sp11@pze-pszczyna.plsp11@pze-pszczyna.plsp11@pze-pszczyna.plsp11@pze-pszczyna.pl

28 września 2016r.
Spotkanie klas 0-II z policjantami

Nasi najmłodsi uczniowie spotkali się dziś na z policjantami. Panowie w mundurach zrobili na dzieciach ogromne wrażenie, dlatego też z wielkim zaangażowanie słuchali w jaki sposob należy poruszać się  drogami, jak zachować się w razie ataku psa nie zabrakło również informacji na temat bezpiecznych zachowań w domu i w szkole. Wielkim zainteresowaniem cieszyły się akcesoria policjantów- lizaki, kamizelki, radiowóz- każdy chciał je dotknąć i zobaczyć z bliska. Dziękujemy panom policjantom za przeprowadzenie tak ciekawej lekcji, a pani pedagog Joannie Piórko-Trefon za organizację spotkania.

27 września 2016r.
Wyboy do Rady Samorządu Uczniowskiego

Dziś cała społeczność szkolna uczestniczyła w wyborach do Rady Samorządu Uczniowskiego. Ucząc się samorządności wybieraliśmy przewodniczącego szkoły oraz członków Rady, którzy będą reprezentować głos uczniów. Nad prawidłowym przebiegiem wyborów czuwała komisja wyborcza.
    Wyniki zostaną przedstawione 30 września 2016r.

27 września 2016r.
  Europejski Dzień Języków Obcych

Obchodząc Europejski Dzień Języków Obcych, każda klasa miała za zadanie przygotować plakat o wylosowanym wcześniej kraju. Na plakacie musiały znaleźć się informacje o danym państwie oraz trzy magiczne słowa PROSZĘ, PRZEPRASZAM, DZIĘKUJĘ. Uczniowie zdali egzamin na szóstkę. Przebrane dzieci, flagi, pomalowane twarze oraz muzyka, która rozbrzmiewała na korytarzu sprawiła, iż czuliśmy się jak na międzynarodowym festiwalu. Wspaniałe prace dzieci można oglądać na gazetkach szkolnych znajdujących się na górnym korytarzu. Dziękujemy pani Justynie Przybyle za organizację tego niezwykłego dnia w naszej szkole.

23 września 2016r.
Wydarzenie w bibliotece szkolnej.

20 września z okazji Dnia Przedszkolaka bibliotekę odwiedził oddział przedszkolny z wychowawcą panią Ewą Tylec. Dzieci obejrzały przygotowane przez nauczyciela bibliotekarza książki, bogato ilustrowane baśnie, bajki i wiersze, ciekawie wydane z możliwością usłyszenia dźwięków np. zwierząt. Celem wizyty było również porozmawianie z dziećmi o ich książkach, które mają w domu i o ich ulubionych bohaterach bajek, filmów, programów telewizyjnych.
    W drugiej części spotkania po przejściu do sali zajęć przedszkola nauczyciel bibliotekarz przeczytał opowiadanie pt. Kurczak z książki pani Małgorzaty Musierowicz „Hihopter”. Dzieci wysłuchały perypetii chłopca z zerówki. Opowiadanie poruszyło problem równego traktowania każdej osoby bez względu na wygląd.
    Całe wydarzenie upłynęło w miłej, radosnej atmosferze a głośne czytanie częściej będzie częścią życia przedszkolnego najmłodszych czytelników.

Opracowała Katarzyna Altman-Nycz

22 września 2016r.
Światowy Dzień Nosorożca

Na świecie występuje obecnie jedynie 5 gatunków nosorożców, przy czym aż 3 z nich są krytycznie zagrożone wyginięciem.
W 2016 roku obchodzimy ten dzień po raz 7. Celebrowanie 22 września ma dwa cele: jest gestem wdzięczności wobec tych osób, które pomagają ocalić gatunek, często narażając swoje życie, a także ma uświadamiać ludziom, jak niepewna jest przyszłość nosorożca, jeśli nie podejmiemy działań od zaraz.

Z okazji Światowego Dnia Nosorożca każdy uczeń naszej szkoły ubrał się w odcienie szarości. Podczas przerw na plakacie przygotowanym przez panią Justynę Przybyłę uczniowie zapisywali swoje propozycje, zaangażowania się w ratowanie zagrożonych gatunków. Ciekawych pomysłów było bardzo dużo. Na zakończenie dnia odbył się apel oraz krótki quiz.

16 września 2016r.
Sprzątania Świata

Wszyscy mamy obowiązek dbania o naszą Planetę. Jak co roku uczniowie naszej szkoły wybrali się na ulice naszego sołectwa by zebrać śmieci leżące przy drodze. Apelujemy do wszystkich mieszkańców by nie pozwolili, aby nasza piękna wieś zmieniała się w śmietnisko.

13 września 2016r.
Zdrowa przekąska- wykonanie ciasta z cukinią

Uczniowie klasy VI na zajęciach technicznych zamienili się w prawdziwych cukierników. Szóstoklasiści z wielkim zaangażowaniem i zachowaniem środków higieny przygotowali przepyszne ciasto z cukinii. Wszystkim bardzo smakowało i z pewnością upieką go we własnych domach.
    Nikt się nie spodziewał, że zdrowa przekąska może być naprawdę pyszna.

1 wrzesnia 2016r.
Inauguracja roku szkolnego 2016/2017

1 września 2016r. Pani Dyrektor Lilianna Mańka uroczyście rozpoczęła nowy rok szkolny 2016/2017.
    Klasa III wraz z wychowawczynią Aleksandrą Schymurą przygotowała akademię upamiętniającą rocznicę wybuchu II Wojny Światowej. Podczas uroczystości trzecioklasiści z wielkim zapałem powitali nowy rok szkolny życząc wszystkim wielu sukcesów, nauczycielom wyrozumiałości  i cierpliwości,
a  kolegom i koleżankom, zapału w zdobywaniu wiedzy.

30 sierpnia 2016r.

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017
odbędzie się w czwartek
1 września 2016r. o godzinie 9.00
w Szkole Podstawowej nr 11 w Porębie.