceptacji odmienności, która jednocześnie promuje dbałość o książki. Starsi uczniowie uczestniczyli w spektaklu „Bella” ukierunkowanym na przeciwdziałanie agresji i przemocy.

strzalka.jpggaleria

***

12 maja 2016r.

Międzyszkolny Konkurs Matematyczny
Kogel-Mogel dla klas IV


Dzisiejszego popołudnia w Szkole Podstawowej nr 8 im. Józefa Weszki w Rudołtowicach odbył się konkurs matematyczny Kogel-Mogel dla najlepszych matematyków klas czwartych z Gminy Pszczyna. W konkursie wzięło udział 25 uczniów. Poziom był bardzo wysoki, a rywalizacja wyrównana. Czwartoklasiści naszej szkoły godnie nas reprezentowali zdobywając podium:

Kinga Sosna zajęła I miejsce
Kai Hoare zajął II miejsce

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

strzalka.jpggaleria

***


11 maja 2016r.

Konkurs Wiedzy o Ziemi Pszczyńskiej

Tegoroczny konkurs Wiedzy o Ziemi Pszczyńskiej odbył się od hasłem " Wsi spokojna, wsi wesoła..." o wsiach gminy Pszczyna. Do konkursu przystąpiło 9 drużyn ze szkół naszego regionu. Uczniowie wykazali się wiedzą z zakresu, historii, tradycji i obrzędów sołectw. Rywalizacja była ogromna, a poziom bardzo wysoki. Konkurs uświetnił występ zespołu Jankowiczanki oraz wykład na temat życia pszczół.

Uczennice naszej szkoły
Oliwia Grajcarek i Faustyna Stencel zajęły II miejsce.
Serdecznie gratulujemy!strzalka.jpggaleria

***

7 maja 2016r.

Dzień profilaktyki "Zdrowo i Kolorowo"

    W sobotę odbył się w naszej szkole Dzień Profilaktyki „Zdrowo i kolorowo”.
    Dzieci pogłębiały swoją wiedzę na temat zdrowego odżywiania. W klasach przygotowywały i spożywały pyszne i zdrowe potrawy.  Specjalnie powołane jury doceniło wysiłek kulinarny  wszystkich klas, choć  przyznało wyróżnienia klasie III i V. Nie obyło się również bez aktywności sportowej która zaczęła się od wspólnej rozgrzewki. Potem były wyścigi rzędów z różnorodnymi konkurencjami sportowymi. W tej części zmagań zwyciężyły klasy II i IV. Na zakończenie dnia wręczono pamiątkowe dyplomy, a także upominki uczniom, którzy wzięli udział w Konkursie Plastyczno-Profilaktycznym „Zdrowy styl życia”.
strzalka.jpggaleria

***

28 kwietnia 2016r

Konkurs Historyczny


28 kwietnia nastąpło uroczyste rozdanie nagród dla laureatów XIV Powiatowego Konkursu Historycznego "1050 rocznicy Chrztu Polski" zorganizowanym przez POPP w Pszczynie. Nasz czwartoklasista oznalazl sie wśród zwycięzców.


Filip Pieniądz II miejsce.


strzalka.jpggaleria

***
28 kwietnia 216r.

XV Miedzyszkolny Konkurs Recytatorski

W Szkole Podstawowej nr 14 w Wisle Wielkiej odbył się XV Miedzyszkolny Konkurs Recytatorski. Wczniowie naszej szkoły zaprezentowałi wiersze Jana Brzechwy "Samochwała" oraz Elizy Rozdoba "Modna Świnka".

W kategorii klas II-III  Miłosz Filipek zajął II miejsce.
W kategorii klas I  Julia Szuster otrzymała dyplom  za udział.
Serdecznie gratulujemy!

strzalka.jpggaleria


***

28 kwietnia 216r.

Święto Konstytucji 3 Maja

Ustawa Rządowa, czyli Konstytucja 3 Maja, była drugą na świecie, a pierwszą w Europie ustawą zasadniczą. Uchwalona na Sejmie Czteroletnim w 1791 roku przez stronnictwo patriotyczne jako rezultat kompromisu ze stronnictwem królewskim, była wynikiem dążeń do naprawy stosunków wewnętrznych w Rzeczpospolitej po I rozbiorze, ustalając podstawy ustroju nowożytnego w Polsce.

    Z tej okazji klasa IV wraz z wychowawczynią Lucyną Goraus przygotowała pouczający wystep upamietniający uchwalenie Konstytucji Trzeciego Maja.***

5 kwietnie 2016r.

Sprawdzian szóstoklasisty

    Nasi najstarsi uczniowie, przystąpili do swego pierwszego w życiu egzaminu. Cała dziesiątka przez kilka godzin rozwiązywała zadania z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego. Szóstoklasiści szczęśliwie zakończyli sprawdzian. Życzymy samych najwyższych wyników!

strzalka.jpggaleria

***

1 kwietnia 2016r.

Dzień Dobrego Słowa

    Kwiecień rozpoczęliśmy nie tylko od żartów, ale również od kilku dobrych słów. Dzieci z koła czytelniczego przygotowały dla wszystkich miłą niespodziankę. Każdy uczeń oraz pracownik szkoły otrzymał karteczkę z zaskakującym przesłaniem i słodką przyjemnością. Zapraszamy do galerii, by samemu przekonać się, jaki żarcik sprawili nam uczniowie koła czytelniczego wraz z panią Danutą Żelazo.

strzalka.jpggaleria

***

31 marca 2016r.

Dzień Bezpiecznego Internetu

    Podsumowanie tegorocznego Dnia Bezpiecznego Internetu odbyło się 31 marca 2016r. podczas szkolnego apelu pod hasłem Lepszy Internet zależy od Ciebie”. W trakcie prezentacji zobaczyliśmy pierwszy odcinek filmu „Siaciaki”. Niespodzianką dla wszystkich były odwiedziny Drużyny Sieciaków, którzy przypomnieli nam o niebezpieczeństwach w sieci – złych Sieciuchach, o 4 zasadach bezpiecznego Internetu, Netykiecie i gdzie szukać pomocy. Sieciaki zaprezentowały nam film „Ku przestrodze”, gdyż nigdy nie wiadomo, kto jest po drugiej stronie.

Dziekujemy klasie III z wychowawczynią za wspaniałe zagadki i słodkie nagrody.

Na koniec zostały rozdane nagrody w Szkolnym Konkursie Dnia Bezpiecznego Internetu "Sieciaki i Sieciuchy":

I miejsca
ex aequo otrzymały:

Julia Scheibel
Kinga Sosna
Oliwia Grajcarek

Serdecznie gratulujemy!

strzalka.jpggaleria

strzalka.jpgfilm "Ku Przestrodze"

strzalka.jpgprezentacja

***

Gdy nadejdą święta, niech nadzieja i radość

 zastuka do Waszych drzwi,

a wielkanocny zajączek

przyniesie pomyślność,

szczęście i wiosenny nastrój

w rodzinnym gronie.

życzą:
Dyrekcja, Nauczyciele i Uczniowie

SP 11 w Porębie


21 marca 2016r.

Wystawa prac uczniów w Target Pizza

  W dniach 18 – 20 marca w Pizzerii Target odbyła się wystawa prac dzieci, biorących udział w konkursie na Najlepszy Model Pizzy. Z relacji pracowników Pizzerii wielu klientów oglądało prace oraz było zaskoczonych pomysłowością uczniów. Sama właścicielka Pizzerii z dumą podziękowała, że prace uczniów były wystawione właśnie w jej pizzerii.
 Serdecznie dziękujemy Pizzerii Target.

strzalka.jpggaleria

***

21 marca 2016r.

Dzień Świetego Patryka

Na całym świecie, 17 marca, jest obchodzony Dzień Świętego Patryka. W naszej szkole świętowanie zostało przeniesione na Pierwszy Dzień Wiosny. Dużo uczniów przyszło ubranych na zielono – czyli na narodowy kolor Irlandii. Na przerwach rozbrzmiewała muzyka irlandzka. Wszystkie dzieci bawiły się w gorącego ziemniaka. Uczniowie z klas IV-VI brały udział w wyścigu koniczynowym. Dzieci z klas I-III poszukiwały schowanych przez Leprechauna (irlandzkiego skrzata) koniczyn, kapeluszy oraz monet. Dzięki gazetce na temat Dnia Świętego Patryka uczniowie dowiedzieli się ciekawych informacji na temat tego święta. Pani Justyna Szyszka bardzo dziękuje wszystkim, którzy brali udział w zabawach tego dnia. 

strzalka.jpggaleria

***

20 marca 2016r.

Konkurs Poezji i Twórczości Własnej

Uczniowie klasy IV w Konkursie Poezji i Twórczości Własnej "Kropla mej duszy - odcienie miłości" w kategorii 10-12 lat organizowanym przez Gminny Ośrodek Kultury w Suszcu zdobyli podium. Serdecznie gratulujemy talentu poetyckiego i życzymy dalszych sukcesów!


Filip Pieniądz II miejsce

Kamil Dulemba III miejsce.

Serdecznie gratulujemy!

strzalka.jpggaleria

***

11 marca 2016r.

Konkurs Języka Angielskiego

11 marca Kinga Sosna, Filip Pieniądz oraz Joshua Hoare – wzięli udział w Powiatowym Konkursie z Języka Angielskiego. Miło nam poinformować, iż Joshua Hoare zajął I miejsce.
Bardzo dziękujemy całej trójce za reprezentowanie szkoły. Gratulujemy wyników i życzymy powodzenia za rok!

strzalka.jpggaleria

***

8 marca 2016r.

Pyszne kanapki klasy III

Dnia 8 marca klasa II przygotowała wiosenne śniadanie . Po zapoznaniu się z zasadami prawidłowego żywienia oraz z zachowaniem zasad BHP uczniowie samodzielnie stworzyli jadalne arcydzieła; smaczne i zdrowe kanapki kolorowe.

strzalka.jpggaleria

***

12 lutego 2016r.

Rozdanie nagród

    Przed nami ferie, ale zanim udamy sie na zasłużony wypoczynek pani Dyrektor Lilianna Mańka podczas apelu organizacyjnego przypomniała wszystkim zasady bezpiecznego zachowania się podczas zimowych zabaw.
    Najlepszy uczeń naszej szkoły - Filip Pieniądz otrzymał stypendium naukowe.
    Uczniowie z niecierpliwością oczekiwali również wreczęnia nagród za udział w konkursach szkonych i klasowych. Oto wyniki:

Klasowy Konkurs Plastyczny " Układ Słoneczny"

1. Wojciech Szuster
2. Martyna Matusz
3. Sylwia Kałka

Szkolny Konkurs Informatyczny z Elementami Matematyki
1. Kinga Sosna
2. Joshua Hoare
3. Julia Matusz i Kacper Pudełko

Szkolny Konkurs Plastyczny na Model Najsmaczniejszej Pizzy

Kategoria klas I-II:
Julia Szuster

Kategoria klas III-IV:
Wojciech Szuster

Kategoria klas V-VI:
Oliwia Grajcarek

Dziękujemy Pizzerii "Target Pizza" za ufundowanie nagród  i wysawę naszych prac.

Zapraszamy do galerii

***

12 lutego 2016r.

Ratujemy i uczymy ratować!

    Dnia 9 lutego 2016r. uczniowie klasy III przystąpili do egzaminu "pierwszej Pomocy" w ramach programu "Ratujemy i uczymy ratować". Po półrocznych zajęciach, podczas których uczyli się wzywać pomoc oraz wykonywać najprostsze czynności ratujące życie poszkodowanego egzamin zdali śpiewająco.

strzalka.jpggaleria

***

9 lutego 2016r.

Święto Pizzy

    9 lutego obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Pizzy.
Z tej okazji w naszej szkole odbył się konkurs na model pizzy w trzech grupach wiekowych - I oraz II klasa, III oraz IV klasa, V oraz VI klasa. Technika plastyczna "wyrobienia" pizzy była dowolna. Dzieci bardzo chętnie i licznie wzięły udział w "pieczeniu" pizzy. W głosowaniu na najlepszy model wzięła udział cała szkoła. W najbliższym czasie zostaną ogłoszone wyniki. Pani Justyna Szyszka, bardzo dziękuje wszystkim za tak wielki wkład w prace oraz chęci. 
A o to prace dzieci:

strzalka.jpggaleria

***


8 lutego 2016r.

Najpiękniejsze Stadiony Europy - konkurs plastyczny

Uczniowie naszej szkoły wzięli  udział w IV edycji konkursu plastycznego „Najpiękniejsze miejsca Europy” organizowanego przez Powiatowe Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Pszczynie. Młodzi artyści w tym roku musieli wykonać pracę pt.: „Najpiękniejsze Stadiony Europy”. Celem konkursu było promowanie dziecięcej i młodzieżowej twórczości artystycznej oraz rozwijanie zainteresowań tematyką europejską. Nasi uczniowie również zostali nagrodzeni:

Kinga Sosna, kl. 4 - nagroda

Filip Pieniądz, kl. 4 - wyróżnienie

strzalka.jpggaleria

***

4 lutego 2016r.

Bal Karnawałowy

W czwartkowy poranek nasza szkoła zamieniła się w krainę baśni. Otóż dzisiejszego dnia odbył się Bal Karnawałowy, który poprowadził zespól IMPULS. Organizatorzy Balu zapewnili wszystkim wiele atrakcji. Zabawom, tańcom, konkursom nie było końca. Podczas balu każdy miał możliwość zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie oraz zatańczyć taniec pingwina. Rada rodziców z okazji Tłustego Czwartku poczęstowała nas pączkiem. Tegorocznym Królem i królową Balu zostali: Karolina Wrobel i Michał Ryguła.
Serdecznie gratulujemy!

strzalka.jpggaleria

***

1 lutego 2016r.

Dzień Dobrego Słowa

    Dzień 1 lutego 2016r./poniedziałek/ w naszej szkole  został wybrany  Dniem Dobrego Słowa. Wiadomość  o tym Dniu znalazła się już w piątek na gazetce: „Biblioteczne wiadomości”.

    Tego dnia od samego rana uczniowie należący do kółka czytelniczego „częstowali" wszystkich Dobrym Słowem. Odwiedziny z Dobrym Słowem rozpoczęli od Pani Dyrektor, nauczycieli, pracowników szkoły. Koleżanki i koledzy, począwszy od oddziału Przedszkolnego, a skończywszy na klasie VI, chętnie przyłączyli się do tej akcji. Każdy z uśmiechem na twarzy czytał wylosowane miłe słowa i chętnie je odwzajemniał .Za miłe słowa można było otrzymać cukierka lub kwaśną pomarańczkę, którą należało zjeść z uśmiechem. Dobre Słowa znalazły się też na drzwiach klas i na korytarzu szkolnym. Mamy nadzieje, że ten  dzień wpisze się na stałe w nasz kalendarz i będzie organizowany każdego 1 dnia miesiąca.

Pamiętajmy:
"Dobre Słowa są cenniejsze od złota”

strzalka.jpggaleria

***


29 stycznia 2016r.

Dzień Dobrego Słowa


    1 lutego po raz pierwszy w naszej Szkole odbędzie się Dzień Dobrego Słowa.
    Nie ważne jaka tego dnia będzie pogoda,  my, w naszej Szkole, w sercach i na twarzy będziemy mieli słońce. W tym dniu Poczta Dobrych Słów,  roznosić będzie liściki, tylko z Dobrymi Słowami. Pamiętaj, aby mówiąc o sobie, o innych czy zwracając się do siebie nawzajem używać tylko Dobrych Słów !
    Za odwzajemnione Dobre Słowa można będzie otrzymać uśmiech, cukierka lub niespodziankę.
Dzień Dobrego Słowa przygotowany został przez uczniów z koła czytelniczego.
Zapraszamy do dzielenia się Dobrym Słowem.

 

26 stycznia 2016r.

Zawody Tenisa Stołowego

26 stycznia 2016.r odbyły się zawody w Tenisie stołowym chłopców i dziewcząt w Piasku.
Skład drużyny dziewczyn  :
-Roksana Sodzawiczny
-Julia Matusz
-Faustyna Stence
Drużyna dziewcząt zdobyła III miejsce
Skład drużyny chłopców:
-Filip Pieniądz
-Maksymilian Furczyk
-Denis Gruner
Drużyna chłopców zajęła IV miejsce

strzalka.jpggaleria

***

18 stycznia 2014r.

Akcja: "Bezpieczne ferie 2016"

bezpieczne_ferie_2016.PNG***


14 stycznia 2016r.

Dzień Babci i Dziadka

We wtorkowy i czwartkowy wieczór ze szkolnej sceny popłyneły najserdeczniejsze życzenia dla kochanych Babć
i Dziadków. Seniorzy mieli możliwość podziwiać swoje wnuki podczas wspanialych występów przedszkolaków
i uczniów naszej szkoły. Emocjom, wzruszeń i oklasków nie było końca. Dziekujemy!

"Dziś Dzień Babci i Dzień Dziadka, 
okazja ta niezwykle rzadka! 
Ja całusy i życzenia 
chcę Wam złożyć w oku mgnienia! 
Żebyście zawsze byli szczęśliwi, 
pogodni i żartobliwi. 
Gorące życzenia i pozdrowienia 
składa wnuczek nie do zastąpienia."


strzalka.jpggaleria

***


24 grudnia 2015r.

Świąteczne życzenia

"Życzymy Państwu, abyście
w codziennej bieganinie nie byli jedynie niemymi przechodniami, abyście z radością i prostotą dziecka odkrywali w drugim człowieku obecność Wielkiego Księcia Pokoju. Aby spokój i pokój ogarnął serca Wasze i nastrój świąteczny zagościł w Was samych. By w Waszych oczach
i sercach ciągle płonął blask dobra i szczęścia."17 grudnia 2015r.

Koncert Świąteczny

W czwartkowy wieczór odbył się Koncert Świąteczny na motywach filmu animowanego „Czerwone trzewiczki. Opowieść o wielkim darze dawania”. Uczniowie starszych klas  przedstawili opowieść poruszającą serca, wierzymy, że jej treść jest ponadczasowa i – mimo upływającego czasu - nadal aktualna. Niechaj ta historia skłoni nas wszystkich, choć na krótką chwilę do refleksji nad nami samymi jako ludźmi, nad tym, co jest naprawdę istotne w życiu każdego człowieka. Opowieść o czerwonych trzewiczkach wprowadziła wszystkich  w świąteczny nastrój. Wspaniała gra uczniów klas V-VI, taniec klasy VI i śpiew klas I-III zachwycił wszystkich.


strzalka.jpggaleria

***

16 grudnia 2015r.

Kiermasz Świąteczny

Od 14 do 22 grudnia na Kiermaszu Świątecznym można zakupić upominki wykonane przez uczniów naszej szkoły. Dzieci samodzielnie, jak również z rodzicami wykonały przepiękne wieńce, świeczniki, kartki i inne ozdoby. Ostatnie sztuki można zakupić u pani Michaliny Kostki. Zyski z Kiermaszu zostaną przeznaczone na cele świetlicowe.

strzalka.jpggaleria

***

11 grudnia 2016r.

Gry i zabawy

Dnia 11 grudnia 2015 nasza szkoła wystartowała w zawodach powiatowych - "Gry i zabawy" w Suszcu. Mimo, że 3 zawodniczki z rocznika 2007 się rozchorowały pojechaliśmy i walczyliśmy dzielnie. Rocznik 2006 zdobył II miejsce, a w ogólnej klasyfikacji szkoła zdobyła  IV miejsce.

strzalka.jpggaleria

***

10 grudnia 2015r.

Występ dla mieszkańcow
Domu Pomocy Społecznej w Pszczynie

Jak co roku, uczniowie naszej szkoły pod opieką Danuty Żelazo i Aleksandry Schymury zaprezentowali przedstawienie mikołajkowe podopiecznym sióstr boromeuszek. Wspólne kolędowanie czwartoklasistów z potrzebującymi wywołało na ich ustach nie jeden uśmiech. Na koniec uczniowie wręczyli mieszkańcom domu czekolady oraz przepiękne świąteczne kartki.


***


7 grudnia 2015r.

Spotkanie opłatkowe Seniorów w Bażantarni

Uczniowie naszej szkoły odpowiadając na zaproszenie Pani Sołtys Gabrieli Januszewskiej uświetnili spotkanie seniorów z Poręby, które odbyło się w "Bażantarni". Dzieci zaprezentowały przedstawienie mikołajkowe oraz wiersze, opowiadania i tańce śląskie.

strzalka.jpggaleria

***


7 grudnia 2015r.

Zbiórka żołędzi

Nasza szkoła uczestniczyła w Konkursie Żołędziowym organizowanym przez pszczyńską zagrodę żubrów. Miło nam poinformować, iż Porębskie dzieci zebrały 762 kilogramów pokarmu, zdobywając II miejsce w konkursie. Oprócz nagrody finansowej, każdy uczeń wygrał darmowe wejście do pszczyńskiej zagrody żubrów. Dodatkowe informacje znajdują się na stronie zagrody - link.

Pani Elżbieta Ptak, która koordynowała szkolną zbiórką żołędzi, nagrodziła najlepszych zbieraczy:

I miejsce zdobył Konrad Gruszka z klasy II
II miejsce zdobył Mateusz Golus z klasy III
III miejsce zdobył Filip Pieniądz z klasy IV

Wszystkim uczniom, którzy włączyli się w akcję
serdecznie dziękujemy!

strzalka.jpggaleria

***


7 grudnia 2015r.

Spotkanie ze świętym Mikołajem

Siódmego grudnia, naszych uczniów odwiedził Święty Mikołaj. Czwartoklasiści wraz z Panią Danutą Żelazo przygotowali wspaniałe przedstawienie wprowadzające  nas w okres świąteczny. Każda klasa, aby otrzymać prezent musiała zaprezentować się przed niezwykłym gościem. Obdarowani z uśmiechami na twarzach pożegnaliśmy Świętego Mikołaja.

Dziękujemy i do zobaczenia za rok!


strzalka.jpggaleria

***

3 grudnia 2015r.

Szlachetna Paczka

         Zapraszamy wszystkich chętnych do pomocy w organizacji SZLACHETNEJ PACZKI dla Pani Jadwigi oraz Pana Karola wychowujących czwórkę dzieci Pawła, Zosię, Maksa, Tomka(Maks- alergia wziewna z napadami astmy oskrzelowej               i Tomek - alergia pokarmowa). Wszelkie informacje znajdują się na szkolnej stronie internetowej oraz przy wejściu do szkoły. Informacji udziela również Michalina Kostka.

Najbardziej potrzebne rzeczy to:

produkty żywnościowe: herbata, kasza, cukier, konserwy mięsne, kawa, makaron, olej, konserwy rybne, mąka, dżem, warzywa w puszkach

specjalne produkty żywieniowe: ciastka dla alergików; mleko NAN junior, płatki śniadaniowe bez czekolady; mleko UHT; płatki owsiane, kasza manna,

potrzebne środki czystości: proszek do prania, płyn do mycia naczyń, mydło/żel myjący, pasta do zębów, płyny czyszczące, szampon, proszek do prania - normalny i JELP         (dla chłopców); płyny czyszczące dla alergików; żel myjący - normalny  i hipoalergiczny,

·         plecak, bloki, kredki, pióro - 5 szt.,

·         ręczniki, poduszka, kołdra ( 2 szt.), pościel (nie sztuczna 170x220) ,koc ( 2 szt.),               duże talerze, garnki,

·         odzież dla dzieci i rodziców ( chł. 16 lat,  dz. 13 lat, chł. 10 lat , chł. 4 lat.),

·              bojler elektryczny.

           Bardzo prosimy o włączenie się do akcji.

            Wszelkie rzeczy przynosimy do 10 grudnia 2015r.


strzalka.jpgpodsumowanie plik w pdf

***

1 grudnia 2015r.

Żywa lekcja historii

Podczas Lekcji Żywej Historii pt. „Szlachta i Husaria”, uczniowie przenieśli się w czasie do Rzeczypospolitej XVI i XVII wieku. Poznali elementy stroju szlacheckiego, ówczesne obyczaje i narzędzia walki. Młodzież również wgłębiła się w klimat XVII wieku, słuchając o konfliktach Rzeczypospolitej z Kozakami, Szwedami i Moskalami. Podczas zajęć byliśmy również świadkami pokazu strzeleckiego, który wywołał wiele emocji. Na koniec lekcji odbył się test sprawdzający. Uczniowie którzy dobrze odpowiedzieli otrzymali bitą monetę w nagrodę. Uczniowie wspaniale się bawili, ucząc się jednocześnie. Tak pokazana historia jest bardzo interesująca i na pewno długo pozostanie w pamięci uczniów.

strzalka.jpggaleria

***

27 listopada 2015.

Turniej Gier i Zabaw

27 listopada nasza szkoła wzięła udział w Turnieju Gier i Zabaw - Memoriał Franciszka Witkowskiego. W turnieju uczestniczyło 11 szkół. Naszą szkołę reprezentowały dwie drużyny: rocznik 2006 oraz 2007 i młodsi.  Rywalizacja była bardzo zawzięta, każdy z zawodników dał z siebie wszystko. Dzieci przestrzegały zasad fair-play. Uczniowie z rocznika 2007 i młodsi zdobyli I miejsce. W ogólnej klasyfikacji szkoła zdobyło II miejsce, otrzymała piękny puchar i zakwalifikowała się do kolejnego etapu - na szczebel powiatowy. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

strzalka.jpggaleria

***

27 listopada 2015r.

Odwiedziny Biskupa

Naszą szkołę odwiedził biskup Marek Szkudło, który spotkał się z pracownikami szkoły. W miłej i ciepłej atmosferze rozmawialiśmy o sukcesach dzieci oraz problemach z jakimi boryka się dzisiejsze szkolnictwo. Ksiądz Biskup przywitał się także z dziećmi i każdemu z nich powiedział kilka dobrych słów.

strzalka.jpggaleria

***

26 listopada 2015r.

Turniej Recytatorski

Czworo uczniów naszej szkoły: Karolina Wróbel, Michał Wojtkowiak, Karolina Pławecka i Julia Matusz wzięło udział w XXIV Regionalnego Turnieju Recytatorskim oraz VII Konkursu Poezji Śpiewanej pod Honorowym Patronatem Śląskiego Kuratora Oświaty.

Jury w składzie: Ewa Polak – Walesiak – Przewodnicząca Jury, Alojzy Lysko, Krystyna Pryszczyk, Janusz Majewski po przesłuchaniu i ocenieniu w dniu 26 listopada 2015 r. 60 uczestników z Bojszów, Pszczyny, Tychów, Oświęcimia, Lędzin, Poręby, Bierunia, Miedźnej, Woli, Góry, Gilowic i Frydku postanowiło nagrodzić również naszych uczniów w konkursie gwarowym:

Karolina Pławecka I miejsce
Julia Matusz III miejsce


Jury dziękuje za tak liczny udział w Turnieju Recytatorskim. "Cieszymy się z wciąż wzrastającego poziomu wykonawczego, świadomości artykulacyjnej, emisyjnej oraz z rozszerzania środków wyrazu artystycznego."

Dziękujemy wszystkim uczestnikom
i życzymy sukcesów w przyszłym roku.

strzalka.jpggaleria

***

25 listopada 2015r.

Dyskoteka Andrzejkowa

Szkolną tradycją jest salon wróżb, który można odwiedzić podczas szkolnej dyskoteki Andrzejkowej. Uczniowie RSU przybrali postacie czarodziejów i z wielką starannością przepowiadali nam przyszłość.

strzalka.jpggaleria

***

25 listopada 2015r.

Obchody Światowego Dnia Pluszowego Misia

Pluszowy Miś towarzyszy dzieciom przez długie lata, rozśmiesza, pociesza, pomaga zasypiać.

Dnia 25 listopada 2015r. Biblioteka  po raz kolejny obchodziła święto Pluszowych Misiów.

Uczniowie uczęszczający na spotkania „Kółka czytelniczego” oraz uczniowie klasy I już 24 listopada wzięli udział w „Misiowej imprezie”. Na początku spotkania z prezentacji multimedialnej dzieci dowiedziały się o historii Pluszowego Misia sięgającej 1902 roku. Zobaczyły też najsłynniejsze Misie będące bohaterami książek i filmów dla dzieci. Wiele radości sprawiła dzieciom zabawa polegająca na rysowaniu Misia z zamkniętymi oczami. Na zakończenie spotkania dzieci narysowały swojego ulubionego Misia, a z powstałych prac wykonany został album.

Dnia 25 listopada w Bibliotece czekała na swoich czytelników wystawa pluszaków oraz książek o Misiach. Uczniowie klas starszych z historią Pluszowego Misia mogli zapoznać się czytając i oglądając : Wiadomości biblioteczne na gazetce na korytarzu szkolnym. Podczas przerw międzylekcyjnych uczniowie chętnie i licznie odwiedzali bibliotekę. Dzieci z  klas I-III czytali książki o misiach, zaś uczniowie klas IV-VI przychodzili, aby powspominać.

Świętowanie  Dnia Misia miało na celu popularyzację biblioteki w środowisku szkolnym, rozwijanie zainteresowań czytelniczych oraz integrację społeczności uczniowskiej.


***

20 listopada 2015r.

Wyjazd do Teatru

W piątek uczniowie klas IV -VI byli w Teatrze Małym w Tychach na spektaklu: "Tajemniczy Ogród". Dzieci mialy okazję uwrazliwić się na odbiór sztuki teatralnej. Przedstawianie było przepiękne. Uczniowie nagrodzili aktorów gromkimi brawami.

***

19 listopada 2015r.

Konkurs gwarowy "Pogodejmy po naszymu"


W czwartek już po raz XVIII w Goczałkowicach –Zdroju odbył się konkurs  „Pogodejmy po naszymu”. "Na sali GOK-u mali uczestnicy z niemalże wszystkich szkół powiatu pszczyńskiego zaprezentowali różnorodne teksty śląskie. (...) Niespodzianką był przyjazd Marka Szołtyska – dziennikarza, pisarza, a przede wszystkim piewcy kultury Górnego Śląska, który w trakcie spotkania zaprezentował najmłodszym dawne gry i zabawy oraz podzielił się refleksjami na temat różnorodności i znaczenia gwary w poszczególnych regionach śląska."
Naszą szkołę w konkursie reprezentował:
Wojciech Szuster zdobywając wyróżnienie II stopnia Krystian Masny zdobywając wyróżnienie III stopnia. Serdecznie gratulujemy!

pogodejmy_po_naszemu_2015.jpg

strzalka.jpgklik

***

17 listopada 2015r.

Święto Dziękczynienia

Uczniowie na zajęciach z języka angielskiego rozmawiali o nadchodzącym Świecie Dziękczynienia obchodzonym w Stanach Zjednoczonych. Uczniowie poznali historie oraz ciekawostki na jego temat. Zwieńczeniem lekcji było odrysowanie i wycięcie z kolorowego papieru swojej dłoni oraz napisanie na niej za co jesteśmy wdzięczni. Efektem końcowym będzie szkolna gazetka ścienna z języka angielskiego, na której każdy: uczeń, nauczyciel i pracownik szkoły, będzie mógł odnaleźć swoją dłoń.

Zapraszamy do oglądania gazetki.

strzalka.jpggaleria

***

10 listopada 2015r.

Święto Odzyskania Niepodległości

"Dzisiaj wielka jest rocznica - 
Jedenasty Listopada! 
Tym, co zmarli za Ojczyznę, 
hołd wdzięczności Polska składa."

    Dzisiejszy dzień był dniem niesamowicie wyjątkowym. Otóż dziś świętowaliśmy  97 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości.
    Po 123 latach, które nie szczędziły przelania krwi niewinnych ludzi nieustannej walki o przetrwanie powróciliśmy na mapę Europy po jakże ciężkich doświadczeniach, których rany w dalszym ciągu się goją.
    Uczniowie klasy II i V wraz z wychowawczyniami przygotowali wspaniałą akademię pod hasłem: "Kiedy myslę Ojczyzna..." Piękne wiersze, pieśni patryjotyczne i występ teatralny zachwyciły wszystkich.


strzalka.jpggaleria

strzalka.jpgfilmy

***

9 listopada 2015r.

Konkurs plastyczny " Mój przyjaciel żubr"

Miło nam poinformować, iż Hanna Czauderna w konkursie plastycznym organizowanym przez Powiatowe Ognisko Pracy Pozaszkolnej oraz przez PGL LP nadleśnictwo Kobiór  zdobyła wyróżnienie. Serdecznie gratulujemy
i życzymy dalszych sukcesów.


strzalka.jpggaleria

***

5 listopada 2015r.

Dzień Postaci z Bajek

Tak jak zapowiadaliśmy 5 XI 2015r.- w czwartek nasza szkoła zamieniła się w bajkową krainę. Ten dzień był okazją, aby przypomnieć sobie naszych ulubionych bajkowych bohaterów. Na korytarzu szkolnym spotkać było można między innymi : Księżniczki, Wróżki, Królową Śniegu, Śpiącą Królewnę, Krasnoludki, Rycerzy. Postacie bajkowe zachęcały do wzięcia udziału w konkursie ze znajomości bajek - było odgadywanie tytułów bajek oraz rozpoznawanie postaci bajkowych na podstawie rekwizytów. Oczywiście nie zabrakło słodkich upominków oraz odznak „Super znawcy Bajek” .Do zabawy włączyli się: Pani Dyrektor, nauczyciele, pracownicy szkoły no i oczywiście uczniowie począwszy od Oddziału Przedszkolnego , aż do klasy VI.
Spotkanie z bajkowymi postaciami odbyło się w radosnej, pełnej uśmiechów atmosferze i mamy nadzieję, że pozostanie w naszej pamięci.

strzalka.jpggaleria

***

4 listopada 2015r.

Biblioteczne wiadomości

    Nasza szkoła po raz pierwszy włączyła się w obchody Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek.
    Dnia 5 XI 2015r.(czwartek) szkoła zamieni się w bajkową krainę. Na szkolnych korytarzach można będzie spotkać, m.in. księżniczki, Smerfy, Czerwone Kapturki, Królową Śniegu, Jasia i Małgosię, rycerzy, krasnoludków…….
    Aby uczcić ten dzień już 3 XI (wtorek) zorganizowaliśmy bajkowe spotkanie, w którym udział wzięli uczniowie należący do Kółka czytelniczego.
Były zabawy wymagające wykazania się znajomością treści bajek, tych znanych i mniej znanych, m.in. dzieci rozpoznawały bajkę po rekwizycie oraz po przeczytaniu fragmentu książki. Były także muzyczne zgadywanki bajkowe.  Wszyscy dobrze się bawili.
    Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek jest doskonałą okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród dzieci. Wartościowe książki kształcą w dzieciach odpowiednie postawy moralne, rozwijają dziecięcą fantazję, pamięć, bogacą słownictwo.
Warto też czytać małym dzieciom, a starszych zachęcać do samodzielnego czytania.
 „Wszyscy chcemy, aby nasze dzieci wyrosły na mądrych, dobrych i szczęśliwych ludzi. Jest na to sposób – czytajmy dzieciom!”
Zapraszamy wszystkich do zabawy. Kółko czytelnicze -”Książkowe motyle”.

 


29 października 2015r.

Pasowanie na ucznia

W czwartek każdy pierwszoklasista miał wielkie święto, gdyż to właśnie w tym dniu został przyjęty w poczet wszystkich uczniów. Dzieci wraz z wychowawczynią przygotowały wspaniałą akademię. Pani Burmistrz, Rodzice, grono pedagogiczne oraz starsi koledzy mieli przyjemność podziwiać umiejętności i wiedzę pierwszoklasistów. Uczniowie wspaniale zaśpiewali, zatańczyli oraz pięknie mówili w języku angielskim. Po części artystycznej, nastąpiło ślubowanie. Podczas uroczystości nie zabrakło również niespodzianki - drobnych upominków ze strony pani Burmistrz, pani Dyrektor, nauczycieli i starszych kolegów.


strzalka.jpggaleria

strzalka.jpgfilmy

***

27 października 2015r.

Wyprawa klasy II do lasu

Uczniowie klasy II wraz ze swoja wychowawczynią Aleksandrą Schymurą wybrali się do lasu, by zaobserwować zmiany zachodzące w przyrodzie jesienią. Po trzy godzinnym spacerze pełni wrażeń wrócili do szkoły. Lekcja przyrody w terenie jest najlepszą nauką!

strzalka.jpggaleria

***

27 października 2015r.

Świeto Bibliotek Szkolnych

Październik to Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych,  w związku z tym nasza szkolna biblioteka
kolejny już raz włączyła się do obchodów, przygotowując i realizując  ustalony wcześniej plan obchodów.
 
Tegoroczne hasło brzmi: ”Biblioteki  rządzą”.

Już od 23 października do biblioteki
zaczęły napływać  Laurki z życzeniami,
które znalazły swoje miejsce na gazetce.

W dniu 27 października nastąpiła kulminacja święta

Imieniny biblioteki
Od samego rana biblioteka zaprasza
tych , którzy bardzo lubią czytać
oraz tych ,którzy jeszcze nie polubili czytania
do wspólnej zabawy.

Biblioteka szkolna zaplanowała konkursy
podczas przerw międzylekcyjnych jak i po lekcjach.
Czeka na was także „małe co nieco”

biblioteka_2015.png


strzalka.jpggaleria

***

26 października 2015r.


Konkurs plastyczny " Mój przyjaciel żubr"

Powiatowe Ognisko Pracy Pozaszkolnej oraz przez PGL LP nadleśnictwo Kobiór zorganizowali konkurs plastyczny  "Mój przyjaciel żubr - 150 lat pszczyńskiego żubra." Celem konkursu było miedzy innymi poznanie historii żubrów pszczyńskich, zwrócenie uwagi, docenienie bogactwa naszej pszczyńskiej przyrody oraz przybliżenie dzieciom i młodzieży sylwetki żubra. Uczniowie klasy II wykonali przepiękne prace. Drugoklasistom gratulujemy talentu artystycznego. Z niecierpliwością czekamy na wyniki.


strzalka.jpggaleria

***

24 października 2015r.

Wycieczka na Szyndzielnię

Szkolna wycieczka na Szyndzielnię okazała się strzałem w dziesiątkę. Już z samego rana pogoda zrobiła nam miłą niespodziankę. Na Szyndzielnię dotarliśmy kolejką linową. Dziesięciominutowa podróż gondolami oraz wejście na wieżę widokową wywołały wiele emocji. Widoki były przepiękne. Mieliśmy okazję zobaczyć szczyt Babiej Góry, a nad horyzontem rozpościerały się Tatry. Jesienny, kolorowy pejzaż rozpościerał się wokół nas. Spacerując dotarliśmy na szczyt Szyndzielni, a w kamieniołomie przy schronisku zrobiliśmy ognisko i zjedliśmy przepyszne kiełbaski. U podnóża Szyndzielni uczniowie skorzystali z toru saneczkowego na który czekali z niecierpliwością.
Wszyscy szczęśliwie wrócili do domów.


strzalka.jpggaleria

***

22 października

Spotkanie z policjantami

Nasi przedszkolacy oraz pierwszoklasiści spotkali się dziś z policjantami. Rozmowy, dyskusje dotyczyły bezpieczeństwa w różnych sytuacjach na drodze oraz w kontaktach z obcymi. Dzieci dowiedziały się również jak postępować, gdy zaatakuje nas pies. Wiele emocji wzbudziła wśród uczniów prezentacja munduru, radiowozu oraz atrybutów policjanta.


strzalka.jpggaleria

***

20 października 2015r.

Owocowe szaszłyki

Dzisiaj klasa 2 korzystając z jesiennych zbiorów naszych sadów postanowiła zrobić owocowe szaszłyki. Uczniowie
z zapałem przystąpili do pracy. Jabłka, gruszki, śliwki, brzoskwinie zostały pokrojone, a następnie przygotowano
z nich kolorowe witaminowe patyczki szaszłykowe. Pod koniec zajęć nastąpiła degustacja owoców. Przygotowanie szaszłyków dało dzieciom wiele radości i uświadomiło im, jak ważne jest codzienne spożywanie owoców.

strzalka.jpggaleria

***

15 października 2015r.

Budżet obywatelski

"Drodzy Porębianie, zmobilizujmy siły i zagłosujmy na "Wykonanie projektu rozbudowy Szkoły Podstawowej nr 11 w Porębie o salę gimnastyczną z zapleczem". Zagłosuj od 12 do 25 października w formie elektronicznej lub papierowej. Każdy mieszkaniec Gminy Pszczyna, który ukończył 15 lat, może oddać po jednym glosie na projekt lokalny i ogólnogminny. Karty do głosowanie w formie papierowej będą dostępne w sekretariacie SP11 w Porębie, w godzinach pracy szkoły. Prosimy o aktywny udział w glosowaniu nad projektem naszego sołectwa. szczegóły na www.eporeba.pl".

budzet_obywatelski_2016.png

strzalka.jpgklik


15 października 2015r.

II etap konkurs Photo WMTDay 2015

Miło nam poinformować, że zdjęcie Klaudii Mikulec z jej "Sową", które reprezentuje naszą szkołę, zostało zakwalifikowane do kolejnego etapu konkursu "Photo WMTDay 2015". Teraz odbywa się głosowanie na Facebooku, które trwa do 28.10.2015. Zachęcamy wszystkich do kliknięcia "Lubię to".

Link do zdjęcia Klaudii:


strzalka.jpgklik

***

14 października 2015r.

Świeto Edukacj Narodowej

Uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej przybliżyła nam szkołę sprzed lat, ukazała współczesność, a także skłoniła do refleksji  nad przyszłością. Od wielu lat nie zmienia się fakt, że 14 października jest szczególnym dniem dla wszystkich pracowników oświaty. Tym razem klasa III i VI w imieniu wszystkich uczniów złożyła płynące  z głębi serca życzenia:
  • wielu sukcesów zawodowych,
  • samych wspaniałych uczniów,
  • mądrych reform oświaty, wprowadzanych
    z rozmysłem i bez pośpiechu,
  • pogody ducha,
  • umiejętności akceptowania rzeczy, których nie można zmienić,
  • odwagi, by wspinać się na szczyty pozornie nie do pokonania,
  • siły, by wytrwać w postanowieniach rozsądku,
  • mądrości, by odróżnić prawdę od fałszu.
Dziękujemy! Bo to Wy pomagacie nam spełniać marzenia!


strzalka.jpggaleria

***

2 października 2015r.

Pierwsze sukcesy sportowe

Zakończyła się jesienna tura "Czwartków lekkoatletycznych". Nasi uczniowie odnieśli pierwsze sukcesy.

10.09.2015r.:
Kacper Pudełko, kl. 6 - I miejsce - bieg na 300m
Kai Hoare, kl. 4 - II miejsce - bieg na 1000m
Filip Pieniądz, kl. 4 - II miejsce - bieg na 60m
Julia Scheibel, kl. 4 - III miejsce - skok w dal
Julia Scheibel, kl. 4 - III miejsce - bieg na 60m
Joshua Hoare, kl. 6 - III miejsce - bieg na 300m
Samuel Wojtala, kl. 4 - III miejsce - skok w dal

17.09.2015r.:
Filip Pieniądz, kl. 4 - I miejsce - bieg na 60m
Oliwia Krzempek, kl. 4 - II miejsce - bieg na 600m
Kai Hoare, kl. 4- II miejsce - bieg na 1000m
Kacper Pudełko, kl. 6 - II miejsce - bieg na 600m
Filip Pieniądz, kl. 4 - III miejsce - skok w dal
Noemi Orlińska, kl. 4 - III miejsce - bieg na 600m
Kamil Godziek, kl. 4 - III miejsce - bieg na 1000m

24.09.2015r.:
Filip Pieniądz, kl. 4 - II miejsce - bieg na 60m
Karolina Wróbel, kl. 6 - III miejsce -  bieg na 600m
kai Hoare, kl. 4 - III miejsce - bieg na 1000m


***

1 października 2015r.

Wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego

30 września w naszej szkole zostały przeprowadzone wybory do Rady Samorzadu Uczniowskiego. 1 października podczas apelu ogłoszono wyniki. Do Rady kandydowało 9 uczniów. Wybrano 7 z nich, by reprezentowali uczniów SP11 w Porębie. Nad prawidłowym przebiegiem wyborów czuwała trzyosobowa komisja wyborcza. Do głosowania uprawnieni byli uczniowie klas II- VI oraz pracownicy szkoły. Podczas głosowania oddano 75 głosów ważnych. Opiekunem RSU została Pani Lucyna Goraus. Przewodniczącą szkoły została Faustyna Stencel, pozostałe osoby wchodzące w skład Rady Samorzadu Uczniowskiego:
Klaudia Mikulec, Michał Ryguła, Daria Król, Julia Matusz, Joshua Hoare i  Roksana Sodzawiczny.

Wszystkim kandydatom oraz nowej Radzie Samorządu Uczniowskiego życzymy owocnej pracy i sukcesów w następnych wyborach.

strzalka.jpggaleria

***


30 września 2015r.

Dyskoteka klas I -III

Młodsi uczniowie klas I-III  postanowili wspólnie świętować Dzień Chłopca na szkolnej dyskotece. Podczas zabawy wybrano Mister’a każdej klasy. Tradycyjne zabawy w "krzesełka" i "słonia" oraz tańce i konkursy były bardzo  ekscytujące i dały dzieciom wiele radości. Wszyscy bawili się wspaniale!

strzalka.jpggaleria

***

29 września 2015r.

Dyskoteka klas IV-VI z okazji Dnia Chłopca

Uczniowie naszej szkoły, we wtorkowe popołudnie uczestniczyli w dyskotece dla klas IV-VI. Szkolna impreza, to dla dzieci wielkie wydarzenie. Uczniowie w niecodziennych fryzurach i kreacjach już o 16.00 stawili się na zabawie.  Dzieci bawiły się wspaniale, tańcom i konkursom nie było końca.

strzalka.jpggaleria25 września 2015r.

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

W ostatni piątek września uczniowie naszej szkoły mieli bardzo ekscytujący dzień. Już od samego rana trzy komisje egzaminacyjne składające się z uczniów sprawdzały "tabliczkową wiedzę" swoich kolegów, a także  osób dorosłych. Patrole egzaminacyjne wyruszyły na ulice Poręby, aby przepytać przypadkowych przechodniów. Każdy, kto bezbłędnie odpowiedział na 5 trudnych pytań z tabliczki mnożenia otrzymał certyfikat oraz tytuł MT EXPERT. Wszystkiemu towarzyszyła dobra zabawa i nauka.
Podsumowaniem akcji był apel podczas, którego rozdano nagrody.
Wyniki:

Konkurs na własnoręcznie przygotowane sówki - logo WMTDay:
1 miejsce: Oliwia Grajcarek i Klaudia Mikulec
2 miejsce: Karolina Pławecka i Martyna Pławecka
3 miejsce: Kamil Stęchły i Kinga Sosna

Konkursy o tytuł Klasowego Mistrza tabliczki Mnożenia:
klasa II: Miłosz Filipek
klasa III: Hanna Pastewska
klasa IV: Jakub Zielnik
klasa V: Roksana Sodzawiczny
klasa VI: Kacper Pudełko

Szkolnym Mistrzem Tabliczki Mnożenia została
Roksana Sodzawiczny


Gratulujemy zwycięzcom!

Wszystkim, którzy włączyli się w akcję
Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia
serdecznie dziękujemy.

strzalka.jpggaleria


***


21 września 2015r.

Sprzątanie Świata

"Wyprawa - poprawa" - pod takim hasłem ruszyła tegoroczna akcja Sprzątania Świata-Polska. Już po raz 22 w trzeci weekend września w całej Polsce organizowane były spotkania, by zrobić coś dobrego dla Ziemi. Uczniowie naszej szkoły włączając się w akcję wyruszyli 21 września na ulice Poręby i sprzątali pobocza.
W ramach tegorocznej edycji kampanii zwracano uwagę na rolę, jaką każdy z nas może odegrać w tworzeniu i funkcjonowaniu systemu gospodarowania odpadami komunalnymi w gminie. Przypominano, że poza obowiązkami mamy również prawa.

WEŹ SPRAWY W SWOJE RĘCE I DZIAŁAJ!

strzalka.jpggaleria

***


20 września 2015r.

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Nasza szkoła przystąpiła do akcji edukacyjnej "Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia". Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy uczenia się tabliczki mnożenia. Regulamin oraz więcej informacji znajduje się na stronie organizatorów: http://www.wmtday.org/pl/o-akcji

logo_pl.jpg


***


17 września 2015r.

Zebranie z Rodzicami

Dnia 22.09.2015r. (wtorek) o godzinie 17.00
odbędzie się zebranie z Rodzicami.
Serdecznie zapraszamy!


17 września 2015r.

Pokaz naukowy

Przedstawiciel Uniwersytetu Dziecięcego UNIKIDS z Bielska-Białej przedstawił pokaz dla dzieci pt. " Nie taki mokry lód i zabawy kolorami." Dzieci miały okazję zbadać substancję o nazwie suchy lód i zmierzyć się z temperaturą prawie minus 80 stopni. Uczniowie dowiedzieli się czym są stany skupienia oraz poznały znaczenie nowego słowa sublimacja. Doświadczenie z wykorzystaniem wywaru z czerwonej kapusty wywołało wiele emocji. Płyn w "czarodziejski" sposób zmienił barwę. Dzieci były zainteresowane i bardzo aktywne, reagowały żywiołowo oraz biły brawa. 
Dziękujemy pani Judycie Kaczmarek za wspaniałą prezentację.
strzalka.jpggaleria

***


1 września 2015r.

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016

    Dnia 1 wrześnie Pani Dyrektor Lilianna Mańka uroczyście rozpoczęła nowy rok szkolny 2015/2016.
    Klasa V wraz z wychowawczynią przygotowała przedstawienie upamiętniające rocznicę wybuchu II Wojny Światowej. Pieśni patriotyczne oraz deklamacja wierszy uświetniły występ. Podczas uroczystości nie zabrakło również wspomnień z wakacji oraz powitania całej społeczności szkolnej.
    W nowym roku szkolnym życzymy wielu sukcesów. Nauczycielom wyrozumiałości  i cierpliwości, a Wam, koledzy i koleżanki, zapału w zdobywaniu wiedzy.


strzalka.jpggaleria

***

28 sierpnia 2015r.

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016
odbędzie się we wtorek 
1 września 2015r. o godzinie 9.00
w Szkole Podstawowej nr 11 w Porębie.


17 lipca 2015r.

Informacja

Dyrektor SP11 w Porębie przypomina, że na rok szkolny 2015/2016 podręczniki oraz materiały ćwiczeniowe do klasy 1, 2, 4 zostaną zakupione przez szkołę z dotacji państwowej i wypożyczone uczniom w miesiącu wrześniu.
Wykaz podręczników dla pozostałych klas znajduje się
w zakładce /INFORMATOR/.