AKTUALNOŚCI

16 lutego 2018 r.

16 lutego na pszczyńskim lodowisku odbyły sie Mistrzostwa Pszczyny szkoł podstawowych i gimnazjalnych w biegach łyżwiarskich. Naszą szkołę reprezentowało 12 zawodników: Julia Matusz, Noemi Orlińska, Karolina Pławecka, Julia Scheibel, Nicole Skalska, Roksana Sodzawiczny, Kinga Sosna, Hanna Zarzycka, Maksymilian Furczyk, Kamil Godziek, Jakub Growiec oraz Filip Pieniądz. W klasyfikacji indywidualnej Jakub Growiec stanął na II miejscu podium w biegu na 1000 m. W klasyfikacji ogólnej chłopcy zdobyli II miejsce, a dziewczęta starsze i młodsze zajęły III msc. Gratulujemy!

strzalka.jpggaleria


12 lutego 2018 r.

Ważne terminy rekrutacji do oddziałów

przedszkolnych na rok szkolny

2018/2019

12.02.2018r.- 18.02.2018r.składanie deklaracji o kontynuowaniu w roku 2018/2019 wychowania przedszkolnego przez dzieci uczęszczające w roku szkolnym 2017/2018 do oddziałów przedszkolnych w Szkole Podstawowej nr 11 w Porębie.

Deklaracje o kontynuacji wychowania przedszkolnego dostępne są w przedszkolu, w sekretariacie oraz do pobrania na stronie internetowej.
Deklarację w wersji papierowej należy złożyć w sekretariacie w terminie 12.02. - 18.02.2018r. Sekretariat czynny jest w godz. 7:00 - 15:00.

Informujemy także, że nabór nowych dzieci na wolne miejsca będzie odbywał się elektronicznie w terminie 20.02.2018r. – 05.03.2018r.

Wkrótce podamy adres strony, na której będzie można się logować i złożyć wniosek.

Więcej na temat rekrutacji w zakładce oddział przedszkolny – rekrutacja
 

Zapisy do klasy pierwszej na rok

szkolny 2018/2019

ZGŁOSZENIE DO KLASY I na rok szkolny 2018/2019

W dniach od 12 do 18 lutego 2018 r. trwają zapisy do klasy pierwszej Szkoły Podstawowej nr 11 w Porębie.
Zapisami do SP nr 11 w Porębie objęte są dzieci, które zamieszkują w obwodzie naszej szkoły.

  • Dzieci zamieszkałe i zameldowane w naszym obwodzie przyjmowane są do szkoły z urzędu na podstawie ZGŁOSZENIA, do którego dołącza się OŚWIADCZENIE o miejscu zamieszkania rodziców i dziecka.

  • Dzieci zamieszkałe, ale niezameldowane w naszym sołectwie przyjmowane są do szkoły na podstawie ZGŁOSZENIA, do którego dołącza się OSWIADCZENIE o miejscu zamieszkania rodziców i dziecka. Oświadczenie składa się pod rygorem odpowiedzialności karnej (art. 151, ust.2 i 3 ustawy z 14 grudnia 2016 r., Prawo oświatowe).

  • Druk zgłoszenia oraz oświadczenia można pobrać w przedszkolu, w sekretariacie szkoły lub ze strony internetowej.

  • Wypełnione dokumenty składa się w sekretariacie szkoły w terminie 12 - 18 lutego 2018 r., w godz. 7:00 - 15:00, oddanie zgłoszenia potwierdza się datą i podpisem.

Dzieci niezamieszkałe w obwodzie naszej szkoły podlegają REKRUTACJI na wolne miejsca w terminie od 20 lutego do 6 marca 2018 roku. Rodzice wypełniają WNIOSEK dla klasy I.


10 lutego 2018 r.

Bal karnawałowy

25 stycznia samorząd uczniowski wraz z opiekunem zorganizował bal przebierańców. Zabawę rozpoczęto polonezem, a następnie na ozdobionym kolorowymi balonami korytarzu trwała impreza prowadzona przez animatora. Dzieci otrzymały słodki poczęstunek od Rady Rodziców, wykonano również pamiątkowe zdjęcia. Oprócz tego uczniowie mogli zakupić pyszne ciasta i napoje. Zabawę zwieńczył wybór króla i królowej balu. Tegoroczni zwycięzcy to: Karolina Pławecka ( kl. VII ) oraz Daniel Ryguła ( kl. V ). Rozdano także nagrody dla najlepszych zbieraczy surowców wtórnych i rozwiązano konkurs fotograficzny.

Zbiórka makulatury:
I miejsce - Martyna Sykuła
II miejsce - Michał Ryguła
III miejsce - Wojciech Szuster
Zbiórka nakrętek:
I miejsce: Edyta Kozik
II miejsce - Oliwia Krzempek
III miejsce - Samuel Wojtala
Zbiórka baterii:
I miejsce - Oliwia Krzempek
II miejsce - Hanna Czauderna
III miejsce - Martyna Fabian

strzalka.jpggaleria


22 stycznia 2018 r.

Wyjazd do teatru klas II i III

W piątek 5.01.2018r. uczniowie klas II i III wybrali się do Gminnego Centrum Kultury w Pawłowicach na spektakl „Psy i koty- psoty i kłopoty”. Spektakl został odegrany przez dziecięcą grupę teatralną Mała Fanaberia z Pawłowic. Uczniowie z zaciekawieniem oglądali przedstawienie oraz wspólnie z aktorami zaśpiewali piosenkę „Kundel bury”. Wszyscy pełni wrażeń wrócili do swoich domów.


strzalka.jpggaleria19 stycznia 2018 r.

Zawody powiatowe w tenisie stołowym

19 stycznia 2018 r. odbyły sie Powiatowe Zawody w Tenisie Stołowym. Hanna Zarzycka i Elwira Mikulec z klasy V dzielnie walczyły i zdobyły III miejsce, a tym samym zakwalifikowały się na zawody rejonowe. Trzymamy kciuki i życzymy dalszych sukcesów.

strzalka.jpggaleria

19 stycznia 2018 r. 

Na lodowisku


Wraz z nadejściem zimowej aury uczniowie klas IV - VII uczestniczą w lekcjach wychowania fizycznego przeprowadzanych na pszczyńskim lodowisku. Wspólne zabawy na lodzie nie tylko uatrakcyjniają zajęcia, ale także sprzyjają intgracji uczniów, którzy bardzo polubili taką formę zajęć.

strzalka.jpggaleria

11 stycznia 2018 r. 


Zawody - tenis stołowy

9 stycznia 2018 r. nasze dwie uczennice: Elwira Mikulec i Hanna Zarzycka ( kl. V ) oraz dwóch uczniów: Kamil Godziek i Filip Pieniądz ( kl. VI ) wzięli udział w zawodach tenisa stołowego. Dziewczęta zdobyły II miejsce i zakwalifikowały się na zawody powiatowe. Natomiast chłopcy zdobyli III miejsce. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.


strzalka.jpggaleria

22 grudnia 2017 r.

Najpiękniejsza choinka

W szkolnym konkursie na „Najpiękniejszą choinkę przestrzenną” wzięło udział 48 uczniów naszej szkoły. Wykonane prace były przepiękne, wyjątkowe i niepowtarzalne.  W głosowaniu wzięli udział uczniowie, grono pedagogiczne i inni pracownicy.  Uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody , a także słodkie upominki. Dziękujemy za liczny udział w konkursie. Wyniki głosowania prezentują się następująco:

Grupa starsza

I miejsce 
Oliwia Krzempek

II miejsce
Oliwia Trefon

III miejsce ex aequo

Martyna Fabian
Oliwia Grajcarek

Grupa młodsza

I miejsce ex aeguo

Wiktoria Piech
Hubert Trefon

II miejsce
Martyna Manowska

III miejsce
Jeremi Barczak

Gratulujemy!

strzalka.jpggaleria

21 grudnia 2017 r.

Koncert świąteczny

Tuż przed świętami Bożego Narodzenia uczniowie naszej szkoły zaprosili swoich rodziców na przygotowany specjalnie dla nich koncert świąteczny. Tegorocznymi organizatorami byli uczniowie klas starszych, którzy zaprezentowali zgromadzonej publiczności adaptację baśni pt. "Królowa Śniegu". Młodzi artyści wspaniale oddali nastrój opowieści o zwycięstwie dobra nad złem i niezwyciężonej sile miłości zbierając gromkie brawa po występie. Spektal przeplatany był muzycznymi popisami indywidualnymi oraz klasowymi i wprowadził wszystkich w klimat zbliżających się świąt Bożego Narodzenia.

strzalka.jpggaleria

11 grudnia 2017 r.

Zawody - piłka nożna

11 grudnia nasi uczniowie wzięli udział w zawodach piłki nożnej halowej. Drużyna w składzie: Jakub Growiec, Mateusz Golus, Maksymilian Furczyk, Filip Pieniądz, Kamil Godziek, Jakub Zielnik, Kacper Doktor zdobyła II miejsce i zakwalifikowała się na zawody powiatowe. Trzymamy kciuki i życzymy dalszych sukcesów.

strzalka.jpggaleria

13 grudnia 2017 r.

Podziękowanie

Dziękujemy serdecznie wszystkim Uczniom i Rodzicom, a także Dyrekcji, Nauczycielom
oraz Pracownikom Szkoły Podstawowej nr
11, a
także wszystkim innym, którzy zaangażowali się w tegoroczną edycję „Szlachetnej Paczki” i wsparli osamotnioną kobietę dla której prowadzona była zbiórka.

Szkolni koordynatorzy:

Joanna Piórko-Trefon

Sylwia Wituła

Relacja z wręczenia paczki Rodzinie.

Do pani Krystyny pojechaliśmy po południu i kiedy zajechaliśmy pod jej dom, czekała już na nas w progu witając nas szerokim uśmiechem. W sumie było 3 wolontariuszy i każdy z nich wziął po jednej paczce. Kiedy weszliśmy do domu i ustawiliśmy prezenty, pani Krystyna zdążyła już zamknąć za nami drzwi sądząc, że to wszystko, co dla niej przywieźliśmy. Była bardzo zdziwiona kiedy powiedziałam jej, że to jeszcze nie wszytko. Z każdym wnoszonym pudełkiem była coraz bardziej zaskoczona i w pewnym momencie aż usiadła z wrażenia. Raz po raz dopytywała, czy aby na pewno to wszystko jest dla niej i czy nie zaszła jakaś pomyłka. Z uśmiechem zapewnialiśmy, że nie ma mowy o żadnej pomyłce. Kiedy wszystko było już w jej salonie ułożone, poprosiłam, aby rozpakowała swoje prezenty. Trochę nieśmiało do nich podeszła, ale z każdą odpakowaną paczką jej twarz rozjaśniała się coraz bardziej. Bardzo się ucieszyła, kiedy znalazła zapasy jedzenia, ale prawdziwa radość sprawił jej piękny dres oraz zimowe buty, które bardzo przypadły jej do gustu. Bardzo ucieszył ją czajnik, który od razu podłączyła i do prądu, umyła i zrobiła gorącą herbatę dla siebie i wolontariuszy. Była również zachwycona żelazkiem, które znacznie ułatwi jej codzienne obowiązki. Pani Krystyna po odpakowaniu każdego prezentu bardzo za wszytko co było w paczce dziękowała. Kiedy już usiadła przy stole i piła swoją herbatę widać było, że ciągle jest w szoku z powodu tak wspaniałego prezentu.

Co chce przekazać wolontariusz?

Szanowni Państwo, chciałam bardzo serdecznie podziękować, za wspaniałą paczkę, jaką otrzymała od Państwa moja podopieczna oraz za wielki trud, jaki z pewnością został włożony w przygotowanie podarków. To był wyjątkowo piękny prezent, który tak bardzo uszczęśliwił panią Krystynę. Jestem również pod wielkim wrażaniem tego, jak bardzo się Państwo postarali, aby w paczce było wszystko to, co potrzebne było Pani Krystynie. Zapasy żywności i chemii w końcu się skończą, ale inne rzeczy, jak np. piękny czajnik, żelazko, buty, koc i dres, który wyjątkowo się pani Krystynie spodobał, będą jej służyć jeszcze długo i przypominać o Państwa dobroci. Bardzo dziękuję za pomoc, jaką okazali wszyscy, który przyczynili się do tego, że powstał tak wspaniały prezent dla kogoś potrzebującego. Byłam szczęśliwa widząc uśmiech na twarzy pani Krystyny, kiedy otwierała kolejne paczki. Wierzę głęboko, że okazywana przez nas dobroć wraca do nas ze zdwojoną siłą. Raz jeszcze serdecznie za wszystko dziękuję, i życzę Państwu zdrowych i wesołych Świąt Bożego Narodzenia.

Co chce powiedzieć od siebie Rodzina?

Pani Krystyna bardzo serdecznie dziękuję. Jest zaskoczona tak wielkim i pięknym darem, który otrzymała. Jeszcze nigdy nie przydarzyło się jej coś takiego i nie liczyła nawet, że się przydarzy. Bardzo dziękuje wszystkim, którzy przyczynili się do powstania tak pięknego prezentu.

8 grudnia 2017 r.

"Gry i zabawy"

8 grudnia odbyły się zawody "Gry i zabawy". Trzy roczniki ( 2007, 2008, 2009 ) dzielnie walczyły i nasza szkoła zdobyła III miejsce. Otrzymaliśmy piękny puchar i dyplom. 

Rocznik 2007 zdobył III miejsce w składzie: Aleksandra Zielnik, Julia Malarek, Patrycja Wróbel, Milena Sojka, Emilia Stalmach, Jakub Barczak, Miłosz Filipek, Kacper Samsel, Kamil Stęchły, Samuel Tulosz.

Rocznik 2008 zajął IV miejsce w składzie: Magdalena Godziek, Aleksandra Malec, Martyna Manowska, Jessica Smolarek, WIktoria Nowok, Mikołaj Goraus, Patryk Krzempek, Kacper Otręba, Mateusz Spyra, Kacper Strączek.

Rocznik 2009 zdobył III miejsce w składzie: Ksawier Cimała, Dawid Masny, Witold Koziński, Wojciech Zarzycki, Hubert Trefon, Julia Szuster, Martyna Sykuła, Małgorzata Czauderna, Oliwia MAtusz, Maja Niedźwiedź.

strzalka.jpggaleria

8 grudnia 2017 r.

Występ dla Seniorów

W pałacu Książęca Bażantarnia odbyło się coroczne spotkanie przedświąteczne dla seniorów z Poręby. Uczniowie klasy VII przygotowali program muzyczny, w którym zaprezentowali kolędy, pastorałki i utwory o bożonarodzeniowej tematyce. Na ręce najstarszych mieszkańców wsi złożyli także świąteczne życzenia w imieniu całej społeczności naszej szkoły.

strzalka.jpggaleria


7 grudnia 2017 r.

Mikołajkowa wizyta w Domu Pomocy Społecznej

Czwartoklasiści zawitali do pszczyńskiego Domu Pomocy Społecznej z programem artystycznym pt. „Legenda o Świętym Mikołaju”. Sprawili ogromną radość mieszkańcom, którzy nagrodzili ich gromkimi brawami. Młodzi artyści wręczyli wszystkim życzenia oraz słodkie upominki, a sami także odebrali szczere podziękowania, które na ich ręce złożyła wzruszona pensjonariuszka. Cieszymy się, że mogliśmy podzielić się atmosferą nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia !

strzalka.jpggaleria

6 grudnia 2017 r.

Wizyta Mikołaja

Na wizytę tego Gościa nasi uczniowie czekali z niecierpliwością cały rok. Tym razem czwartoklasiści przygotowali program artystyczny, którym powitali Świętego Mikołaja. Oprócz tego każda klasa pokazała się z jak najlepszej strony prezentując piosenki i wiersze o świątecznej tematyce. Wszyscy musieli być bardzo grzeczni, bo zasłużyli na słodkie upominki. Mikołaj nie zapomniał też o najmłodszych dzieciach, które odwiedził
w przedszkolu.

strzalka.jpggaleria

1 grudnia 2017 r.

Świąteczne warsztaty

Naszą szkołę odwiedziły artystki z pracowni  EtnoJura z Żarek. Pod fachowym okiem, dzieci z klas I- III ozdabiały farbami oraz brokatem drewniane koniki, aniołki i dzwoneczki. Starsi uczniowie robili aniołki z siana. Wszyscy z wielkim zaangażowaniem tworzyli swoje prace. Wykonane ozdoby będą ciekawą dekoracją podczas zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

 Sponsorem warsztatów była pani sołtys Gabriela Januszewska.

strzalka.jpggaleria

30 listopada 2017 r. 

Dyskoteka andrzejkowa

Aby tradycji stało się zadość, uczniowie naszej szkoły zebrali się na popołudniowej imprezie andrzejkowej. Najpierw bawiły się klasy młodzsze, a wieczorem przyszedł czas na starszych uczniów naszej szkoły. Zabawy i tańce przeplatane były wizytami w salonie wróżb, który zorganizowali członkowie samorządu uczniowskiego. W tak nastojowej atmosferze wszystkie dobre wróżby doczekają się spełnienia !

strzalka.jpggaleria

30 listopada 2017 r.

Szlachetna Paczka

szlachetna

DRODZY RODZICE, DRODZY UCZNIOWIE!

Zachęcamy do pomocy w tegorocznej edycji Szlachetnej Paczki.

Osoba, której pomagamy w tym roku jest samotną kobietą, ma 46 lat. Potrzebuje przede wszystkim:

·         Suchych i trwałych artykułów spożywczych (np. herbata, cukier, kasza, konserwy mięsne i rybne, kawa, makaron, olej, ryż, mąka, dżem truskawkowy, warzywa w puszkach, gorzka czekolada)

·         Środków czystości (np. proszek do prania, płyn do mycia naczyń, mydło, żel myjący, pasta do zębów, szczoteczka do zębów, szampon, płyn czyszczący, płyn do mycia szyb, płyn do czyszczenia WC, dezodorant)

·         Odzieży w dużym rozmiarze (XXXL – bluzy, dresy, jeansy – rozmiar 48/50, skarpetki – rozmiar 44, zimowe kozaki lub śniegowce (mogą być wyższe buty na płaskiej podeszwie)- w rozmiarze  44

·         2 ciepłych kocy, ręczników, pościeli, kołdry

·         Czajnika bezprzewodowego – najlepiej energooszczędnego, żelazka, małego zestawu  garnków, zestawu sztućców, szklanek

Uwaga: Mogą to być rzeczy używane, ale zadbane.

Wszystkie dary musimy zawieźć do magazynu 9 grudnia,
a więc pozostało niewiele czasu.

Zachęcamy do włączenia się w akcję i bezinteresowną pomoc.

24 listopada 2017 r.

Dzień Pluszowego Misia

Uczniowie klasy III wzięli udział w klasowym konkursie plastycznym "PLUSZOWY MIŚ". Dzieci miały za zadanie ozdobić dowolną techniką sylwetkę misia. Pomysłów nie brakowało, a jury miało trudne zadanie, aby wybrać te najpiękniejsze. Oto wyniki:

I miejsce: Martyna Manowska, Jeremi Barczak, Mikołaj Goraus

II miejsce: Magda Godziek, Ola Malec, Kacper Strączek

III miejsce: Jessica Smolarek, Patryk Krzempek

Wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy, a laureaci drobne upominki.

strzalka.jpggaleria

21 listopada 2017 r.

Dzień Życzliwości

21 listopada odbył się apel z okazji Dnia Życzliwości. Każda klasa przygotowała "łapki" z hasłami o dobrych uczynkachi pozytywnych emocjach, które podczas apelu zostały przyklejone do drzewka życzliwości. RSU rozdało także wszystkim klasom oraz przedszkolakom "serdeczniki". Celem dnia było uwrażliwienie na wzajemną życzliwość i wzbudzenie pozytywnych emocji. Okazana serdeczność i wzajemne ciepło są dobre na wszystko.

strzalka.jpggaleria

20 listopada 2017 r.

Kanapki pierwszoklasistów

20 listopada uczniowie klasy I zrobili smaczne i zdrowe kanapki kolorowe. Dzieci uświadomiły sobie, jak ważne jest właściwe odżywianie. Poznały korzyści wynikające ze spożywania drugiego śniadania, dowiedziały się jak ważna jest  dieta bogata w produkty zbożowe i warzywa.  Podczas sporządzania kanapek rozwijały kreatywność i wyobraźnię, a przede wszystkim świetnie się bawiły. Apetyty też dopisywały, smacznego!

strzalka.jpggaleria

11 listopada 2017 r.

Apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości

Niezwykle podniosły nastrój towarzyszył tegorocznemu apelowi upamietniającemu odzyskanie wolności i autonomii przez nasz kraj. Przygotowany przez klasę V montaż słowno-muzyczny łączył wspomnienie wydarzeń minionych i nawiązywał do obecnych czasów. Program artystyczny zakończył pokaz animacji przedstawiającej najważniejsze wydarzenia z historii naszego kraju, którą wszyscy z wielkim zainteresowaniem obejrzeliśmy.

strzalka.jpggaleria

8 listopada 2017 r.

Międzygminny konkurs gwarowy „Pogodejmy po naszymu”

Uczennica klasy II - Julia Szuster - reprezentowała naszą szkołę w XX edycji konkursu zorganizowanym przez Gminny Ośrodek Kultury w Goczałkowicach-Zdroju. W tegorocznej edycji, która odbyła się 8 listopada wsSali widowiskowej GOK, wzięło udział 12 uczestników. Julia Szuster zdobyła wyróżnienie II stopnia przytaczając tekst „Chwolijonka”, który według wiersza Jana Brzechwy napisał Bogdan Kallus.

Serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów za rok!

strzalka.jpggaleria

13 listopada 2017 r.

Informacja dla rodziców

Zebranie z rodzicami odbędzie się 16 listopada br. w godzinach:

klasy: I, II, III, IV, VI, VII o godz. 17.30

klasa V o godz. 17.00

Zapraszamy.

9 listopada 2017 r.

Wyjazd na spektakl

W ubiegły czwartek uczniowie klas IV-VI pojechali do Miejskiego Domu Kultury w Czechowicach-Dziedzicach na musical dydaktyczny „Opowieść o lwie, czarownicy i starej szafie” w wykonaniu aktorów Teatru Muzycznego „Forte”. Spektakl opowiadał historię rodzeństwa, które przez zaczarowaną szafę trafiło do magicznej krainy zamieszkałej przez fauny i inne czarodziejskie stworzenia. Powrotowi uczniów towarzyszył lekki niedosyt wrażeń związany z różnicami w fabule oraz liczbie bohaterów spektaklu a treścią lektury „Opowieści z Narnii”.

strzalka.jpggaleria

13 listopada 2017r.

Uroczyste pasowanie na czytelnika

7 listopada 2017 r. miało miejsce uroczyste Pasowanie na Czytelnika uczniów klasy I, odbywało się ono pod hasłem: „Moja pierwsza wizyta w bibliotece”. Pierwszoklasiści wprowadzeni zostali w świat bajek i baśni ,uczyli się  poszanowania książek i korzystania ze zbiorów biblioteki.

Następnie dzieci musiały wykazać się znajomością alfabetu, rozpoznać bajkowe postacie oraz wymienić najważniejsze zasady zachowania się w bibliotece. Z wszystkimi zadaniami uczniowie poradzili sobie na szóstkę i wtedy przyszedł czas na złożenie przez nich przyrzeczenia i dokonanie aktu pasowania na czytelnika.  Na zakończenie uroczystego spotkania uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i zakładki do książek. Spotkanie przebiegło w radosnej i przyjaznej atmosferze.

strzalka.jpggaleria

9 listopada 2017r.

ZDROWA PRZEKĄSKA Z MARCHEWKĄ W ROLI GŁÓWNEJ

Zastanawiając się nad tym, pod jaką postacią  można spożywać marchewkę trzecioklasiści wpadli na pomysł...upieczenia muffinek.  Muffinki to rodzaj ciasta wypiekanego w małych porcjach. Istnieje wiele smaków i odmian, więc tym co wyróżnia muffiny, jest zawsze specjalny składnik. Tym razem była to marchewka. Przepis znaleziony na stronie ciastkożercy.pl okazał się banalnie prosty, a efekt-doskonały. No i taką przekąską można się bezkarnie zajadać.  Polecamy!

MUFFINKI  MARCHEWKOWE
 

Ø     1 szklanka mąki

Ø     2 jajka

Ø     1/2 szklanki oleju

Ø     1 łyżeczka proszku do pieczenia

Ø     1/2 szklanki cukru

Ø     1/2 szklanki bakalii (orzechy,rodzynki, żurawina)

Ø     2 szklanki startej marchewki 

W misce mieszamy razem startą marchewkę, olej, jajka i cukier.

Dodajemy bakalie i mieszamy do połączenia składników.

Mąkę mieszamy z proszkiem do pieczenia i dodajemy do mokrych składników. Mieszamy do uzyskania jednolitej masy.

Przekładamy do blaszki na muffinki wyłożonej papierowymi papilotkami.

Pieczemy ok. 40 minut w piekarniku rozgrzanym na 180 stopni.

strzalka.jpggaleria

7 listopada 2017 r.

Zdrowo i smacznie

Uczniowie klasy III w ramach zajęć "Od ziarenka do bochenka"  2 listopada 2017r. stali się na chwilę piekarzami- odmierzali, wsypywali, mieszali...

Celem zajęć było upieczenie chleba wg przepisu:

 

CHLEB Z ZIARNAMI  

    Składniki:

       1 kg mąki pszennej

       1 litr  wody

       5 dag drożdży

        1 łyżka soli

        1 szklanka otrąb żytnich

       1 szklanka mieszanki: słonecznik + siemię lniane + pestki dyni +        płatki owsiane itp. (co się ma i co się lubi)

 

Sposób wykonania:

W ½ szklanki wody rozpuścić drożdże. Wszystkie suche składniki wsypać do miski, dodać rozpuszczone drożdże i wodę, wymieszać.

Wyłożyć do 2 podłużnych foremek, odstawić do wyrośnięcia na ok.40 min. Piec ok. 1godz. 15 min. w temperaturze 180-200 C.

 

 
Niestety, na ucztę trzeba było zaczekać do następnego dnia.

W piątek dzieci przyniosły do szkoły produkty potrzebne do wykonania kanapek. Można śmiało powiedzieć, że zadanie wykonały doskonale. Kanapki nie tylko były smaczne i zdrowe, ale także pięknie ozdobione i pełne witamin. Trzecioklasiści przekonali się, że najlepiej smakują kanapki wykonane własnoręcznie. Nawet największe niejadki zjadały swoją porcję z apetytem.

strzalka.jpggaleria

31 października 2017 r.

Wyjazd do Studia Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej

Dnia 31.10.2017 r. przedszkolaki z grupy „Biedronek” oraz uczniowie klas I-III wybrali się do Centrum Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej w ramach edukacji medialnej. W studiu tym powstały słynne filmy animowane dla dzieci taki jak: "Bolek i Lolek" - najpopularniejsi bohaterowie polskiej animacji. Wycieczkę rozpoczynał krótki wykład na temat animacji, który odbył się w sali nagrań dźwięku. Podczas wykładu uczniowie poznali kolejne etapy tworzenia filmu animowanego i poszerzyli wiedzę na temat takich pojęć jak scenariusz filmowy, scenopis, animacja, fazowanie, filmowanie, efekty specjalne i dźwiękowe. Uczniowie mogli zobaczyć pomieszczenia ze stanowiskami pracy dekoratora, animatorów, konturówki, malowania (klasyczne, komputerowe) oraz pokój zdjęć. W czasie zwiedzania uczniom towarzyszyły piękne dekoracje pochodzące ze znanych bajek, rekwizyty oraz rysunki animacyjne, które zdobią studio. Po prelekcji i zapoznaniu się z wszystkimi tajnikami produkcji filmu rysunkowego, zostali zaproszeni do obejrzenia trzech filmów rysunkowych, a mianowicie „Bolek i Lolek", „Reksio" i „Lis Leon", które z zaciekawieniem oglądali. Wizyta w Studiu Filmów Rysunkowych pozwoliła uczniom na żywo zobaczyć prezentację procesu produkcji filmu animowanego w miejscu, w którym te filmy naprawdę powstają. Na pamiątkę wizyty każdy otrzymał zakładkę z kadrami z najnowszej serii powstałej w Studiu Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej „Kuba i Śruba”.

strzalka.jpggaleria

27 pażdziernika 2017 r.

Pasowanie Pierwszoklasistów

27 października w naszej szkole odbyła się uroczystość „ Pasowania na Ucznia”. Oprócz zaproszonych rodziców swa obecnością zaszczyciła nas sekretarz gminy, pani Celina Biel. Pierwszoklasiści przygotowali program artystyczny, w którym zaprezentowali swoje umiejętności wokalne i recytatorskie. Wykazali się również wiedza dotycząca naszej ojczyzny i znajomością zasad, które ułatwiają prawidłowe funkcjonowanie w grupie rówieśniczej. Uczniowie klasy I złożyli również ślubowanie, a pasowania na ucznia szkoły dokonała pani dyrektor Lilianna Mańka. Ukoronowaniem aktu pasowania było wręczenie pamiątkowych dyplomów, legitymacji szkolnych oraz drobnych upominków przygotowanych przez Panią Dyrektor, Panią Sekretarz oraz starszych koleżanek i kolegów naszej szkoły.

Rodzicom gratulujemy tak wspaniałych pociech, a Pierwszakom życzymy wiele sukcesów.

strzalka.jpggaleria

25 października 2017 r.

Dzień Bibliotek Szkolnych

25 października   obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Bibliotek Szkolnych. W tym roku pod hasłem: "Książka nas łączy". Do wspólnego świętowania uczniowie naszej szkoły zostali już zaproszeni 16 października , kiedy to został ogłoszony konkurs pt. :” By się czytać chciało, zakładkę stwórz wspaniałą”. W dniu tego święta od samego rana na każdej z przerw międzylekcyjnych Biblioteka zapraszała uczniów od klasy II do VII do wspólnej zabawy. Na czytelników czekał zestaw zagadek dotyczących postaci z baśni, konkurs pt.:”Jesienne liście”/ na każdym liściu widniał wyraz „książka” należało odgadnąć w jakim on jest języku/ oraz pytania z treści lektur szkolnych i znajomości przysłów. Uczniowie odwiedzający bibliotekę przynosili wykonane własnoręcznie zakładki, laurki i bardzo chętnie brali udział w konkursach. Na wszystkich czekał także słodki poczęstunek .Dzień minął w miłej atmosferze.

strzalka.jpggaleria

24 października 2017 r.

Audycja muzyczna 

17 pażdziernika uczniowie klas VI i VII wysłuchali koncertu poświęconego twórczości Georga Philippa Telemanna - niemieckiego kompozytora okresu baroku. Audycja odbyła się w sali lustrzanej Muzeum Zamkowego w Pszczynie, a zagrali dla nas nauczyciele i wychowankowie społecznego ogniska muzycznego w Pszczynie.

strzalka.jpggaleria

19 października 2017 r.

Dzień Edukacji Narodowej

13 października odbył się w naszej szkole uroczysty apel przygotowany przez klasy III i VI. Ze specjalną dedykacją dla wszystkich parcowników szkoły rozbrzmiały wiersze, piosenki i serdeczne życzenia. Kabaret z przymrużeniem oka wywołał na twarzach widzów uśmiech, a podziękowania składane przez przedstawicieli RSU sprawiły, że zakręciła sie niejedna łza. Wręczono także nagrody uczniom klas III-VII, którzy okazali się najlepsi w swoich klasach w konkursie przeprowadzonym w ramach VII Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia.

strzalka.jpggaleria

18 października 2017 r.

Podsumowanie jesiennej edycji Czwartków Lekkoatletycznych

Ze względu na niekorzystne warunki atmosferyczne odbyły się dwa spotkania w ramach Czwartków Lekkoatletycznych. Wzięło w nich udział 31 uczniów naszej szkoły, którzy zdobyli łącznie 12 dyplomów.

14 września 2017 r.

Kl. IV - Julia Malarek: I msc. w biegu na 60 m.
                             III msc. w skoku w dal

Kl. VI - Julia Scheibel: I msc. w biegu na 60 m.
                              II msc. w skoku w dal

28 września 2017 r.

   Kl. IV  - Julia Malarek: II msc. w biegu na 60 m.
      Kl. V - Hanna Zarzycka: II msc. w biegu na 300 m.
Kl. VI - Filip Pieniędz: III msc. w skoku w dal
                                     III msc w biegu na 60 m.
Julia Scheibel: III msc. w skoku w dal
Jakub Growiec: II msc. w biegu na 60 m.
                    III msc. w skoku w dal
Kai Hoare: III msc. w skoku wzwyż

strzalka.jpggaleria

17 października 2017 r.

Wycieczka do lasu kl. III

W piękny słoneczny dzień uczniowie klasy III wraz z wychowawczynią wybrali się na pieszą wycieczkę do lasu. Celem wyprawy była obserwacja zmieniającej się  jesienią przyrody. Uczniowie poznawali las patrząc, słuchając i dotykając. Dzieci zbierały  różne okazy przyrodnicze: liście, korę drzew, mech,  żołędzie. Obserwowały owady. Każdy starał się usłyszeć i zapamiętać jak najwięcej leśnych odgłosów.  Skarby przyniesione z wycieczki będą ozdabiały klasę oraz posłużą do wykonania prac plastycznych

strzalka.jpggaleria

6 października 2017 r.

Dyskoteka klas IV - VII

3 października uczniowie klas IV- VII wspólnie spędzili popołudnie w szkole bawiąc się na dyskotece z okazji Dnia Chłopaka. Zabawę zorganizowali członkowie samorządu uczniowskiego, którzy zadbali o dobrą muzykę, pomysłowe konkursy taneczne, a nawet przygotowali domowe wypieki. Wszyscy zgodnie uznali dyskotekę za bardzo udaną i już czekają na kolejną okazję do zabawy.

strzalka.jpggaleria

3 października 2017 r.

Wybory do RSU

26 września odbyły się wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego. Do głosowania przystąpili uczniowie klas III - VII oraz nauczyciele i pracownicy szkoły, którzy wybrali siedmiu reprezentantów spośród dziesięciu kandydatów. Na pierwszym zebraniu wyłoniono opiekuna - p. Lucynę Goraus, a także przydzielono funkcje.

Przewodnicząca:
Roksana Sodzawiczny ( kl. VII )

Zastępca przewodniczącej:
Wojciech Szuster ( kl. V )

Sekretarz:
Oliwia Grajcarek ( kl. VII )

Pozostali członkowie:
Julia Scheibel ( kl. VI ), Kinga Sosna ( kl. VI ), Faustyna Stencel
( kl. VII ), Patrycja Wróbel ( kl. IV ).

strzalka.jpggaleria

2 października 2017 r.


Wyjazd na uniwersytet

25 września uczniowie klasy siódmej uczestniczyli w wyjeździe do Katowic na wykłady i pokazy z fizyki. Pokazy znane pod nazwą „Osobliwości Świata Fizyki” organizowane są w Instytucie Fizyki Uniwersytetu Śląskiego co roku we wrześniu. Ich adresatami są uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, dla których jest to z reguły pierwsza okazja do zetknięcia się z fizyką
w wydaniu uniwersyteckim. Mają na celu uzupełnianie wiedzy, głównie teoretycznej zdobywanej przez uczniów na poziomie szkoły podstawowej, gimnazjum i szkoły średniej, a niesztampowa forma prowadzonych z humorem wykładów i pokazów ma udowodnić młodzieży, że spotkanie
z nauką, z pozoru trudną, wcale nie musi być nudne. W tym roku uczniowie wysłuchali wykładów: „
Elektromagnetyzm wokół nas”, „Fizyka na wakacjach”, „Ciepło, zimno, gorąco, mróz!”.


strzalka.jpggaleria

26 września 2017 r.

Zebranie z rodzicami odbędzie się dnia 28 września
o godz. 17.00.

Zapraszamy.

21 września 2017 r.

Wyjazd do Żorskiego Centrum Regionalnego

Dnia 21 września 2017 r. przedszkolaki z grupy „Biedronek” oraz uczniowie edukacji wczesnoszkolnej uczestniczyli w zajęciach „Od ziarenka do bochenka” w Żorskim Centrum Regionalnym w Osinach. Celem wycieczki było poznanie tradycji związanych z wypiekiem chleba i tradycji dożynkowych. Poprzez zabawę oraz aktywny udział w zajęciach dzieci poznały narzędzia używane dawniej podczas żniw, rozpoznawały zboża i dowiedziały się jakie produkty otrzymujemy z poszczególnych gatunków zbóż. Chętne dzieci brały udział w pochodzie dożynkowym, niosąc wieniec dożynkowy i produkty, które zbiera się podczas plonów z pól i ogrodów. Utrwaleniem zdobytych wiadomości były interesujące warsztaty artystyczne,  w czasie których dzieci samodzielnie wykonały rożne rodzaje pieczywa z wcześniej przygotowanego ciasta z zakwasu żytniego, mąki i wody. Na zakończenie niecodziennej lekcji regionalizmu dzieci zostały poczęstowane  chlebem ze smalcem i otrzymały na pamiątkę czasopismo o tematyce regionalnej „Bajtel”.

strzalka.jpggaleria18 września 2017 r.

Akcja "Sprzątanie Świata"

Jak co roku uczniowie ze szkoły w Porębie włączyli się
w międzynarodową akcję „ Sprzątania świata”. Pełni zapału ruszyli ulicami wsi, aby posprzątać naszą Ziemię, przypominając przy tym mieszkańcom o odpowiedzialności za lokalny stan czystości środowiska. Akcja sprzątania świata poprzedzona była prelekcjami przypominającymi o selektywnej zbiórce odpadów. Mamy nadzieję, że z roku na rok świadomość ekologiczna naszej społeczności będzie wzrastać i śmieci będzie coraz mniej.

strzalka.jpggaleria

21 września 2017 r.

Europejski dzień bez ofiar śmiertelnych na drogach4 września 2017 r.

Uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego

W poniedziałkowy poranek nasza szkoła znów zatętniła życiem
witając uczniów po wakacyjnej przerwie. Tegoroczny apel powitalny przygotowała klasa V. Piątoklasiści upamiętnili rocznicę wybuchu II wojny światowej, ale oprócz podniosłych akcentów uatrakcyjnili swój program artystyczny elementami humorystycznymi. Szczególnie serdecznie powitani zostali pierwszoklasiści, którzy zaczynają przygodę z edukacją oraz uczniowie klasy siódmej kontynuujący naukę w ośmioletniej szkole podstawowej.
Rozpoczynamy nowy rok szkolny pełen wyzwań i planów, dlatego też wszystkim naszym uczniom życzymy wytrwałości, wielu sukcesów i samych radosnych chwil spędzonych w naszej szkole.

strzalka.jpggaleria


1 września 2017 r.

Informujemy, że zajęcia w oddziałąch przedszkolnych odbędą się w poniedziałek zgodnie z planem
w godz. 6.30 - 16.00.


28 sierpnia 2017 r.

SZANOWNI RODZICE
dzieci z oddziałów przedszkolnych

Spotkanie organizacyjne odbędzie się dnia 30 sierpnia 2017 r.
o godz. 17.00 w budynku szkoły.

                                            Zapraszamy!

28 sierpnia 2017 r.

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018 odbędzie się dnia 4 września 2017 r. o godz. 9.00.


23 czerwca 2017 r.

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017

Ostatni tegoroczny apel był wyjątkowo radosny dla wszystkich uczniów. U progu wakacji cała szkolna społeczność zgromadziła się w szkole, by otrzymać świadectwa wieńczące całoroczny trud. Na apelu wyróżniono najlepszych uczniów klas I - VI oraz wręczono dyplomy ukończenia odziału zerowego naszym przedszkolakom. Nagrodzono także najlepszych uczniów kl. IV - VI stypendiami za wyniki w nauce. Tegoroczni stypendyści to:
Daniel Ryguła ( kl. IV ), Wojciech Szuster ( kl. IV ), Kinga Sosna ( kl. V ), Kai Hoare ( kl. V ), Filip Pieniądz ( kl. V ), Oliwia Grajcarek ( kl. VI ), Faustyna Stencel ( kl. VI ), Roksana Sodzawiczny ( kl. VI ).
Wszystkim uczniom gratulujemy i życzymy bezpiecznych wakacji!
Do zobaczenia we wrześniu!

strzalka.jpggaleria

11 czerwca 2017 r.

Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego

Podczas Dni Suszca rozstrzygnięto Powiatowy Konkurs Plastyczny pt. "FANTASTYCZNY ŚWIAT MOICH SNÓW". Organizatorem konkursu był Gminny Ośrodek Kultury
w Suszcu. Zadaniem uczestników było przelanie na papier fantastycznych wizji i barwne oddanie świata pełnego fantazji
i dziecięcej wyobraźni. Nadesłano  119 prac. Komisja oceniła prace w 2 kategoriach. Filip Pieniądz z klasy V zajął I miejsce w grupie starszej, natomiast Jessica Smolarek z klasy II otrzymała wyróżnienie w kategorii klas młodszych.

Gratulujemy młodym artystom i życzymy dalszych sukcesów.

strzalka.jpggaleria

8 czerwca 2017 r.

Egzamin na kartę rowerową

Jak co roku uczniowie klasy IV przystąpili do egzaminu na kartę rowerową. Najpierw musieli wykazać się wiedzą teoretyczną, którą nabyli w czasie całego roku szkolnego podczas zajęć technicznych. Następnie przystąpili do części praktycznej w obecności policjantów. Wszyscy wykazali się doskonałą wiedzą
i wspaniałymi umiejętnościami. Pod koniec czerwca wszyscy otrzymają kartę rowerową.


strzalka.jpggaleria

7 czerwca 2017 r.

Wycieczka klasy II i III

Dnia 7 czerwca klasa II i III pojechały do Wioski Indiańskiej
w Rudach. Po przybyciu zobaczyliśmy urokliwe miejsce
z pięknym krajobrazem dookoła. Na zielonym terenie znajdowało się kilka indiańskich  tipi. Pani przewodnik zaprosiła nas do Muzeum Etnograficznego, gdzie pokazywała nam różne przedmioty codziennego użytku Indian i opowiadała o ich wierzeniach i obyczajach. Rozległy teren sprzyjał  dobrej zabawie, a jednym z jej elementów był  tor przeszkód. Zwiedzający  mieli  okazje nie tylko dowiedzieć się jak żyli Indianie, ale również kupić pamiątki wykonane ręcznie. Przepiękne miejsce, otoczone dużą ilością drzew, zachęcało  dzieci do bezpiecznej zabawy na świeżym powietrzu.

 W drugiej części wycieczki kolejką wąskotorową pojechaliśmy do miejscowości Paproć.  Podróż tym pojazdem to niesamowite przeżycie- kolejka parowa oddaje odgłosy rodem z wiersza Tuwima. Po powrocie czekało już na nas rozpalone ognisko.  Wszyscy z przejęciem piekliśmy kiełbaski i z apetytem pałaszowaliśmy. Do domu wróciliśmy zmęczeni, ale bardzo zadowoleni.

strzalka.jpggaleria

6 czerwca 2017 r.

SPRAWOZDANIE  Z  MIĘDZYSZKOLNEGO  KONKURSU „ OMNIBUS 2017”
 
Dnia 6 czerwca 2017 r. o godzinie 12 odbył się w Szkole Podstawowej nr 11 w Porębie
X Międzyszkolny Konkurs „ Omnibus 2017” klas I – III  Patronat nad konkursem objęło Stowarzyszenie na Rzecz Wspierania Edukacji Dzieci i Młodzieży „Omnibus”. Celem konkursu było poszukiwanie
i promowanie uczniów zdolnych, kształtowanie umiejętności wykorzystania zdobytej wiedzy w życiu, rozwijanie zainteresowań i uzdolnień dzieci.

W tym roku tytuły „Omnibusów 2017” w swoich kategoriach wiekowych zdobyli:
Kategoria klas I
1. Mateusz Kuna ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Pszczynie
2 .Maja Piwowarczyk ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Ćwiklicach
3. Emilia Tulaja ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Pszczynie
 
Kategoria klas II
1. Julianna Haspert z Niepublicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Pszczynie
2. Mateusz Żupa z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Jankowicach
3. Maria Cofała ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Pszczynie
 
            Kategoria klas III
1. Maksymilian Paw z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Jankowicach
2. Piotr Szafron ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Pszczynie
3. Jakub Komraus z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Studzienicach

Gratulujemy i zapraszamy za rok.


strzalka.jpggaleria

3 czerwca 2017 r.
Podpisywanie umów do przedszkola

Dyrektor SP 11 w Porębie zaprasza Rodziców wszystkich dzieci przedszkolnych, które będą uczęszczały do przedszkola w roku szkolnym 2017/2018
do podpisywania umów cywilno-prawnych
w terminie 5 - 14 czerwca 2017 r. w godz. 8:00 – 15:00 (czwartek 8.06.  w godz. 10:00 – 17:00)
w sekretariacie szkoły.

Prosimy rodziców o przyniesienie dowodu osobistego.

1 czerwca 2017 r.

Noc w szkole klas IV - VI

W piątkowy wieczór uczniowie starszych klas ponownie zgromadzili się w szkole, by wspólnie spędzić niezapomnianą noc w szkolnych murach. Na uczestników imprezy czekała moc atrakcji: dyskoteka, projekcja filmu, wspólny pyszny posiłek oraz emocjonujące warsztaty fizyczne. Wspólnej zabawie i rozmowom nie było końca, dopóki sobotni poranek nie przywitał naszych uczniów, którzy bardzo zmęczeni, ale w dobrych nastrojach udali się do domów.

strzalka.jpggaleria


1 czerwca 2017 r.

Finał Czwartków Lekkoatletycznych

Na Stadionie Miejskim w Pszczynie odbył się Finał Czwartków Lekkoatletycznych, podczas którego uczniowie szkół naszego powiatu zmagali się w dwóch wybranych dyscyplinach.
Te bardzo uroczyste zawody stały się przepustką
do Ogólnopolskich Finałów Czwartków Lekkoatletycznych
w Łodzi. Naszą szkołę pod opieką p. Ewy Pudło reprezentowało 14 uczniów klas III-VI. Mamy zaszczyt pochwalić się czterema medalami finałowymi, które stały się biletem na zawody ogólnopolskie. Nasi zwycięzcy:

Julia Scheibel - I miejsce w skoku w dal oraz II miejsce w biegu na 60 m
Mateusz Golus - I miejsce w biegu na 1000 m
Filip Pieniądz - III miejsce w biegu na 60 m

Gratulujemy!

strzalka.jpggaleria

1 czerwca 2017 r.

Dzień Dziecka

Dzień Dziecka w naszej szkole spędziliśmy na sportowo.
W Szkolnym Dniu Sportu wzięli udział wszyscy uczniowie szkoły oraz dzieci z oddziału przedszkolnego mierząc się z rywalami
ze swojego rocznika. Uczestnicy imprezy sportowej mieli
do pokonania 7 konkurencji sprawdzających umiejętności zaczerpnięte z lekkoatletyki, gimnastyki oraz gier i zabaw  ruchowych, a o zwycięstwie decydowała suma zdobytych punktów.

  Najlepsi w rocznikach:

2004

Julia Matusz

2005

Martyna Pławecka

2006

Kamil Godziek

2007

Julia Malarek

2008

Milena Sojka

2009

Dawid Masny

2010

Oskar Gruszka

strzalka.jpggaleria

25 maja 2017 r.

Sukces na konkursie matematycznym

W Szkole Podstawowej nr 8 w Rudołtowicach odbyła się III edycja Międzyszkolnego Konkursu Matematycznego "Sowa Mądra Głowa". W konkursie wzięło udział 22 uczniów klas III. Naszymi reprezentantami byli: Miłosz Filipek oraz Kamil Stęchły. Z trudnym testem doskonale poradził sobie Miłosz Filipek, który zajął I miejsce.
Gratulujemy!

20 maja 2017 r.

Kangur 2017

Znamy już wyniki Międzynarodowego Konkursu
Kangur Matematyczny

Kategoria Maluch:
Kl. III - wzięło udział 5 uczniów
Miłosz Filipek uzyskał 103,75 pkt. - wynik bardzo dobry

Kl. IV - wziął udział 1 uczeń

Kategoria Beniamin:
Kl. V - wzięło udział 5 uczniów
Kinga Sosna uzyskała 95,50 pkt. - wyróżnienie
Kai Hoare uzyskał 90,00 pkt. - wyróżnienie

Kl. VI - wzięło udział 2 uczniów

Gratulujemy!

17 maja 2017 r.

Spotkanie z autorem

Waldemar Cichoń, autor serii książek o przygodach kota Cukierka, której część pierwsza „Cukierku, ty łobuzie” będzie lekturą szkolną w nowym roku szkolnym, spotkał się z uczniami naszej szkoły. Autor opowiedział, jak powstał cykl książek
o niesfornym kocie i jego przygodach. Dowiedzieliśmy się, że są to faktyczne historie z życia rodziny pana Cichonia, jego dwóch synów: Marcela i Maćka i dwóch, już teraz, kotów.  
Po wysłuchaniu historii Cukierka i fragmentu jednej z części – „Jak się masz, Cukierku”, uczniowie zadawali panu Waldemarowi pytania. Na koniec były brawa i pisemne podziękowanie za inspirujące spotkanie, ponieważ motyw kota stał się dla nas powodem wielu twórczych działań, które zorganizowały panie : Joanna Zawadzka-Olszynka i Joanna Piórko-Trefon.

Na koniec była możliwość zdobycia autografu autora i łapy kota (pieczątka) na przykład w zakupionej książce. Biblioteka szkolna wzbogaci się o książki pana Waldemara Cichonia, które uczniowie już niedługo będą mogli wypożyczać.

Oto wyniki szkolengo konkursu plastycznego

"Mój przyjaciel kot"

Nagroda publiczności: Oliwia Grajcarek 

Grupa starsza

I miejsce: Faustyna Stencel

II miejsce: Filip Pieniądz

III miejsce: Oliwia Krzempek

Grupa młodsza

I miejsce: Jeremi Barczak

II miejsce: Martyna Manowska

III miejsce: Jakub Barczak

Gratulujemy!

strzalka.jpggaleria

***

13 maja 2017 r.

Sobotnia wycieczka

W sobotę, 13 maja, odbyła się szkolna wycieczka do parku trampolin i Multikina w Katowicach. Po dotarciu na miejsce naszym oczom ukazała się ogromna przestrzeń zlożona z wielu trampolin. Instruktorka obejrzała z nami filmik instruktarzowy,
a potem przeprowadziła rozgrzewkę. Skokom, obrotom, przewrotkom nie było końca! Wszyscy zgodnie stwierdzili,
że jeszcze tam wrócą. Następnie pojechaliśmy do kina obejrzeć film pt. "Dzieciak rządzi". Z zainteresowaniem śledziliśmy przygody małego chłopca i jego relacje z nowym braciszkiem. Animacja okazała się bardzo ciekawa. Do domów wróciliśmy zadowoleni i pełni wrażeń.

strzalka.jpggaleria

***

11 maja 2017 r.

Wycieczka klasy II i III do Pszczyny

W tym dniu uczniowie klas drugiej i trzeciej wybrali się na dłuuugi spacer po Pszczynie. Rozpoczęli od odwiedzenia żubrów w pokazowej zagrodzie. Dowiedzieli sie wielu ciekawych rzeczy o tym władcy pszczyńskich lasów,
a także podziwiali jelenie, sarny, daniele, muflony, bażanty, pawie, osiołka zamieszkujących to miejsce. Oczywiście żubry wzbudzały największe zainteresowanie i podziw. Następnie udali się do Muzeum Zamkowego podziwiając po drodze uroki parku. W muzeum każdy otrzymał mapkę
i zadanie: zwiedzając należało odnaleźć i zaznaczyć miejsca, w których znajdują się zegary. Zabawa była doskonała, wszyscy rozglądali się
z zaciekawieniem i skrzętnie zaznaczali na swych mapkach ilość czasomierzy w każdym pomieszczeniu. Na koniec nastąpiło porównanie wyników
i obliczenie czasu spędzonego u księcia.
W nagrodę za dobrze wykonane zadanie uczniowie udali się do lodziarni w Stajniach Książęcych. Po krótkim odpoczynku czekała tam na nich kolejna atrakcja- warsztaty plastyczne. Każde dziecko wykonało pocztówkę z Pszczyny, która stała się pamiątką
z tej wycieczki. Był to piękny, słoneczny, pełen wrażeń dzień, który dzieci długo będą wspominać i opowiadać o swoich wrażeniach najbliższym zachęcając do odwiedzenia tego urokliwego miejsca.


strzalka.jpggaleria

***

10 maja 2017 r.

Konkurs na najpiękniejszy lapbook

10 maja odbyło się rozstrzygnięcie konkursu pod hasłem "Czytamy - tworzymy lapbooki" zorganizowanego przez pszczyńską filię Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej im. Józefa Lompy. Naszą szkołę reprezentowały cztery piękne lapbooki, których autorami byli: Oliwia Grajcarek, Kinga Sosna, Faustyna Stencel oraz Filip Pieniądz. Jury konkursowe miało bardzo trudne zadanie wyłonienia najbardziej pomysłowych spośród kilkudziesięciu nadesłanych prac. Wyróżnienie otrzymał Filip Pieniądz z klasy V, którego lapbook związany był z książką przygodową pt. "Tajemnica kina".
Filipowi gratulujemy wyróżnienia, a pozostałym uczestnikom konkursu ogromnej pomysłowości.

strzalka.jpggaleria

***

9 maja 2017 r.

Szanowni Rodzice,

dnia 17 maja, w środę, odbędzie się w szkole spotkanie wszystkich klas z autorem książek dla dzieci - Waldemarem Cichoniem. Będzie również możliwość zakupu książki
z autografem. Chętnych Rodziców również zapraszamy
na spotkanie.
Dodatkowe informacje o tym wydarzeniu można uzyskać
w bibliotece szkolnej oraz na stronie: www.waldemarcichon.pl,
a także na facebooku: Cukierku, Ty łobuzie!

8 maja 2017 r.

Sukces na konkursie przyrodniczym

Dnia 8 maja, uczniowie klasy II: Miłosz Filipek i Kamil Stęchły reprezentowali naszą szkołę w konkursie "Co rośnie i hasa
w pszczyńskich lasach?" Konkurs odbył się w Zagrodzie Żubrów
w Jankowicach i przystąpiło do niego 11 drużyn. Nasi reprezentanci zajęli II miejsce. Wykazali się dużą wiedzą na temat roślinności lasu oraz zwierząt w nim żyjących.
Gratulujemy!

strzalka.jpggaleria

***

5 maja 2017 r.

Półfinał Wielkiej Ligi Czytelników za nami.

Uczniowie klasy III: Hania Czauderna, Jakub Barczak
i Miłosz Filipek
21 kwietnia wzięli udział w drużynowym teście półfinałowym, który zorganizowano w Wojewódzkim Ośrodku Metodycznym w Katowicach. Pytania dotyczyły trudnej lektury „Bohaterski miś” Bronisławy Ostrowskiej. 5 maja ogłoszono wyniki i zespół zdobył 72 punkty na 100. Udział w półfinale był dla uczniów i ich rodziców sukcesem, podjęli wysiłek wspólnego realizowania kolejnych etapów konkursu, za który należy podziękować. Konkurs realizował ideę rodzinnego czytania.

Zapraszamy do wzięcia udziału w pikniku Wielkiej Ligi Czytelników, który odbędzie się w sobotę, 27 maja. Impreza połączona jest z Metropolitalnym Świętem Rodziny, odbywa się w Katowicach, wszystkie informacje na stronie www.wielka-liga.pl

strzalka.jpggaleria

***

1 maja 2017 r.

Święta majowe

W czwartek, 27 kwietnia uczniowie naszej szkoły zgromadzili się na uroczystym apelu upamiętniającym ważne święta narodowe: Święto Pracy, Dzień Flagi oraz rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja. W podniosły nastrój wprowadziła nas klasa IV, która przygotowała program artystyczny. Ta niecodzienna lekcja historii przypomniała o przełomowych wydarzeniach z dziejów naszego kraju.

strzalka.jpggaleria

***

29 kwietnia 2017 r.

XV Powiatowy Konkurs Historyczny

Z okazji 220. rocznicy powstania Mazurka Dąbrowskiego oraz 100. rocznicy kryzysu przysięgowego i aresztowania Józefa Piłsudskiego został ogłoszony konkurs historyczny, którego organizatorem było Powiatowe Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Pszczynie. Wzięły w nim udział trzy uczennice naszej szkoły: Oliwia Grajcarek, Roksana Sodzawiczny oraz Faustyna Stencel. W kategorii szkół podstawowych nagrodzono pięć prac, a nasze reprezentantki: Oliwia i Roksana otrzymały wyróżnienia.
Sredecznie gratulujemy!

strzalka.jpgrelacja z rozdania nagród

27 kwietnia 2017 r.

XVI Międyszkolny Konkurs Recytatorski

27.04.2017 roku reprezentacja uczniów klas młodszych naszej szkoły wzięła udział w XVI Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim w Wiśle Wielkiej. Byli to:

Julia Szuster

Kacper Samsel 

Miłosz Filipek.

W kategorii klas I i II Julia Szuster otrzymała wyróżnienie, natomiast w kategorii klas III Miłosz Filipek zajął II miejsce.

Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy i już dziś zachęcamy do wzięcia udziału w kolejnym konkursie, który już za rok.

strzalka.jpggaleria

***

19 kwietnia 2017 r.

Szkolny konkurs recytatorski klas I - III

W naszej szkole odbył się konkurs recytatorski klas 1 -3, w którym wzięło udział 7 uczniów. Uczniowie recytowali wiersze różnych autorów. Pierwsze miejsce zdobył Miłosz Filipek, drugie miejsce zajęła Julia Szuster, natomiast trzecie miejsce zdobył Kacper Samsel. Reszta uczniów otrzymała wyróżnienia. Osoby, które zajęły pierwsze, drugie oraz trzecie miejsce będą reprezentować szkołę w międzyszkolnym konkursie recytatorskim w Wiśle Wielkiej, który odbędzie się 27.04.2017r.

strzalka.jpggaleria

***

13 kwietnia 2017 r.

Apel wielkanocny

Podczas apelu, który odbył się w ostatnim dniu przed przerwą wiosenną, nastąpiło rozstrzygnięcie wielu konkursów plastycznych, w których brali udział uczniowie naszej szkoły.

Konkurs plastyczny "Zajączek  wielkanocny" organizowany przez Miejsko-Powiatową Bibliotekę Publiczną w Pszczynie- wyróżnienie: 
Oliwia Matusz z klasy I.

Wielkanocny Konkurs Plastyczny organizowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Goczałkowicach- Zdroju- 
nagroda: 
Filip Pieniądz z klasy V 
oraz wyróżnienie: 
Emilia Stalmach z klasy III.

 VI Powiatowy Konkurs Plastyczny na Świąteczną Kartkę Wielkanocną organizowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Suszcu- 
II miejsce:
Kinga Sosna 
oraz III miejsce 
Jeremi Wątor.

 Szkolny Konkurs Plastyczny "Pisanki, kraszanki, jajka malowane"

Grupa młodsza:

I miejsce Martyna Manowska

II miejsce Emilia Stalmach

III miejsce Magdalena Godziek

 Grupa starsza:

I miejsce Kamil Godziek

II miejsce Wojciech Szuster

III miejsce Filip Pieniądz

Powiatowy Konkurs Plastyczno-Językowy " J'aime les fruits"- "Lubię owoce" organizowany przez PG1 w Pszczynie w ramach XI Powiatowego Dnia Frankofonii-  
I miejsce: 
Oliwia Grajcarek 
wyróżnienia: 
Jula Szuster, Julia Scheibel, Roksana Sodzawiczny

Wszystkim laureatom konkursów gratulujemy i cieszymy się,
że mamy tak utalentowanych uczniów. 

Składamy także uczniom, rodzicom i wszystkim pracownikom szkoły najserdeczniejsze życzenia.

Wesołych Świąt!

strzalka.jpggaleria

***

11 kwietnia 2017 r.

"Ratujemy i uczymy ratować"

Już po raz kolejny nasza szkoła przystąpiła do realizacji programu „ Ratujemy i uczymy ratować”. Od września do marca uczniowie klasy III uczęszczali na zajęcia z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Podczas warsztatów nauczyli się jak bezpiecznie i skutecznie pomagać osobom w stanach zagrożenia zdrowia i życia. Podsumowaniem kursu był egzamin. Uczniowie klasy III wykazali się wiedzą teoretyczna i umiejętnościami praktycznymi. Egzamin zdali śpiewająco.

strzalka.jpggaleria

***

4 kwietnia 2017 r.

Międzyszkolny Konkurs o Tytuł Dobrego Przyrodnika 2017

Jak co roku odbył się w naszej szkole konkurs dla pasjonatów przyrody, który zgromadził dwudziestu czterech uczestników reprezentujących jedenaście szkoł z gminy Pszczyna. Uczniowie mieli godzinę na zmierzenie się z testem konkursowym, który wyłonił najlepszą trójkę. Oto oni:

I miejsce
Dawid Szłapa
 Szkoła Podstawowa nr 6 w Czarkowie

II miejsce
Stanisław Janus 
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Jankowicach

III miejsce
Jarosław Makówka
Szkoła Podstawowa nr 16 w Studzienicach

Serdecznie gratulujemy i zapraszamy za rok!

strzalka.jpggaleria


***

3 kwietnia 2017 r.

Rekrutacja do przedszkola

Rekrutacja do przedszkoli Gminy Pszczyna na rok szkolny 2017/2018 odbywać się będzie poprzez system elektroniczny.

Rodzice, którzy chcą, aby dziecko uczęszczało do naszego przedszkola, powinni:

KROK 1 - zalogować się na stronie:  przedszkola-pszczyna.nabory.pl  i wypełnić wniosek /portal będzie aktywny od 11 kwietnia 2017r./;

KROK 2 - wydrukować wniosek i podpisać go,

KROK 3 - złożyć wniosek wraz z oświadczeniem i informacją uzupełniającą w sekretariacie szkoły (godz. 7:00 - 15:00)

Rekrutacja elektroniczna odbywać się będzie w terminie: 11.04.2017r. – 24.04.2017r.

Dokumenty znajdują się w zakładce oddział przedszkolny- rekrutacja

Ważne dokumenty:

  • ZASADY REKRUTACJI do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych prowadzonych przez gminę Pszczyna na rok szkolny 2017/2018
  • KRYTERIA obowiązujące na drugim etapie postępowania rekrutacyjnego i postępowania uzupełniającego do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych (Uchwała nr XXXII/359/17 Rady Miejskiej w Pszczynie z dnia 23 marca 2017 r.)
  • TERMINY przeprowadzenia postępowania rekrutacyjnego i postępowania uzupełniającego (Zarządzenie nr SG.0050.790.2017 Burmistrza Pszczyny z dnia 23 marca 2017 r.)
  • WNIOSEK w postępowaniu rekrutacyjnym 
  • OŚWIADCZENIE o wielodzietności lub samotnym wychowywaniu dziecka.
  • INFORMACJA uzupełniająca
***
Zapisy do klasy I

W dniach od 6 do 14 kwietnia 2017 r. trwają zapisy do klasy pierwszej Szkoły Podstawowej nr 11 w Porębie.

Zapisami do SP nr 11 w Porębie objęte są dzieci, które zamieszkują w obwodzie naszej szkoły (w sołectwie Poręba, w Pszczynie ul. Krucza, Słowicza, Szaraków, Wodzisławska nr parzyste od 20 do końca i nr nieparzyste od 13 do końca).

Dzieci zamieszkałe i zameldowane w naszym obwodzie przyjmowane są do szkoły z urzędu na podstawie zgłoszenia.

Dzieci zamieszkałe, ale niezameldowane w naszym obwodzie przyjmowane są do szkoły na podstawie zgłoszenia, do którego dołącza się oświadczenie o miejscu zamieszkania rodziców i dziecka. Oświadczenie składa się pod rygorem odpowiedzialności karnej (art. 151, ust.2 i 3 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r., Prawo oświatowe).

Druk zgłoszenia oraz oświadczenia można pobrać ze strony internetowej (w zakładce dokumenty - szkoła – rekrutacja do klasy I) lub w sekretariacie szkoły.

Wypełnione dokumenty składa się w sekretariacie szkoły w terminie 6 – 14 kwietnia 2017r., w godz. 8:00 - 15:00 oddanie zgłoszenia potwierdza się datą i podpisem.

Dzieci niezameldowane i niezamieszkałe w obwodzie naszej szkoły podlegają rekrutacji na wolne miejsca w terminie od 19 kwietnia do 5 maja 2017r. 

***

21 marca 2017 r.

Wiosenny Dzień Profilkatyki

Dziś obchodziliśmy Wiosenny Dzień Profilaktyki pod hasłem 

„Czysta woda – zdrowia doda”.

Uczniowie przygotowali, a potem wspólnie zjedli zdrowe śniadanie, wykonali plakat na wylosowany wcześniej temat dotyczący wody. Przedstawiciele klas wzięli udział w Konkursie Profilaktyczno-Ekologicznym „O wodzie wiem wszystko”.  Nie obyło się bez wspólnego tańca w formie aerobiku. Niespodzianką był pokaz carvingu – sztuki rzeźbienia w warzywach 
i owocach. Połączenie obchodów pierwszego dnia  kalendarzowej wiosny
z Dniem Wody przypadającym na 22 marca było strzałem w dziesiątkę.
Na zakończenie dnia każdy uczeń otrzymał butelkę wody mineralnej, aby utrwalać zdrowe nawyki.

strzalka.jpggaleria

***

20 marca 2017 r.

Sukces na zawodach rejonowych

20 marca 2017 roku drużyna dziewcząt naszej szkoły w składzie: 

Roksana Sodzawiczny, Julia Matusz oraz Faustyna Stencel

pod opieką p. Ewy Pudło zaprezentowały swoje umiejętności w Rejonowych Zawodach Tenisa Stołowego, które odbyły się  w hali sportowej w Chybiu.

Po trudnej i bardzo wyczerpującej walce  z zawodowcami powiatu cieszyńskiego nasze zawodniczki zajęły II miejsce w rejonie Pszczyna - Cieszyn. Warto nadmienić, że nasza drużyna była jedyną z powiatu pszczyńskiego, która miała zaszczyt stanąć na podium, w otoczeniu zawodników powiatu cieszyńskiego.

 Wielkie brawa dla naszych dziewcząt !


strzalka.jpggaleria

***

13 marca 2017 r.

Warsztaty plastyczne

13 marca chętni uczniowie wzięli udział w warsztatach plastycznych, podczas których wykonali zajączki wielkanocne według własnego projektu. Każda praca była niepowtarzalna, a uczestnicy włożyli serce w swoje wytwory. Najpiękniejsze  z nich będą reprezentowały naszą szkołę w Konkursie Plastycznym organizowanym przez Miejsko-Powiatową Bibliotekę Publiczną w Pszczynie.

strzalka.jpggaleria

***

13 marca 2017 r.

Sukces na konkursie profilaktycznym

13 marca troje uczniów klasy VI reprezentowało naszą szkołę na XV Spotkaniach z Profilaktyką pod hasłem „Muzeum alternatywą dla uzależnień”. Drużyna w składzie: 
Oliwia Grajcarek, Julia Matusz i Maksymilian Furczyk 
zajęła II miejsce w tym konkursie.
Gratulujemy!

strzalka.jpggaleria

***

10 marca 2017 r.

Wielka Liga Czytelników

Pięciu uczniów klasy III: 
Miłosz Filipek, Jakub Barczak, Hania Czauderna, Milena Sojka i Martyna Fabian, zdobyło wymagane 10 sprawności czytelniczych. Karty z naklejkami można obejrzeć na gazetce przy bibliotece szkolnej. Trzej pierwsi uczniowie przygotowują się do półfinału wojewódzkiego, który odbędzie się 21 kwietnia. Muszą przeczytać książkę pt. „Bohaterski Miś” Bronisławy Ostrowskiej, która dostępna jest na stronie wolnelektury.pl. Wszyscy uczestnicy otrzymają od organizatorów konkursu Dyplom Aktywnego Czytelnika w kategorii klas 1-3. 

GRATULUJEMY!!!

strzalka.jpggaleria

***

6 marca 2017 r.

Audycja muzyczna

Nowy tydzień rozpoczęliśmy wyjątkowo wesoło, gdyż zawitali do naszej szkoły członkowie zespołu Avocado. Panowie przygotowali audycję muzyczną, która przybliżyła nam historię muzyki rozrywkowej. Usłyszeliśmy fragmenty bluesa, jazzu,
a nawet rock and rolla. Nasza młoda publiczność żywiołowo reagowała na znane melodie, dziękując za koncert gromkimi brawami.

Po występie wręczono także stypiendia za wyniki w nauce. Najwyższe średnie w pierwszym półroczu uzyskali:
Kinga Sosna oraz Filip Pieniądz z kl. V

Zaproszeni na środek zostali także uczniowie, którzy z sukcesem reprezentowali szkołę w minionych zawodach sportowych
i konkursach przedmiotowych. Były to uczennice: Julia Matusz, Roksana Sodzawiczny i Faustyna Stencel ( kl. VI ), które zajęły I miejsce w Mistrzostwach Powiatu Pszczyńskiego w Tenisie Stołowym  oraz Kinga Sosna i Filip Pieniądz, którzy zdobyli
II miejsce w I Powiatowym Konkursie Wiedzy o Książętach Pszczyńskich.
Serdecznie gratulujemy !

strzalka.jpggaleria

***

2 marca 2017 r.

Zaproszenie do Pszczyńskiego Centrum Kultury

plakat


1 marca 2017 r.

Warsztaty drugoklasistów

1 marca odbyły się zajęcia warsztatowe dla uczniów klasy II
pt. „Lubię moją klasę”, które przeprowadziły panie psycholog
z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Pszczynie.

Dzieci spędziły czas na wspólnych rozmowach i zabawach integrujących zespół klasowy. Mamy nadzieję, że spotkanie pomoże naszym uczniom w wybieraniu i prezentowaniu pozytywnych zachowań wobec siebie w klasie, a także poza nią.


28 lutego 2017 r.

Sukces na konkursie historycznym

W pięknych wnętrzach pszczyńskich stajni książęcych odbył się
I Powiatowy Konkurs Wiedzy o Książętach Pszczyńskich pod hasłem
"Panowie na pszczyńskim zamku: Piastowie, Thurzonowie, Promnitzowie". Naszą szkołę reprezentowała drużyna piątoklasistów w składzie: Kinga Sosna i Filip Pieniądz, którzy doskonale poradzili sobie z konkursowymi zadaniami. Wykazali się ogromną wiedzą historyczną i zajęli II miejsce spośród
14 rywalizujących drużyn. 
Gratulujemy!

strzalka.jpggaleria

***

23 lutego 2017 r.

Warsztaty ekologiczne

Naszą szkołę odwiedziły przedstawicielki Fundacji Ekologicznej Arka z Bielska-Białej, które przeprowadziły z uczniami klas IV - VI warsztaty pod hasłem: "Kochasz dzieci - nie pal śmieci". Dotychczas w kampanię zaangażowało się około 500 gmin,
a wszystko po to, by ograniczyć problem palenia śmieci
w piecach domowych. Uczniowie dowiedzieli się, jak poważne dla zdrowia konsekwencje wiążą się z tak nierozsądnym postępowaniem, a także co robić, by ograniczyć ilość wytwarzanych odpadów. Podsumowaniem zajęć była gra: ekologiczne memory, która rozpaliła emocje wszystkich graczy.

 strzalka.jpggaleria

***

23 lutego 2017 r.

Wyjazd do Żorskiego Centrum Edukacji Regionalnej

Dzisiaj uczniowie klas I-III i oddziału przedszkolnego wzięli  udział w niecodziennych warsztatach  regionalizmu na żywo
w Żorskim Centrum Edukacji Regionalnej. Dzieci poznały zwyczaje związane ze „szkubaniem pierza”, a także poszerzyły swoją wiedzę na temat gatunków ptaków, z których pozyskiwane są pióra oraz poznały dawne zastosowania piór
do czynności domowych: sprzątania, odkurzania, zamiatania. Dzieci z wielką chęcią przystąpiły do wypróbowania swoich umiejętności w darciu pierza, nauczyły się także pisać gęsim piórem. Przekonały się również, jak miło położyć się na poduszce z prawdziwego pierza i otulić ciepłą pierzyną.   

strzalka.jpggaleria

***

22 lutego 2017 r.

Warsztaty socjoterapeutyczne

Uczniowie klasy II oraz klas IV - VI wzięli udział w zajęciach, które przeprowadziły panie: Agata Śnieg oraz Mirosława Kulczyk
z Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Pszczynie. Warsztaty pod hasłem "Lubię siebie, szanuję innych" poruszały tematykę kreowania prawidłowych relacji wśród rówieśników. Przeprowadzone ćwiczenia i zabawy sprzyjały integracji,
a uczniowie zakończyli zajęcia w bardzo radosnych nastrojach.

strzalka.jpggaleria

***

17 lutego 2017 r.

Zawody - tenis stołowy

17 lutego 2017 roku reprezentacja dziewcząt naszej szkoły w składzie Roksana Sodzawiczny, Julia Matusz oraz Faustyna Stencel zaprezentowały swoje umiejętności w Mistrzostwach Powiatu Pszczyńskiego w Tenisie Stołowym, które odbyły się  w Szkole Podstawowej nr 10 w Piasku. 
Po zaciętej rywalizacji indywidualnej oraz w deblu, wśród sześciu drużyn żeńskich,  nasze zawodniczki zajęły I miejsce w powiecie pszczyńskim, awansując na dalszy szczebel rozgrywek sportowych - zawodów rejonowych.
Dziewczyny zasługują na ogromne uznanie. Tym samym czeka
je w najbliższym czasie ogrom pracy, by skutecznie rozprawić się z rywalami na szczeblu rejonowym.


strzalka.jpggaleria

***

17 lutego 2017 r.

Koncert muzyki latynoamerykańskiej

Uczniowie klas IV - VI wysłuchali koncertu muzyki latynoamerykańskiej, który odbył się w Pszczyńskim Centrum Kultury. Na scenie wystąpiła wokalistka i tancerka Milli Morena, która zabrała nas do świata kubańskich rytmów. Usłyszeliśmy salsę, rumbę, chachacha, a nawet mambo, które sprawiły, że przenieśliśmy się na słoneczną Kubę. Gorące rytmy porwały publiczność do tańca, a wielu naszych uczniów doskonale bawiło się na scenie.  Atmosfera była była tak energetyczna, ze Milli Morena zakończyła koncert piosenką "na bis". 

strzalka.jpggaleria

***

14 lutego 2017 r.

Apel walentynkowy

Walentynkowa tradycja zagościła także w naszej szkole, dlatego wszyscy zgromadziliśmy się na apelu przygotowanym przez członków RSU. Najpierw uczniowie każdej klasy otrzymali przygotowaną specjalnie dla nich kartkę z życzeniami walentynkowymi, a następnie rozdano życzenia indywidualne wrzucone do przygotowanej na tę okazję skrzyneczki. Samorząd uczniowski zadbał, by wszyscy uczniowie poczuli się w tym dniu wyjątkowo i każdy otrzymał cukierka z dołączonym serduszkiem.

Apel zakończyło podsumowanie konkursu pt.
„Należy wierzyć w baśnie”
dla klas IV – V zorganizowanego przez Szkołę Podstawową nr 2
w Pszczynie. Wzięli w nim udział: Aleksandra Zielnik i Elwira Mikulec z klasy IV, a także Edyta Kozik, Kacper Doktor i Kamil Dulemba z klasy V.

Jury nagrodziło wyróżnieniem piękną baśń Edyty Kozik. Gratulujemy!

strzalka.jpggaleria

***

7 lutego 2017 r.

Stop cyberprzemocy !

Naszą szkołę odwiedzili funkcjonariusze policji, którzy przeprowadzili z uczniami zajęcia propagujące właściwe zachowania w sieci. Wizyta związana była z Dniem Bezpiecznego Internetu, który obchodzony jest właśnie 7 lutego.
 
strzalka.jpggaleria

***

31 stycznia 2017 r.

Bal karnawałowy

W nowe półrocze weszliśmy tanecznym krokiem. Nasza szkoła zapełniła się pomysłowo przebranymi uczniami, którzy od rana wyśmienicie się bawili. Zabawę przy muzyce uatrakcyjnili specjalni goście: Klaun i Minionek, organizujący liczne zabawy
i konkursy. W przerwie wszyscy uczniowie udali się na poczęstunek ufundowany przez radę rodziców, a imprezę zwieńczył wybór króla i królowej balu.

W tym roku tytuł otrzymali:

Klasy młodsze:

1.       Patrycja Wróbel, kl. III

2.       Krystian Masny, kl. III

Klasy starsze:

1.       Oliwia Grajcarek, kl. VI

2.       Jakub Growiec, kl. V

Wręczono także dyplomy i  nagrody uczniom, którzy najaktywniej włączyli się w  zbiórkę surowców wtórnych organizowaną przez RSU w I półroczu roku szkolnego 2016/2017.

Makulatura

I miejsce: Wojciech Szuster

II miejsce: Sylwia Kałka

III miejsce: Oliwia Trefon

Zakrętki

I miejsce: Kacper Otręba

II miejsce: Magdalena Pitlok

III miejsce: Emilia Stalmach

Baterie

I miejsce: Samuel Wojtala

II miejsce: Oliwia Trefon

III miejsce: Kinga Sosna

Wszystkim zaangażowanym dzieciom dziękujemy.

strzalka.jpggaleria

***

13 stycznia 2017r.
Bezpieczeństwo podczas ferii
oraz rozstrzygnięcie konkursów

W piątek zanim udaliśmy się na zasłużony wypoczynek odbył się apel organizacyjny. W ramach spotkania pani Dyrektor przypomniała wszystkim o zasadach bezpieczeństwa podczas ferii oraz o męczącym naszą gminę smogu. Jeszcze raz, zachęcamy wszystkich do przeczytania ulotki znajdującej się w zakładce "Bezpieczne ferie 2017".
W tym dniu nastąpiło również rozstrzygnięcie konkursów.

Szkolny Konkurs Fotograficzny "Najpiękniejsza Choinka"
I miejsce: Edyta Kozik
II miejsce: Roksana Sodzawiczny
III miejsce: Martyna Manowska
Wyróżnienia: Faustyna Stencel, Filip Pieniądz,
Magdalena Godziek, Oliwia Trefon

Szkolny Konkurs Matematyczny "Euklides"
I miejsce ex aequo:: Roksana Sodzawiczny i Faustyna Stencel
II miejsce: Kinga Sosna
III miejsce: Wojciech Szuster

Szkolny konkurs Informatyczny z Elementami Matematyki
I miejsce: Kinga Sosna
II miejsce ex aequo: Julia Scheibel i Filip Pieniądz
III miejsce: Oliwia Grajcarek
IV miejsce: Wojciech Szuster

Międzynarodowy Konkurs Informatyczny "BÓBR"
Najlepsi w szkole:
Klasy IV-VI: Kai Hoare
Klasa III: Miłosz Filipek

Dziękujemy uczniom, którzy ukończyli Godzinę Kodowania w ramach  Ogólnoświatowego Tygodnia Edukacji  Informatycznej. Dyplomy otrzymali:
Julia Scheibel
Roksana Sodzawiczny
Wojciech Szuster
Kacper Doktor
Jakub Zielnik

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczniom i życzymy sukcesów za rok.

strzalka.jpggaleria

***

13 stycznia 2017r.
Dzień Bezpiecznego Internetu

Jak co roku nasza szkoła zaangażowała sie w obchody Dnia Bezpiecznego Internetu pod hasłem „Razem zmieniamy internet na lepsze”. Podejmując inicjatywę zwróciliśmy uwagę na rolę każdego użytkownika internetu w budowaniu bezpiecznego i przyjaznego środowiska online. "Każdy z nas ponosi odpowiedzialność za to, co robi w sieci i w jaki sposób z niej korzysta. Podczas obchodów DBI szczególnie podkreślony został potencjał internetu, który dzieci mogą wykorzystać zarówno w edukacji, kontaktach z rówieśnikami jak również jako formę twórczej rozrywki."

strzalka.jpggaleria

***

12 stycznia 2017r.
Dzień Babci i Dziadka

 W dzisiejsze przepiękne zimowe popołudnie naszą szkołę odwiedzili niezwykli goście. Otóż nasze babce i dziadkowie przyszli zobaczyć występ swoich wnucząt. Piękne tańce, śpiew oraz magiczna muzyka zaczarowała widzów. Przedszkolaki pod opieką p. Ewy Tylec wystąpili z przedstawieniem pt. "Królewna Śnieżka i siedem krasnoludków". Uczniowie klas I-III przedstawili jasełka pt. "W baśniowej krainie". Wspaniała gra aktorska zachwyciła wszystkich.

strzalka.jpggaleria

***

11 stycznia 2017r.
Gminne Zawody Tenisa Stołowego

Wczesnym rankiem reprezentacja dziewczyn i chłopców z naszej szkoły wyruszyła na gminne zawody Tenisa Stołowego w Piasku. Do turnieju zgłosiło się 7 szkół. Rywalizacja była ogromna, a zawodnicy pokazali godną postawę sportowca. Z dumą ogłaszamy iż mistrzynią gminnych zawodów została Roksana Sodzawiczny.

Wyniki indywidualne dziewczyn:
I miejsce: Roksana Sodzawiczny
II miejsce: Julia Matusz

Drużyna dziewczyn w składzie:
Julia Matusz, Roksana Sodzawiczny i Faustyna Stencel zdobyła II miejsce
i zakwalifikowała się do II etapu - Powiatowych Zawodów Tenisa Stołowego

Drużyna chłopców w składzie:
Maksymilian Furczyk, Kamil Godziek i Filip Pieniądz zdobyła III miejsce.

Serdecznie gratulujemy naszym uczniom i życzymy sukcesów 
w przyszłym roku.

strzalka.jpggaleria
***

9 stycznia 2017r.
Dzień Regionalny pod hasłem "Śląskie zwyczaje"

Po raz pierwszy w naszej szkole został zorganizowany Dzień Regionalny, który miał na celu pokazania piękna naszych tradycji, zwyczajów i mowy. Uczniowie koła regionalnego przygotowali  opowiadania, pieśni, tańce  oraz przedstawienie na temat naszych śląskich zwyczajów.

W ten barwny dzień zawitali do nas goście ze Studzionki: Pani Otylia Trojanowska, która w 2006 roku zwyciężyła w konkursie promującym gwarę, tradycję i kulturę „Po naszymu czyli po Śląsku” oraz uczniowie klasy II c - uczestnicy Koła Gwarowego działającego przy Szkole Podstawowej nr 12 w Studzionce wraz z opiekunkami panią Edytą Walecką i panią Agatą Grygier.

Wspaniała atmosfera, wymiana doświadczeń i przepiękne wystepy sprawiły, że z większą chęcią będziemy wracać do naszych korzeni.

strzalka.jpggaleria

***

9 stycznia 2017r.
Bezpieczne ferie 2017

W związku ze zbliżającymi się feriami zimowymi uprzejmie prosimy o zachownie bezpieczeństwa.

Zapoznaj się z poniższym plakatem.


bezpieczne_ferie_2017.PNG

***

22 grudnia 2016r.
Wspólne Kolędowanie oraz rozdanie nagród

"Zrodzony na sianie, w półmroku stajenki,
śpi w ramionach Marii Jezus malusieńki.
Świętą noc złocista gwiazda opromienia.
Gromadzą się wokół przyjazne stworzenia.
Lulajże Jezuniu snem cichym, szczęśliwym.
Obdarz nas radością i szczęściem prawdziwym."

Życzymy wesołych i zdrowych Świąt Bożego Narodzenia.
oraz pomyślności w Nowym  Roku.


Zanim uczniowie rozeszli się do domów, by świętować w rodzinnej atmosferze, wspólnie zaśpiewaliśmy kolędy oraz składaliśmy sobie życzenia, a w klasach odbyły się spotkania przy wigilijnym stole.
 
W ten niezwykły, pełen życzliwości dzień rozstrzygnięto  konkursy:

Miło  nam poinformować, iż Filip Pieniądz  otrzymał  I  miejsce w Powiatowym Konkursie  "Letter to Santa Claus"

Szkolny Konkurs na Najpiekniejszą Bombkę Bożonarodzeniową:

Kategoria klas 0-III
I miejsce: Dawid Stęchły
II miejsce:  Martyna Manowska
III miejsce: Miłosz Filipek

Kategoria klas IV-VI
I miejsce: Oliwia Grajcarek
II miejsce: Wojciech Szuster
III miejsce: Oliwia Trefon

Wyróżnienia:
Kalina Duży
Oliwia Matusz
Martyna Fabian
Karol Smolorz
Edyta Kozik
Kamil Godziek
Karolina Pławecka

Szkolny turniej stołowy:

Kategoria Dziewczyn:
I miejsce: Faustyna Stencel
II miejsce: Julia Matusz
III miejsce: Roksana Sodzawiczny
 
Kategoria chłopców:
I miejsce: Filip Pieniądz
II miejsce: Mateusz Golus
III miejsce: Wojciech Szuster

Mistrzem Szkoły w Tenisie Stołowym został Filip Pieniądz.
Wszystkim uczestnikom konkursów serdecznie gratulujemy
i życzymy sukcesów w przyszlym roku.

strzalka.jpggaleria

***
19 grudnia 2016r.
Koncert Świąteczny

"Nie było miejsca dla Ciebie
w Betlejem w żadnej gospodzie.
Ty narodziłeś się Jezu
w stajni ubóstwie i chłodzie..."

Tegoroczny Koncert Świąteczny odbył się w baśniowej krainie.
Wszystkie znane nam postacie z bajek odwiedziły nowonarodzonego Jezusa. Uczniowie naszej szkoły wraz z panią Aleksandra Schymurą i panią Joanna Olszynką przygotowali niezwykły spektakl podczas którego dzieci zaskoczyły nas wspaniałą grą aktorską oraz talentem wokalnym. Michał Ryguła uświetnił występ grą na saksofonie, Lilianna Wątor na keyboardzie, a Daniel Ryguła na gitarze.

strzalka.jpggaleria

***

12 grudnia 2016r.

PODZIĘKOWANIE

Dziękujemy serdecznie wszystkim Uczniom i Rodzicom, a także Dyrekcji, Nauczycielom oraz Pracownikom Szkoły Podstawowej nr 11, którzy zaangażowali się w tegoroczną edycję „Szlachetnej Paczki” i wsparli rodzinę dla której prowadzona była zbiórka.

 Szkolni koordynatorzy:
Marzena Ilga i Joanna Piórko-Trefon

Szkoła otrzymała list od organizatorów SZLACHETNEJ PACZKI:

"Drogi Darczyńco,

Cieszymy się, że razem z nami zmieniasz świat na lepsze! 

Miłość wyrażana jest poprzez wrażliwość na drugiego człowieka. Darczyńcy SZLACHETNEJ PACZKI dodatkowo okazują ją w prezencie, który trafia prosto w serca rodziny. Sami wiemy, jak się czujemy, gdy ktoś pomaga spełnić nasze marzenia, zwłaszcza kiedy wydają się nierealne. 
Cieszymy się, że jesteś częścią tej radości, którą przeżywała obdarowana rodzina podczas dostarczenia Paczki.

Wolontariusz, który opiekował się rodziną chciał przekazać kilka słów od siebie.

Relacja ze spotkania z rodziną przy wręczeniu paczki.

Rodzina była w szoku, że w ogóle dostała się do projektu. Gdy zobaczyli łóżko, prosili o wniesienie do altany, by móc je od razu złożyć. Zapytałam, gdzie wnieść resztę paczek, pani Renata nie mogła uwierzyć, że jeszcze coś dostali. Z początku patrzyli z niedowierzaniem na te 13 paczek. Chłopcy dali wolontariuszkom drobne upominki - własnoręcznie zrobione pierniki. Nasi bohaterowie cieszyli z wielkiego zapasu środków do czyszczenia. Nie wiedzą nawet, gdzie to wszystko pomieścić. Kilka dni zajęło im ostateczne umiejscowienie prezentów.

Co chce powiedzieć od siebie rodzina:

Chcielibyśmy Wam bardzo podziękować. Nie sądziliśmy, że tyle osób zechce nam pomóc. Wiemy, że jest wiele potrzebujących rodzin, tym bardziej czujemy się docenieni. Życzymy wesołych świąt w ciepłej atmosferze i gronie najbliższych, i aby przyszły rok 2017 był dla Was wspaniały."


strzalka.jpggaleria

***

7 grudnia 2016r.

Mikołaj w DPS

W pewien zwykły szary dzień 7 grudnia  Klasa VI wraz z panią Joanna Piórko – Trefon i Aleksandra Schymura odwiedziły mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Pszczynie z przedstawieniem pt” Mikołajkowa przemiana”. Uśmiech na twarzach starszych i schorowanych ludzi, ich widoczne zainteresowanie udowodniły nam, że widzowie z radością przyjmują to,  co dla nich przygotowaliśmy. Na zakończenie pobytu w Domu Pomocy Społecznej, każdy z podopiecznych otrzymał od nas kartkę z życzeniami oraz słodki poczęstunek.

strzalka.jpggaleria

***

6 grudnia 2016r.
Mikołaj w szkole

6 grudnia w progi naszej szkoły zawitał niezwykły gość, ulubieniec dzieci – Święty Mikołaj. Zanim jednak wręczył słodkie upominki, wszyscy uczniowie obejrzeli przedstawienie  w wykonaniu klasy VI pt. „Mikołajkowa przemiana”. Przekaz tej opowieści był niezwykle pouczający. Młodzi aktorzy przypomnieli, że zawsze warto być dobrymi ludźmi, pomagać sobie nawzajem i  troszczyć się o innych. Warto pamiętać, że dobra materialne nigdy nie zastąpią radości z przebywania wśród rodziny i przyjaciół. Dobre relacje z drugim człowiekiem są niezwykle cenne. 

strzalka.jpggaleria

***

4 grudnia 2017r.
Dzień Górnika

"Górnicze skarby pod Ziemią
głęboko ukryte drzemią
na ścianach, filarach, górnicza już wiara
wykuwa do skarbów drogę."

Dziś świeto świetej Barbary, patronki górników. Z tej okazji odwiedził nas Górnik w stroju galowym. Górnik opowiedziła dzieciom o ciężkiej pracy pod ziemią, w jaki sposób wydobywa sie węgiel, jakie są zwyczaje górnicze, jak również zaprezentował swój mundur, który zachwycił wszystkie dzieci.

strzalka.jpggaleria

***

1 grudnia 2016
Występ w Bażantarni

 Czwartkowe południe 1 grudnia w Bażantarni w Porębie to spotkanie opłatkowe z Seniorami zorganizowane przez panią Sołtys Jednym z punktów programu był występ artystyczny uczniów naszej szkoły. Dzieci promowały piękno gwary śląskiej, deklamując wiersze i śpiewając pieśni regionalne. Za swoje piękne występy zostały nagrodzone gromkimi brawami i obdarowane przez organizatorów słodkościami.

strzalka.jpggaleria

***


29 listopada 2016r.
Międzyszkolny Konkurs Matematyczny Kogel-Mogel dla klas VI

 Uczennice klasy szóstej Oliwia Grajcarek i Faustyna Stencel reprezentowały nasza szkołę w XIII edycji konkursu, który odbył się w  w Szkole Podstawowej nr 4 w Pszczynie. W zmaganiach wzięło udział 24 uczniów z 12 szkół podstawowych gminy Pszczyna. Zadania sprawdzały umiejętność wykorzystania wiedzy i sprawności matematycznych w rozwiązywaniu zadań o treściach związanych z życiem codziennym.

Serdecznie dziękujemy szóstoklasistkom za udział w konkursie i życzymy sukcesów w przyszłym roku.


strzalka.jpggaleria

***

28 listopada 2016r.
Warsztaty zdobienia bombek metodą decoupage

Wszyscy z niecierpliwością czekają na Święta Bożego Narodzenia. Okres przedświąteczny to czas wielkich przygotowań związanych nie tylko z porządkami w domu. Trzeba także dołożyć starań, by nasze otoczenie było pięknie przystrojone na te ważne dni. Choinkę można ozdobić m.in. bombkami wykonanymi techniką decoupage. Właśnie takiego sposobu zdobienia nauczyły się uczennice biorące udział w warsztatach prowadzonych przez panie Joannę Piórko-Trefon i Joannę Zawadzką-Olszynkę. Nastrój podczas zajęć był bardzo radosny i wprowadził wszystkich uczestników w magiczną atmosferę zbliżających się świąt. Wykonane prace trafią na kiermasz bożonarodzeniowy w naszej szkole.

 strzalka.jpggaleria

***

23 listopada 2016r.
Dyskoteka Andrzejkowa

Już o 16.00 uczniowie klas IV-VI zebrali się by wspólnie świętować Andrzejki. Każdy kto chciał poznać swoją przyszłość mógł odwiedzić magiczny pokój wróżb. Wspaniała zabawa, tańce, muzyka, konkursy i słodkie nagrody sprawiły, że wszyscy bawili się wspaniale.

strzalka.jpggaleria

***

22 listopada 2016r.

Wystep Koła Regionalnego w Studzionce

Uczniowie naszego Koła Regionalnego w ramach współpracy z Kołem Regionalnym w Studzionce wystąpili podczas Dni Regionu w zaprzyjaźnionej szkole. Dzieci recytowały, opowiadały oraz zatańczyły, zaśpiewały i przedstawiły dwie scenki z życia codziennego w gwarze śląskiej. Wspaniała atmosfera oraz gościnność organizatorów sprawiły, że z wielką radością zaprosiliśmy Koło Regionalne działające w Studzionce do naszej szkoły.

strzalka.jpggaleria

***

21 listopada 2016r.
Pasowanie na czytelnika

21 listopada klasa I wraz z wychowawcą zawitała do biblioteki szkolnej, było to spotkanie z książką, poznanie zasad korzystania z biblioteki oraz  pierwsze wypożyczenie lektur zakończone pasowaniem na czytelnika.

Szczegóły w zakładce Biblioteka.

strzalka.jpggaleria

***


19 listopada 2016r.
Szlachetna Paczka

Tradycją naszej szkoły stało się pomaganie innym poprzez uczestniczenie w akcji szlachetnej paczki. Zapraszamy do włączenia się w zbiórkę najpotrzebniejszych rzeczy. W szkole przy wejściu na parterze została wystawiona skrzynka do której można włożyć darowane produkty. Opis wybranej rodziny znajduje się w załączniku na końcu artykułu oraz na gazetce ściennej przy tylnym wyjściu ze szkoły.

Potrzeby rodziny:

herbata, kawa, proszek do prania, płyny czyszczące, zimowa kurtka- rozmiar 140- szczupły, zimowa kurtka- rozmiar 130- puszysty, zimowe buty- rozmiar  35, zimowe buty- rozmiar  33, kolorowanki dla obu chłopców, ciastolina, kołdra, pościel, łóżko dla Kuby, puzzle. Dodatkowo upominki na święta: piłka do nogi, klocki LEGO.

Szkolny organizator paczki otrzymał list:

Drogi Darczyńco!

witaj w Drużynie SZLACHETNEJ PACZKI – cieszymy, że łączy nas ta sama zasada: „Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego”. Dziękujemy, że chcesz razem z nami nieść Mądrą Pomoc. Dzięki Tobie rodzina, która każdego dnia walczy o lepsze jutro, otrzyma nadzieję i inspirację do samodzielnego poradzenia sobie w życiu. Przygotowana przez Ciebie paczka to coś więcej niż pomoc materialna. To znak, że potrzebujący są dla kogoś ważni i że jest ktoś, kto w nich uwierzył po to, aby oni potrafili uwierzyć w siebie.

Pozdrawiamy Cię!
ZESPÓŁ SZLACHETNEJ PACZKI ”

16 listopada 2016r.
Konkursy Gwarowe

    Uczniowie naszej szkoły mogą pochwalić się piękną gwarą śląską, dlatego też od lat uczestniczą w wielu konkursach recytatorskich zdobywając podium. W tym roku uczniowie klasy II - Dawid Masny oraz klasy III- Krystian Masny zdobyli wyróżnienie III stopnia w XIX Międzygminnym Konkursie Gwarowym "Pogodejmy Po Naszymu"

    Szóstoklasiści: Maksymilian Furczyk, Karolina Pławecka i Julia Matusz reprezentowali naszą szkołę w XXV Regionalnym Turnieju Recytatorskim w Miedźnej, pod honorowym patronatem Śląskiego Kuratora Oświaty. Tegoroczny poziom jubileuszowego konkursu był bardzo wysoki, a prezentacje dzieci przepiękne, Julia Matusz zdobyła wyróżnienie przytaczając tekst własny "Naszo ślonsko ziymia" oraz wiersz pt. "Ślonsko zima" - autor nieznany.
Podczas konkursu odbyły się warsztaty recytatorskie z aktorem, instruktorem teatralnym i filmowcem Michałem Skibą. Wskazówki oraz ćwiczenia dykcyjne z pewnością wykorzystamy w przyszłym roku.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy sukcesów za rok!

Teksty  własne zaprezentowane na konkursie mozna przeczytać na naszym blogu uczniowskim w zakładce  "Koło regionalne".

strzalka.jpggaleria
strzalka.jpgprotokół jury

***

15 listopada 2016r.
Teatr oraz warsztaty profilaktyczne

    Dzisiaj w naszej szkole gościli aktorzy Teatru Interwencji Artystycznej "Alpmim" z Krakowa, którzy zaprezentowali bajkę dla najmłodszych pt. "Wyprawa po skarb". Lis i Jeżyk podczas długiej wędrówki przez pustynię, ciemny las, wysokie góry i rzekę pełną piranii zrozumieli, że najcenniejsza jest przyjaźń. Ważne, żeby umieć ze sobą rozmawiać, wyjaśniać nieporozumienia i przepraszać.
Tematami przyjaźni najmłodsi będą się jeszcze zajmować  w najbliższym tygodniu, aby utrwalić pozytywne zachowania.

    Uczniowie klas IV-VI wzięli udział w warsztatach profilaktycznych z wykorzystaniem dramy stosowanej pt. "Twój czas". Uczestnicy w grupach przygotowali krótkie improwizacje, po których nastąpiło ich omówienie oraz burza mózgów na tematy dotyczące spędzania wolnego czasu.

strzalka.jpggaleria

***

14 listopada 2016r.
Dzień Czystego Powietrza

Włączając się w pszczyńską akcję walki ze smogiem w naszej szkole został zorganizowany happening na temat czystego powietrza. Dzieci przygotowały plakaty, a podczas pogadanki wypowiadały się w jaki sposób można zapobiegać powstawaniu smogu. Uczniowie przypomnieli również zagrożenia i choroby jakie niesie ze sobą zanieczyszczanie środowiska.

Na zakończenie spotkania został rozstrzygnięty
I Konkurs Przyrodniczy Jesienne Drzewo.

Laureaci w kategorii klas młodszych:

I miejsce ex aequo: Kamil Stęchły i Krystian Masny
II miejsce: Julia Szuster
III miejsce: Małgorzata Czauderna

Laureaci w kategorii klas starszych:


I miejsce: Oliwia Grajcarek
II miejsce: Hanna Pastewska
III miejsce: Wojciech Szuster

Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy!

strzalka.jpggaleria

strzalka.jpgPLESS

***

14 listopada 20146.
Święto Odzyskania Niepodległości

W ramach uczczenia obchodów Święta Niepodległości, uczniowie klasy V przygotowali uroczysty apel. Młodzi aktorzy zaprezentowali przedstawienie opowiadające o losach naszego kraju w tym trudnym dla Polaków okresie. złożyli w ten sposób hołd wszystkim, którzy walczyli za naszą wolność, a także przypomnieli, że powinnością nas wszystkich jest zachowanie jedności obecnych i przyszłych pokoleń.

strzalka.jpggaleria

***

13 listopada 2016
Konkurs czytelniczy

Biblioteka zaprasza do udziału w konkursie czytelniczym
Wielka Liga Czytelników -
czytaj książki, zdobywaj sprawności.
Szczegóły w zakładce BIBLIOTEKA

liga_czytelnicza_2016.jpg


***

28 października

Uroczyste pasowanie pierwszoklasistów

    Dziś wielkie święto! Pani Dyrektor Lilianna Mańka pod czujnym okiem I zastępcy burmistrza Pani Barbary Sopot-Zembok uroczyście pasowała pierwszoklasistów na uczniów naszej szkoły.
Podczas akademii dzieci wykazały się swoim talentem muzycznym i recytatorskim oraz pochwaliły się znajomością języka angielskiego, jak również wiedzą odpowiadając na pytania zadawane przez starszych kolegów.  Na zakończenie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki. Po uroczystości pierwszoklasiści wraz z rodzicami i zaproszonymi gośćmi udali się na poczęstunek.

strzalka.jpggaleria

***

10 listopada 2016r.
Międzynarodowy Konkurs Informatyczny Bóbr

W środę i czwatrek odbył się XI Konkurs Informatyczny Bóbr. Dziewiętnaścioro uczniowiów z klas III-VI  w dwóch kategoriach wiekowych, korzystając z platformy edukacyjnej zmierzyło się z zadaniami z zakresu programowania i wiedzy informatycznej.
Głównym celem konkursu jest rozwój i kształtowanie myślenia komputacyjnego, algorytmicznego oraz popularyzacja posługiwania się technologią informacyjną i komunikacyjną wśród wszystkich uczniów na wszystkich etapach edukacyjnych.
Wstępne wyniki będą dostepne już za dwa tygodnie.

***

27 października
Wyprawa klasy III do lasu

Dzień 27 października był pełen wrażeń dla uczniów klasy III, którzy wraz z wychowawczynią p. Aleksandrą Schymurą wybrali się do lasu na poszukiwanie oznak jesieni. Dzieci poznały różnorodność szaty roślinnej, piętrowość lasu, słuchały odgłosów przyrody i zbierały dary jesieni. Badały i obserwowały las, który skrywa w sobie wiele tajemnic.

strzalka.jpggaleria

***

26 pażdziernika 2016r.
Tydzień misyjny

„Człowiek jest wielki nie przez to, co ma, nie przez to, kim jest,
lecz przez to, czym dzieli się z innymi.”

W ramach tygodnia misyjnego chętne dzieci pieką co środę „Ciasto Misyjne”. Podczas przerw przebrani sprzedawcy serwują  najlepsze wypieki. W tym tygodniu ciasto rozeszło się w mgnieniu oka. Liczymy na kolejne pyszności.

strzalka.jpggaleria

***

25 października 2016r.
Jesienny spokój w jesiennym lesie...

Uczniowie klasy II wraz z wychowawczynią p. Joanną Zawadzką-Olszynką wybrali się na jesienny spacer do lasu. wyposażeni w lornetkę i lupy obserwowali przyrodę z bliska. Zebrali również skarby: kasztany, żołędzie, liście, jarzębinę, które ozdobią klasę i będą przypominać jesienną wycieczkę.

strzalka.jpggaleria

***

21 października 2016r.
Wyjazd klas 0-I na spektakl

Dnia 21.10.2016r. dla dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniów klasy I odbyła się wycieczka edukacyjna do Pszczyńskiego Centrum Kultury na spektakl "Baśnie Braci Grim"
w wykonaniu aktorów Teatru Współczesnego z Krakowa.

***

19 października 2016r.
Pieczenie chleba

Klasa III zgotowała wszystkim wspaniały prezent, gdyż podczas pieczenia chleba w szkole unosił się wspaniały zapach, który każdemu z nas kojarzy się z ciepłem domowego ogniska. Trzecioklasiści włożyli wiele serca w wypiek i przygotowanie zdrowych kanapek, ponieważ smakowały wyśmienicie.

strzalka.jpggaleria

***

14 października 2016r.
Dzień Edukacji Narodowej

W ten szczególny dzień ubrani w białe bluzki i uśmiech na twarzach przyszliśmy o szkoły. Już od samego rana uczniowie składali życzenia i kwiaty swym nauczycielom. Podczas akademii przygotowanej przez uczniów klasy III i IV, dzieci podziękowały dyrekcji, nauczycielom i obsłudze za trud i poświęcenie. Pięknie wykonane piosenki, wspaniała recytacja wierszy oraz krótkie scenki zachwyciły serca wszystkich widzów.
Po występach pani dyrektor Lilianna Mańka, ksiądz proboszcz Stanisław Musioł oraz przewodnicząca Rady Rodziców Katarzyna Wątor, złożyli życzenia pracownikom szkoły.

Z okazji Dnia Eduacji Narodowej
życzymy takich myśli i marzeń,
 które dają się urzeczywistnić,
pięknych i szlachetnych pomysłów,
które podszeptuje serce,
cierpliwości i wytrwałości, aby służba dzieciom
tym starszym i tym młodszym
zrodziła wiele szlachetnych owoców.


strzalka.jpggaleria

***


12 października 2016
Wycieczka do Teatru

W środę 12 października każdy uczeń naszej szkoły miał okazję obcować z kulturą. Już z samego rana dzieci z klas 0-III wyruszyli do Kina Centrum w Jastrzębiu -Zdroju na spektakl muzyczny Teatru Wrocławskiego "Dzwonnik z Notre Dame", następnie uczniowie ze starszych klas wyjechali na przedstawienie "W krainie mitów". Wszyscy pełni wrażeń wrócili do swoich domów.

***

6 października 2016r.

Światowy Dzień Dobroci dla  Zwierząt

4 października obchodziliśmy Światowy Dzień Dobroci dla Zwierząt. Po skontaktowaniu się z fundacją "Zwierzęca Arkadia" wolontariusze bardzo ucieszyli się z ciepłego słowa i chęci pomocy płynącej z naszej szkoły!
Najpotrzebniejsze rzeczy to stare koce, ręczniki, poszewki czyli rzeczy używane, które nic nie kosztują, a zajmują miejsce w szafie. Jeśli ktoś mógłby pomóc w formie podarowania karmy suchej/mokrej dla psów i kotów, żwirku, obroży, smyczy, kuwet to Fundacja bardzo chętni przyjmie te produkty. W szkole na parterze do 12 października będzie wystawiona skrzynka na naszą zbiórkę.

***

5 października 2016r.
Wycieczka klas 0-III do Żorskiego Centrum Regionalnego

Najmłodsi uczniowie naszej szkoły z klas 0-III wybrali się na lekcję regionalną do Żor.  Wspaniała atmosfera ludowych zwyczajów  sprawiała, iż dzieci z wielkim zaangażowaniem uczestniczyły w zajęciach. Kiszenie kapusty wzbudziło wiele emocji. Podczas warsztatów uczniowie mogli skosztować tradycyjnych specjałów. Chleb ze smalcem był przepyszny!

strzalka.jpggaleria

***


3 października 2016r.
Ogłoszenie wyników głosowania do Rady Samorzadu Uczniowskiego

Przewodnicząca szkoły: Oliwia Grajcarek
Zastępca przewodniczącej: Kinga Sosna
Sekretarz: Filip Pieniądz
Członkowie:
Kai Hoare
Daniel Ryguła
Roksana Sodzawiczny
Hanna Zarzycka

Wszystkim kandydatom oraz wyborcom dziękujemy
za udział w wyborach.


30 września 2016r.
Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Piątkowy dzień był pełen matematycznych zagadek. Od samego rana w dwóch salach uczniowie zdawali egzamin z tabliczki mnożenia. Do egzaminu przystąpili także rodzice, nauczyciele i pracownicy szkoły. Podczas obchodów przeprowadzono również konkursy na Klasowego Mistrza Tabliczki Mnożenia oraz turniej wyłaniający szkolnego mistrza wśród uczniów i nauczycieli.
Na zakończenie dnia ogłoszono wyniki konkursu na przygotowanie plakatu Światowego Dnia tabliczki Mnożenia:

I miejsce zdobyła Oliwia Grajcarek

II miejsce zdobył Jeremi Barczak
III miejsce zdobył Kamil Stęchły

Wyróżnienie otrzymali:
Filip Pieniądz
Edyta Kozik
Oliwia Krzempek
Martyna Manowska i Magdalena Godziek

Mistrzem tabliczki mnożenia wśrod uczniów została Julia Matusz, wśród nauczycieli pani Ewa Pudło.

Serdecznie gratulujemy, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział i zapraszamy za rok.

strzalka.jpggaleria

***

29 wrześnie 2016r.
Dyskoteka klas I-III

Zacne chłopaki, mili koledzy.
W dniu Waszego święta najlepsze życzenia składają dziewczęta!

   Dzień Chłopaka to szczególny dzień dla wszystkich chłopców naszej szkoły. Dla uczczenia tego święta, wychowawczynie klas I-III zorganizowały dyskotekę. Uczniowie bawili się 29 września 2016r. od godz.15.00 do 17:00. Rytmiczna muzyka zachęcała do pląsów i porywała do tańca nawet najbardziej opornych. Dzieci tańczyły przy ulubionych utworach oraz z chęcią brały udział w konkursach z nagrodami. Wszyscy bawili się znakomicie!

strzalka.jpggaleria

***

28 września 2016r.
Dyskoteka klas IV-VI

Święto wszystkich chłopców zbliża się dużymi krokami. Z tej okazji Samorząd Uczniowski zorganizował szkolną dyskotekę. Zabwa i konkursy  były wspaniałe.
Wszystkim chłopakom z naszej szkoły życzymy spełnienia marzeń, a w szkole i sporcie samych sukcesów.

strzalka.jpggaleria

***

28 września 2016r.
Spotkanie klas 0-II z policjantami

    Nasi najmłodsi uczniowie spotkali się dziś na z policjantami. Panowie w mundurach zrobili na dzieciach ogromne wrażenie, dlatego też z wielkim zaangażowanie słuchali w jaki sposob należy poruszać się  drogami, jak zachować się w razie ataku psa nie zabrakło również informacji na temat bezpiecznych zachowań w domu i w szkole. Wielkim zainteresowaniem cieszyły się akcesoria policjantów- lizaki, kamizelki, radiowóz- każdy chciał je dotknąć i zobaczyć z bliska. Dziękujemy panom policjantom za przeprowadzenie tak ciekawej lekcji, a pani pedagog Joannie Piórko-Trefon za organizację spotkania.

strzalka.jpggaleria

***

27 września 2016r.
Wyboy do Rady Samorządu Uczniowskiego

    Dziś cała społeczność szkolna uczestniczyła w wyborach do Rady Samorządu Uczniowskiego. Ucząc się samorządności wybieraliśmy przewodniczącego szkoły oraz członków Rady, którzy będą reprezentować głos uczniów. Nad prawidłowym przebiegiem wyborów czuwała komisja wyborcza.
    Wyniki zostaną przedstawione 30 września 2016r.

strzalka.jpggaleria

***

27 września 2016r.
  Europejski Dzień Języków Obcych

    Obchodząc Europejski Dzień Języków Obcych, każda klasa miała za zadanie przygotować plakat o wylosowanym wcześniej kraju. Na plakacie musiały znaleźć się informacje o danym państwie oraz trzy magiczne słowa PROSZĘ, PRZEPRASZAM, DZIĘKUJĘ. Uczniowie zdali egzamin na szóstkę. Przebrane dzieci, flagi, pomalowane twarze oraz muzyka, która rozbrzmiewała na korytarzu sprawiła, iż czuliśmy się jak na międzynarodowym festiwalu. Wspaniałe prace dzieci można oglądać na gazetkach szkolnych znajdujących się na górnym korytarzu. Dziękujemy pani Justynie Przybyle za organizację tego niezwykłego dnia w naszej szkole.

strzalka.jpggaleria

***

23 września 2016r.
Wydarzenie w bibliotece szkolnej.

20 września z okazji Dnia Przedszkolaka bibliotekę odwiedził oddział przedszkolny z wychowawcą panią Ewą Tylec. Dzieci obejrzały przygotowane przez nauczyciela bibliotekarza książki, bogato ilustrowane baśnie, bajki i wiersze, ciekawie wydane z możliwością usłyszenia dźwięków np. zwierząt. Celem wizyty było również porozmawianie z dziećmi o ich książkach, które mają w domu i o ich ulubionych bohaterach bajek, filmów, programów telewizyjnych.
    W drugiej części spotkania po przejściu do sali zajęć przedszkola nauczyciel bibliotekarz przeczytał opowiadanie pt. Kurczak z książki pani Małgorzaty Musierowicz „Hihopter”. Dzieci wysłuchały perypetii chłopca z zerówki. Opowiadanie poruszyło problem równego traktowania każdej osoby bez względu na wygląd.
    Całe wydarzenie upłynęło w miłej, radosnej atmosferze a głośne czytanie częściej będzie częścią życia przedszkolnego najmłodszych czytelników.

  Opracowała Katarzyna Altman-Nycz


strzalka.jpggaleria


***

22 września 2016r.
Światowy Dzień Nosorożca

Na świecie występuje obecnie jedynie 5 gatunków nosorożców, przy czym aż 3 z nich są krytycznie zagrożone wyginięciem. 
W 2016 roku obchodzimy ten dzień po raz 7. Celebrowanie 22 września ma dwa cele: jest gestem wdzięczności wobec tych osób, które pomagają ocalić gatunek, często narażając swoje życie, a także ma uświadamiać ludziom, jak niepewna jest przyszłość nosorożca, jeśli nie podejmiemy działań od zaraz.

Z okazji Światowego Dnia Nosorożca każdy uczeń naszej szkoły ubrał się w odcienie szarości. Podczas przerw na plakacie przygotowanym przez panią Justynę Przybyłę uczniowie zapisywali swoje propozycje, zaangażowania się w ratowanie zagrożonych gatunków. Ciekawych pomysłów było bardzo dużo. Na zakończenie dnia odbył się apel oraz krótki quiz.


strzalka.jpggaleria


***

16 września 2016r.
Sprzątania Świata

Wszyscy mamy obowiązek dbania o naszą Planetę. Jak co roku uczniowie naszej szkoły wybrali się na ulice naszego sołectwa by zebrać śmieci leżące przy drodze. Apelujemy do wszystkich mieszkańców by nie pozwolili, aby nasza piękna wieś zmieniała się w śmietnisko.

strzalka.jpggaleria

***

13 września 2016r.
Zdrowa przekąska- wykonanie ciasta z cukinią

    Uczniowie klasy VI na zajęciach technicznych zamienili się w prawdziwych cukierników. Szóstoklasiści z wielkim zaangażowaniem i zachowaniem środków higieny przygotowali przepyszne ciasto z cukinii. Wszystkim bardzo smakowało i z pewnością upieką go we własnych domach.
    Nikt się nie spodziewał, że zdrowa przekąska może być naprawdę pyszna.


strzalka.jpggaleria

***

1 wrzesnia 2016r.
Inauguracja roku szkolnego 2016/2017

    1 września 2016r. Pani Dyrektor Lilianna Mańka uroczyście rozpoczęła nowy rok szkolny 2016/2017.
    Klasa III wraz z wychowawczynią Aleksandrą Schymurą przygotowała akademię upamiętniającą rocznicę wybuchu II Wojny Światowej. Podczas uroczystości trzecioklasiści z wielkim zapałem powitali nowy rok szkolny życząc wszystkim wielu sukcesów, nauczycielom wyrozumiałości  i cierpliwości,
a  kolegom i koleżankom, zapału w zdobywaniu wiedzy.

strzalka.jpggaleria


30 sierpnia 2016r.

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017
odbędzie się w czwartek
1 września 2016r. o godzinie 9.00
w Szkole Podstawowej nr 11 w Porębie.