sp11@pze-pszczyna.plsp11@pze-pszczyna.plsp11@pze-pszczyna.plsp11@pze-pszczyna.pl
AKTUALNOŚCI

29 listopada 2016r.
Międzyszkolny Konkurs Matematyczny Kogel-Mogel dla klas VI

 Uczennice klasy szóstej Oliwia Grajcarek i Faustyna Stencel reprezentowały nasza szkołę w XIII edycji konkursu, który odbył się w  w Szkole Podstawowej nr 4 w Pszczynie. W zmaganiach wzięło udział 24 uczniów z 12 szkół podstawowych gminy Pszczyna. Zadania sprawdzały umiejętność wykorzystania wiedzy i sprawności matematycznych w rozwiązywaniu zadań o treściach związanych z życiem codziennym.

Serdecznie dziękujemy szóstoklasistkom za udział w konkursie i życzymy sukcesów w przyszłym roku.


strzalka.jpggaleria

***

28 listopada 2016r.
Warsztaty zdobienia bombek metodą decoupage

Wszyscy z niecierpliwością czekają na Święta Bożego Narodzenia. Okres przedświąteczny to czas wielkich przygotowań związanych nie tylko z porządkami w domu. Trzeba także dołożyć starań, by nasze otoczenie było pięknie przystrojone na te ważne dni. Choinkę można ozdobić m.in. bombkami wykonanymi techniką decoupage. Właśnie takiego sposobu zdobienia nauczyły się uczennice biorące udział w warsztatach prowadzonych przez panie Joannę Piórko-Trefon i Joannę Zawadzką-Olszynkę. Nastrój podczas zajęć był bardzo radosny i wprowadził wszystkich uczestników w magiczną atmosferę zbliżających się świąt. Wykonane prace trafią na kiermasz bożonarodzeniowy w naszej szkole.

 strzalka.jpggaleria

***

23 listopada 2016r.
Dyskoteka Andrzejkowa

Już o 16.00 uczniowie klas IV-VI zebrali się by wspólnie świętować Andrzejki. Każdy kto chciał poznać swoją przyszłość mógł odwiedzić magiczny pokój wróżb. Wspaniała zabawa, tańce, muzyka, konkursy i słodkie nagrody sprawiły, że wszyscy bawili się wspaniale.

strzalka.jpggaleria

***

21 listopada 2016r.
Pasowanie na czytelnika

21 listopada klasa I wraz z wychowawcą zawitała do biblioteki szkolnej, było to spotkanie z książką, poznanie zasad korzystania z biblioteki oraz  pierwsze wypożyczenie lektur zakończone pasowaniem na czytelnika.

Szczegóły w zakładce Biblioteka.

strzalka.jpggaleria

***


19 listopada 2016r.
Szlachetna Paczka

Tradycją naszej szkoły stało się pomaganie innym poprzez uczestniczenie w akcji szlachetnej paczki. Zapraszamy do włączenia się w zbiórkę najpotrzebniejszych rzeczy. W szkole przy wejściu na parterze została wystawiona skrzynka do której można włożyć darowane produkty. Opis wybranej rodziny znajduje się w załączniku na końcu artykułu oraz na gazetce ściennej przy tylnym wyjściu ze szkoły.

Potrzeby rodziny:

herbata, kawa, proszek do prania, płyny czyszczące, zimowa kurtka- rozmiar 140- szczupły, zimowa kurtka- rozmiar 130- puszysty, zimowe buty- rozmiar  35, zimowe buty- rozmiar  33, kolorowanki dla obu chłopców, ciastolina, kołdra, pościel, łóżko dla Kuby, puzzle. Dodatkowo upominki na święta: piłka do nogi, klocki LEGO.

Szkolny organizator paczki otrzymał list:

Drogi Darczyńco!

witaj w Drużynie SZLACHETNEJ PACZKI – cieszymy, że łączy nas ta sama zasada: „Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego”. Dziękujemy, że chcesz razem z nami nieść Mądrą Pomoc. Dzięki Tobie rodzina, która każdego dnia walczy o lepsze jutro, otrzyma nadzieję i inspirację do samodzielnego poradzenia sobie w życiu. Przygotowana przez Ciebie paczka to coś więcej niż pomoc materialna. To znak, że potrzebujący są dla kogoś ważni i że jest ktoś, kto w nich uwierzył po to, aby oni potrafili uwierzyć w siebie.

Pozdrawiamy Cię!
ZESPÓŁ SZLACHETNEJ PACZKI ”

16 listopada 2016r.
Konkursy Gwarowe

    Uczniowie naszej szkoły mogą pochwalić się piękną gwarą śląską, dlatego też od lat uczestniczą w wielu konkursach recytatorskich zdobywając podium. W tym roku uczniowie klasy II - Dawid Masny oraz klasy III- Krystian Masny zdobyli wyróżnienie III stopnia w XIX Międzygminnym Konkursie Gwarowym "Pogodejmy Po Naszymu"

    Szóstoklasiści: Maksymilian Furczyk, Karolina Pławecka i Julia Matusz reprezentowali naszą szkołę w XXV Regionalnym Turnieju Recytatorskim w Miedźnej, pod honorowym patronatem Śląskiego Kuratora Oświaty. Tegoroczny poziom jubileuszowego konkursu był bardzo wysoki, a prezentacje dzieci przepiękne, Julia Matusz zdobyła wyróżnienie przytaczając tekst własny "Naszo ślonsko ziymia" oraz wiersz pt. "Ślonsko zima" - autor nieznany.
Podczas konkursu odbyły się warsztaty recytatorskie z aktorem, instruktorem teatralnym i filmowcem Michałem Skibą. Wskazówki oraz ćwiczenia dykcyjne z pewnością wykorzystamy w przyszłym roku.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy sukcesów za rok!

Teksty  własne zaprezentowane na konkursie mozna przeczytać na naszym blogu uczniowskim w zakładce  "Koło regionalne".

strzalka.jpggaleria
strzalka.jpgprotokół jury

***

15 listopada 2016r.
Teatr oraz warsztaty profilaktyczne

    Dzisiaj w naszej szkole gościli aktorzy Teatru Interwencji Artystycznej "Alpmim" z Krakowa, którzy zaprezentowali bajkę dla najmłodszych pt. "Wyprawa po skarb". Lis i Jeżyk podczas długiej wędrówki przez pustynię, ciemny las, wysokie góry i rzekę pełną piranii zrozumieli, że najcenniejsza jest przyjaźń. Ważne, żeby umieć ze sobą rozmawiać, wyjaśniać nieporozumienia i przepraszać.
Tematami przyjaźni najmłodsi będą się jeszcze zajmować  w najbliższym tygodniu, aby utrwalić pozytywne zachowania.

    Uczniowie klas IV-VI wzięli udział w warsztatach profilaktycznych z wykorzystaniem dramy stosowanej pt. "Twój czas". Uczestnicy w grupach przygotowali krótkie improwizacje, po których nastąpiło ich omówienie oraz burza mózgów na tematy dotyczące spędzania wolnego czasu.

strzalka.jpggaleria

***

14 listopada 2016r.
Dzień Czystego Powietrza

Włączając się w pszczyńską akcję walki ze smogiem w naszej szkole został zorganizowany happening na temat czystego powietrza. Dzieci przygotowały plakaty, a podczas pogadanki wypowiadały się w jaki sposób można zapobiegać powstawaniu smogu. Uczniowie przypomnieli również zagrożenia i choroby jakie niesie ze sobą zanieczyszczanie środowiska.

Na zakończenie spotkania został rozstrzygnięty
I Konkurs Przyrodniczy Jesienne Drzewo.

Laureaci w kategorii klas młodszych:

I miejsce ex aequo: Kamil Stęchły i Krystian Masny
II miejsce: Julia Szuster
III miejsce: Małgorzata Czauderna

Laureaci w kategorii klas starszych:


I miejsce: Oliwia Grajcarek
II miejsce: Hanna Pastewska
III miejsce: Wojciech Szuster

Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy!

strzalka.jpggaleria

strzalka.jpgPLESS

***

14 listopada 20146.
Święto Odzyskania Niepodległości

W ramach uczczenia obchodów Święta Niepodległości, uczniowie klasy V przygotowali uroczysty apel. Młodzi aktorzy zaprezentowali przedstawienie opowiadające o losach naszego kraju w tym trudnym dla Polaków okresie. złożyli w ten sposób hołd wszystkim, którzy walczyli za naszą wolność, a także przypomnieli, że powinnością nas wszystkich jest zachowanie jedności obecnych i przyszłych pokoleń.

strzalka.jpggaleria

***

13 listopada 2016
Konkurs czytelniczy

Biblioteka zaprasza do udziału w konkursie czytelniczym
Wielka Liga Czytelników -
czytaj książki, zdobywaj sprawności.
Szczegóły w zakładce BIBLIOTEKA

liga_czytelnicza_2016.jpg


***

28 października

Uroczyste pasowanie pierwszoklasistów

    Dziś wielkie święto! Pani Dyrektor Lilianna Mańka pod czujnym okiem I zastępcy burmistrza Pani Barbary Sopot-Zembok uroczyście pasowała pierwszoklasistów na uczniów naszej szkoły.
Podczas akademii dzieci wykazały się swoim talentem muzycznym i recytatorskim oraz pochwaliły się znajomością języka angielskiego, jak również wiedzą odpowiadając na pytania zadawane przez starszych kolegów.  Na zakończenie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki. Po uroczystości pierwszoklasiści wraz z rodzicami i zaproszonymi gośćmi udali się na poczęstunek.

strzalka.jpggaleria

***

10 listopada 2016r.
Międzynarodowy Konkurs Informatyczny Bóbr

W środę i czwatrek odbył się XI Konkurs Informatyczny Bóbr. Dziewiętnaścioro uczniowiów z klas III-VI  w dwóch kategoriach wiekowych, korzystając z platformy edukacyjnej zmierzyło się z zadaniami z zakresu programowania i wiedzy informatycznej.
Głównym celem konkursu jest rozwój i kształtowanie myślenia komputacyjnego, algorytmicznego oraz popularyzacja posługiwania się technologią informacyjną i komunikacyjną wśród wszystkich uczniów na wszystkich etapach edukacyjnych.
Wstępne wyniki będą dostepne już za dwa tygodnie.

***

27 października
Wyprawa klasy III do lasu

Dzień 27 października był pełen wrażeń dla uczniów klasy III, którzy wraz z wychowawczynią p. Aleksandrą Schymurą wybrali się do lasu na poszukiwanie oznak jesieni. Dzieci poznały różnorodność szaty roślinnej, piętrowość lasu, słuchały odgłosów przyrody i zbierały dary jesieni. Badały i obserwowały las, który skrywa w sobie wiele tajemnic.

strzalka.jpggaleria

***

26 pażdziernika 2016r.
Tydzień misyjny

„Człowiek jest wielki nie przez to, co ma, nie przez to, kim jest,
lecz przez to, czym dzieli się z innymi.”

W ramach tygodnia misyjnego chętne dzieci pieką co środę „Ciasto Misyjne”. Podczas przerw przebrani sprzedawcy serwują  najlepsze wypieki. W tym tygodniu ciasto rozeszło się w mgnieniu oka. Liczymy na kolejne pyszności.

strzalka.jpggaleria

***

25 października 2016r.
Jesienny spokój w jesiennym lesie...

Uczniowie klasy II wraz z wychowawczynią p. Joanną Zawadzką-Olszynką wybrali się na jesienny spacer do lasu. wyposażeni w lornetkę i lupy obserwowali przyrodę z bliska. Zebrali również skarby: kasztany, żołędzie, liście, jarzębinę, które ozdobią klasę i będą przypominać jesienną wycieczkę.

strzalka.jpggaleria

***

21 października 2016r.
Wyjazd klas 0-I na spektakl

Dnia 21.10.2016r. dla dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniów klasy I odbyła się wycieczka edukacyjna do Pszczyńskiego Centrum Kultury na spektakl "Baśnie Braci Grim"
w wykonaniu aktorów Teatru Współczesnego z Krakowa.

***

19 października 2016r.
Pieczenie chleba

Klasa III zgotowała wszystkim wspaniały prezent, gdyż podczas pieczenia chleba w szkole unosił się wspaniały zapach, który każdemu z nas kojarzy się z ciepłem domowego ogniska. Trzecioklasiści włożyli wiele serca w wypiek i przygotowanie zdrowych kanapek, ponieważ smakowały wyśmienicie.

strzalka.jpggaleria

***

14 października 2016r.
Dzień Edukacji Narodowej

W ten szczególny dzień ubrani w białe bluzki i uśmiech na twarzach przyszliśmy o szkoły. Już od samego rana uczniowie składali życzenia i kwiaty swym nauczycielom. Podczas akademii przygotowanej przez uczniów klasy III i IV, dzieci podziękowały dyrekcji, nauczycielom i obsłudze za trud i poświęcenie. Pięknie wykonane piosenki, wspaniała recytacja wierszy oraz krótkie scenki zachwyciły serca wszystkich widzów.
Po występach pani dyrektor Lilianna Mańka, ksiądz proboszcz Stanisław Musioł oraz przewodnicząca Rady Rodziców Katarzyna Wątor, złożyli życzenia pracownikom szkoły.

Z okazji Dnia Eduacji Narodowej
życzymy takich myśli i marzeń,
 które dają się urzeczywistnić,
pięknych i szlachetnych pomysłów,
które podszeptuje serce,
cierpliwości i wytrwałości, aby służba dzieciom
tym starszym i tym młodszym
zrodziła wiele szlachetnych owoców.


strzalka.jpggaleria

***


12 października 2016
Wycieczka do Teatru

W środę 12 października każdy uczeń naszej szkoły miał okazję obcować z kulturą. Już z samego rana dzieci z klas 0-III wyruszyli do Kina Centrum w Jastrzębiu -Zdroju na spektakl muzyczny Teatru Wrocławskiego "Dzwonnik z Notre Dame", następnie uczniowie ze starszych klas wyjechali na przedstawienie "W krainie mitów". Wszyscy pełni wrażeń wrócili do swoich domów.

***

6 października 2016r.

Światowy Dzień Dobroci dla  Zwierząt

4 października obchodziliśmy Światowy Dzień Dobroci dla Zwierząt. Po skontaktowaniu się z fundacją "Zwierzęca Arkadia" wolontariusze bardzo ucieszyli się z ciepłego słowa i chęci pomocy płynącej z naszej szkoły!
Najpotrzebniejsze rzeczy to stare koce, ręczniki, poszewki czyli rzeczy używane, które nic nie kosztują, a zajmują miejsce w szafie. Jeśli ktoś mógłby pomóc w formie podarowania karmy suchej/mokrej dla psów i kotów, żwirku, obroży, smyczy, kuwet to Fundacja bardzo chętni przyjmie te produkty. W szkole na parterze do 12 października będzie wystawiona skrzynka na naszą zbiórkę.

***

5 października 2016r.
Wycieczka klas 0-III do Żorskiego Centrum Regionalnego

Najmłodsi uczniowie naszej szkoły z klas 0-III wybrali się na lekcję regionalną do Żor.  Wspaniała atmosfera ludowych zwyczajów  sprawiała, iż dzieci z wielkim zaangażowaniem uczestniczyły w zajęciach. Kiszenie kapusty wzbudziło wiele emocji. Podczas warsztatów uczniowie mogli skosztować tradycyjnych specjałów. Chleb ze smalcem był przepyszny!

strzalka.jpggaleria

***


3 października 2016r.
Ogłoszenie wyników głosowania do Rady Samorzadu Uczniowskiego

Przewodnicząca szkoły: Oliwia Grajcarek
Zastępca przewodniczącej: Kinga Sosna
Sekretarz: Filip Pieniądz
Członkowie:
Kai Hoare
Daniel Ryguła
Roksana Sodzawiczny
Hanna Zarzycka

Wszystkim kandydatom oraz wyborcom dziękujemy
za udział w wyborach.


30 września 2016r.
Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Piątkowy dzień był pełen matematycznych zagadek. Od samego rana w dwóch salach uczniowie zdawali egzamin z tabliczki mnożenia. Do egzaminu przystąpili także rodzice, nauczyciele i pracownicy szkoły. Podczas obchodów przeprowadzono również konkursy na Klasowego Mistrza Tabliczki Mnożenia oraz turniej wyłaniający szkolnego mistrza wśród uczniów i nauczycieli.
Na zakończenie dnia ogłoszono wyniki konkursu na przygotowanie plakatu Światowego Dnia tabliczki Mnożenia:

I miejsce zdobyła Oliwia Grajcarek

II miejsce zdobył Jeremi Barczak
III miejsce zdobył Kamil Stęchły

Wyróżnienie otrzymali:
Filip Pieniądz
Edyta Kozik
Oliwia Krzempek
Martyna Manowska i Magdalena Godziek

Mistrzem tabliczki mnożenia wśrod uczniów została Julia Matusz, wśród nauczycieli pani Ewa Pudło.

Serdecznie gratulujemy, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział i zapraszamy za rok.

strzalka.jpggaleria

***

29 wrześnie 2016r.
Dyskoteka klas I-III

Zacne chłopaki, mili koledzy.
W dniu Waszego święta najlepsze życzenia składają dziewczęta!

   Dzień Chłopaka to szczególny dzień dla wszystkich chłopców naszej szkoły. Dla uczczenia tego święta, wychowawczynie klas I-III zorganizowały dyskotekę. Uczniowie bawili się 29 września 2016r. od godz.15.00 do 17:00. Rytmiczna muzyka zachęcała do pląsów i porywała do tańca nawet najbardziej opornych. Dzieci tańczyły przy ulubionych utworach oraz z chęcią brały udział w konkursach z nagrodami. Wszyscy bawili się znakomicie!

strzalka.jpggaleria

***

28 września 2016r.
Dyskoteka klas IV-VI

Święto wszystkich chłopców zbliża się dużymi krokami. Z tej okazji Samorząd Uczniowski zorganizował szkolną dyskotekę. Zabwa i konkursy  były wspaniałe.
Wszystkim chłopakom z naszej szkoły życzymy spełnienia marzeń, a w szkole i sporcie samych sukcesów.

strzalka.jpggaleria

***

28 września 2016r.
Spotkanie klas 0-II z policjantami

    Nasi najmłodsi uczniowie spotkali się dziś na z policjantami. Panowie w mundurach zrobili na dzieciach ogromne wrażenie, dlatego też z wielkim zaangażowanie słuchali w jaki sposob należy poruszać się  drogami, jak zachować się w razie ataku psa nie zabrakło również informacji na temat bezpiecznych zachowań w domu i w szkole. Wielkim zainteresowaniem cieszyły się akcesoria policjantów- lizaki, kamizelki, radiowóz- każdy chciał je dotknąć i zobaczyć z bliska. Dziękujemy panom policjantom za przeprowadzenie tak ciekawej lekcji, a pani pedagog Joannie Piórko-Trefon za organizację spotkania.

strzalka.jpggaleria

***

27 września 2016r.
Wyboy do Rady Samorządu Uczniowskiego

    Dziś cała społeczność szkolna uczestniczyła w wyborach do Rady Samorządu Uczniowskiego. Ucząc się samorządności wybieraliśmy przewodniczącego szkoły oraz członków Rady, którzy będą reprezentować głos uczniów. Nad prawidłowym przebiegiem wyborów czuwała komisja wyborcza.
    Wyniki zostaną przedstawione 30 września 2016r.

strzalka.jpggaleria

***

27 września 2016r.
  Europejski Dzień Języków Obcych

    Obchodząc Europejski Dzień Języków Obcych, każda klasa miała za zadanie przygotować plakat o wylosowanym wcześniej kraju. Na plakacie musiały znaleźć się informacje o danym państwie oraz trzy magiczne słowa PROSZĘ, PRZEPRASZAM, DZIĘKUJĘ. Uczniowie zdali egzamin na szóstkę. Przebrane dzieci, flagi, pomalowane twarze oraz muzyka, która rozbrzmiewała na korytarzu sprawiła, iż czuliśmy się jak na międzynarodowym festiwalu. Wspaniałe prace dzieci można oglądać na gazetkach szkolnych znajdujących się na górnym korytarzu. Dziękujemy pani Justynie Przybyle za organizację tego niezwykłego dnia w naszej szkole.

strzalka.jpggaleria

***

23 września 2016r.
Wydarzenie w bibliotece szkolnej.

20 września z okazji Dnia Przedszkolaka bibliotekę odwiedził oddział przedszkolny z wychowawcą panią Ewą Tylec. Dzieci obejrzały przygotowane przez nauczyciela bibliotekarza książki, bogato ilustrowane baśnie, bajki i wiersze, ciekawie wydane z możliwością usłyszenia dźwięków np. zwierząt. Celem wizyty było również porozmawianie z dziećmi o ich książkach, które mają w domu i o ich ulubionych bohaterach bajek, filmów, programów telewizyjnych.
    W drugiej części spotkania po przejściu do sali zajęć przedszkola nauczyciel bibliotekarz przeczytał opowiadanie pt. Kurczak z książki pani Małgorzaty Musierowicz „Hihopter”. Dzieci wysłuchały perypetii chłopca z zerówki. Opowiadanie poruszyło problem równego traktowania każdej osoby bez względu na wygląd.
    Całe wydarzenie upłynęło w miłej, radosnej atmosferze a głośne czytanie częściej będzie częścią życia przedszkolnego najmłodszych czytelników.

  Opracowała Katarzyna Altman-Nycz


strzalka.jpggaleria


***

22 września 2016r.
Światowy Dzień Nosorożca

Na świecie występuje obecnie jedynie 5 gatunków nosorożców, przy czym aż 3 z nich są krytycznie zagrożone wyginięciem. 
W 2016 roku obchodzimy ten dzień po raz 7. Celebrowanie 22 września ma dwa cele: jest gestem wdzięczności wobec tych osób, które pomagają ocalić gatunek, często narażając swoje życie, a także ma uświadamiać ludziom, jak niepewna jest przyszłość nosorożca, jeśli nie podejmiemy działań od zaraz.

Z okazji Światowego Dnia Nosorożca każdy uczeń naszej szkoły ubrał się w odcienie szarości. Podczas przerw na plakacie przygotowanym przez panią Justynę Przybyłę uczniowie zapisywali swoje propozycje, zaangażowania się w ratowanie zagrożonych gatunków. Ciekawych pomysłów było bardzo dużo. Na zakończenie dnia odbył się apel oraz krótki quiz.


strzalka.jpggaleria


***

16 września 2016r.
Sprzątania Świata

Wszyscy mamy obowiązek dbania o naszą Planetę. Jak co roku uczniowie naszej szkoły wybrali się na ulice naszego sołectwa by zebrać śmieci leżące przy drodze. Apelujemy do wszystkich mieszkańców by nie pozwolili, aby nasza piękna wieś zmieniała się w śmietnisko.

strzalka.jpggaleria

***

13 września 2016r.
Zdrowa przekąska- wykonanie ciasta z cukinią

    Uczniowie klasy VI na zajęciach technicznych zamienili się w prawdziwych cukierników. Szóstoklasiści z wielkim zaangażowaniem i zachowaniem środków higieny przygotowali przepyszne ciasto z cukinii. Wszystkim bardzo smakowało i z pewnością upieką go we własnych domach.
    Nikt się nie spodziewał, że zdrowa przekąska może być naprawdę pyszna.


strzalka.jpggaleria

***

1 wrzesnia 2016r.
Inauguracja roku szkolnego 2016/2017

    1 września 2016r. Pani Dyrektor Lilianna Mańka uroczyście rozpoczęła nowy rok szkolny 2016/2017.
    Klasa III wraz z wychowawczynią Aleksandrą Schymurą przygotowała akademię upamiętniającą rocznicę wybuchu II Wojny Światowej. Podczas uroczystości trzecioklasiści z wielkim zapałem powitali nowy rok szkolny życząc wszystkim wielu sukcesów, nauczycielom wyrozumiałości  i cierpliwości,
a  kolegom i koleżankom, zapału w zdobywaniu wiedzy.

strzalka.jpggaleria


30 sierpnia 2016r.

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017
odbędzie się w czwartek
1 września 2016r. o godzinie 9.00
w Szkole Podstawowej nr 11 w Porębie.