AKTUALNOŚCI

21 marca 2017 r.

Wiosenny Dzień Profilkatyki

Dziś obchodziliśmy Wiosenny Dzień Profilaktyki pod hasłem 

„Czysta woda – zdrowia doda”.

Uczniowie przygotowali, a potem wspólnie zjedli zdrowe śniadanie, wykonali plakat na wylosowany wcześniej temat dotyczący wody. Przedstawiciele klas wzięli udział w Konkursie Profilaktyczno-Ekologicznym „O wodzie wiem wszystko”.  Nie obyło się bez wspólnego tańca w formie aerobiku. Niespodzianką był pokaz carvingu – sztuki rzeźbienia w warzywach 
i owocach. Połączenie obchodów pierwszego dnia  kalendarzowej wiosny
z Dniem Wody przypadającym na 22 marca było strzałem w dziesiątkę.
Na zakończenie dnia każdy uczeń otrzymał butelkę wody mineralnej, aby utrwalać zdrowe nawyki.

strzalka.jpggaleria

***

20 marca 2017 r.

Sukces na zawodach rejonowych

20 marca 2017 roku drużyna dziewcząt naszej szkoły w składzie: 

Roksana Sodzawiczny, Julia Matusz oraz Faustyna Stencel

pod opieką p. Ewy Pudło zaprezentowały swoje umiejętności w Rejonowych Zawodach Tenisa Stołowego, które odbyły się  w hali sportowej w Chybiu.

Po trudnej i bardzo wyczerpującej walce  z zawodowcami powiatu cieszyńskiego nasze zawodniczki zajęły II miejsce w rejonie Pszczyna - Cieszyn. Warto nadmienić, że nasza drużyna była jedyną z powiatu pszczyńskiego, która miała zaszczyt stanąć na podium, w otoczeniu zawodników powiatu cieszyńskiego.

 Wielkie brawa dla naszych dziewcząt !


strzalka.jpggaleria

***

13 marca 2017 r.

Warsztaty plastyczne

13 marca chętni uczniowie wzięli udział w warsztatach plastycznych, podczas których wykonali zajączki wielkanocne według własnego projektu. Każda praca była niepowtarzalna, a uczestnicy włożyli serce w swoje wytwory. Najpiękniejsze  z nich będą reprezentowały naszą szkołę w Konkursie Plastycznym organizowanym przez Miejsko-Powiatową Bibliotekę Publiczną w Pszczynie.

strzalka.jpggaleria

***

13 marca 2017 r.

Sukces na konkursie profilaktycznym

13 marca troje uczniów klasy VI reprezentowało naszą szkołę na XV Spotkaniach z Profilaktyką pod hasłem „Muzeum alternatywą dla uzależnień”. Drużyna w składzie: 
Oliwia Grajcarek, Julia Matusz i Maksymilian Furczyk 
zajęła II miejsce w tym konkursie.
Gratulujemy!

strzalka.jpggaleria

***

10 marca 2017 r.

Wielka Liga Czytelników

Pięciu uczniów klasy III: 
Miłosz Filipek, Jakub Barczak, Hania Czauderna, Milena Sojka i Martyna Fabian, zdobyło wymagane 10 sprawności czytelniczych. Karty z naklejkami można obejrzeć na gazetce przy bibliotece szkolnej. Trzej pierwsi uczniowie przygotowują się do półfinału wojewódzkiego, który odbędzie się 21 kwietnia. Muszą przeczytać książkę pt. „Bohaterski Miś” Bronisławy Ostrowskiej, która dostępna jest na stronie wolnelektury.pl. Wszyscy uczestnicy otrzymają od organizatorów konkursu Dyplom Aktywnego Czytelnika w kategorii klas 1-3. 

GRATULUJEMY!!!

strzalka.jpggaleria

***

6 marca 2017 r.

Audycja muzyczna

Nowy tydzień rozpoczęliśmy wyjątkowo wesoło, gdyż zawitali do naszej szkoły członkowie zespołu Avocado. Panowie przygotowali audycję muzyczną, która przybliżyła nam historię muzyki rozrywkowej. Usłyszeliśmy fragmenty bluesa, jazzu,
a nawet rock and rolla. Nasza młoda publiczność żywiołowo reagowała na znane melodie, dziękując za koncert gromkimi brawami.

Po występie wręczono także stypiendia za wyniki w nauce. Najwyższe średnie w pierwszym półroczu uzyskali:
Kinga Sosna oraz Filip Pieniądz z kl. V

Zaproszeni na środek zostali także uczniowie, którzy z sukcesem reprezentowali szkołę w minionych zawodach sportowych
i konkursach przedmiotowych. Były to uczennice: Julia Matusz, Roksana Sodzawiczny i Faustyna Stencel ( kl. VI ), które zajęły I miejsce w Mistrzostwach Powiatu Pszczyńskiego w Tenisie Stołowym  oraz Kinga Sosna i Filip Pieniądz, którzy zdobyli
II miejsce w I Powiatowym Konkursie Wiedzy o Książętach Pszczyńskich.
Serdecznie gratulujemy !

strzalka.jpggaleria

***

2 marca 2017 r.

Zaproszenie do Pszczyńskiego Centrum Kultury

plakat


1 marca 2017 r.

Warsztaty drugoklasistów

1 marca odbyły się zajęcia warsztatowe dla uczniów klasy II
pt. „Lubię moją klasę”, które przeprowadziły panie psycholog
z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Pszczynie.

Dzieci spędziły czas na wspólnych rozmowach i zabawach integrujących zespół klasowy. Mamy nadzieję, że spotkanie pomoże naszym uczniom w wybieraniu i prezentowaniu pozytywnych zachowań wobec siebie w klasie, a także poza nią.


28 lutego 2017 r.

Sukces na konkursie historycznym

W pięknych wnętrzach pszczyńskich stajni książęcych odbył się
I Powiatowy Konkurs Wiedzy o Książętach Pszczyńskich pod hasłem
"Panowie na pszczyńskim zamku: Piastowie, Thurzonowie, Promnitzowie". Naszą szkołę reprezentowała drużyna piątoklasistów w składzie: Kinga Sosna i Filip Pieniądz, którzy doskonale poradzili sobie z konkursowymi zadaniami. Wykazali się ogromną wiedzą historyczną i zajęli II miejsce spośród
14 rywalizujących drużyn. 
Gratulujemy!

strzalka.jpggaleria

***

23 lutego 2017 r.

Warsztaty ekologiczne

Naszą szkołę odwiedziły przedstawicielki Fundacji Ekologicznej Arka z Bielska-Białej, które przeprowadziły z uczniami klas IV - VI warsztaty pod hasłem: "Kochasz dzieci - nie pal śmieci". Dotychczas w kampanię zaangażowało się około 500 gmin,
a wszystko po to, by ograniczyć problem palenia śmieci
w piecach domowych. Uczniowie dowiedzieli się, jak poważne dla zdrowia konsekwencje wiążą się z tak nierozsądnym postępowaniem, a także co robić, by ograniczyć ilość wytwarzanych odpadów. Podsumowaniem zajęć była gra: ekologiczne memory, która rozpaliła emocje wszystkich graczy.

 strzalka.jpggaleria

***

23 lutego 2017 r.

Wyjazd do Żorskiego Centrum Edukacji Regionalnej

Dzisiaj uczniowie klas I-III i oddziału przedszkolnego wzięli  udział w niecodziennych warsztatach  regionalizmu na żywo
w Żorskim Centrum Edukacji Regionalnej. Dzieci poznały zwyczaje związane ze „szkubaniem pierza”, a także poszerzyły swoją wiedzę na temat gatunków ptaków, z których pozyskiwane są pióra oraz poznały dawne zastosowania piór
do czynności domowych: sprzątania, odkurzania, zamiatania. Dzieci z wielką chęcią przystąpiły do wypróbowania swoich umiejętności w darciu pierza, nauczyły się także pisać gęsim piórem. Przekonały się również, jak miło położyć się na poduszce z prawdziwego pierza i otulić ciepłą pierzyną.   

strzalka.jpggaleria

***

22 lutego 2017 r.

Warsztaty socjoterapeutyczne

Uczniowie klasy II oraz klas IV - VI wzięli udział w zajęciach, które przeprowadziły panie: Agata Śnieg oraz Mirosława Kulczyk
z Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Pszczynie. Warsztaty pod hasłem "Lubię siebie, szanuję innych" poruszały tematykę kreowania prawidłowych relacji wśród rówieśników. Przeprowadzone ćwiczenia i zabawy sprzyjały integracji,
a uczniowie zakończyli zajęcia w bardzo radosnych nastrojach.

strzalka.jpggaleria

***

17 lutego 2017 r.

Zawody - tenis stołowy

17 lutego 2017 roku reprezentacja dziewcząt naszej szkoły w składzie Roksana Sodzawiczny, Julia Matusz oraz Faustyna Stencel zaprezentowały swoje umiejętności w Mistrzostwach Powiatu Pszczyńskiego w Tenisie Stołowym, które odbyły się  w Szkole Podstawowej nr 10 w Piasku. 
Po zaciętej rywalizacji indywidualnej oraz w deblu, wśród sześciu drużyn żeńskich,  nasze zawodniczki zajęły I miejsce w powiecie pszczyńskim, awansując na dalszy szczebel rozgrywek sportowych - zawodów rejonowych.
Dziewczyny zasługują na ogromne uznanie. Tym samym czeka
je w najbliższym czasie ogrom pracy, by skutecznie rozprawić się z rywalami na szczeblu rejonowym.


strzalka.jpggaleria

***

17 lutego 2017 r.

Koncert muzyki latynoamerykańskiej

Uczniowie klas IV - VI wysłuchali koncertu muzyki latynoamerykańskiej, który odbył się w Pszczyńskim Centrum Kultury. Na scenie wystąpiła wokalistka i tancerka Milli Morena, która zabrała nas do świata kubańskich rytmów. Usłyszeliśmy salsę, rumbę, chachacha, a nawet mambo, które sprawiły, że przenieśliśmy się na słoneczną Kubę. Gorące rytmy porwały publiczność do tańca, a wielu naszych uczniów doskonale bawiło się na scenie.  Atmosfera była była tak energetyczna, ze Milli Morena zakończyła koncert piosenką "na bis". 

strzalka.jpggaleria

***

14 lutego 2017 r.

Apel walentynkowy

Walentynkowa tradycja zagościła także w naszej szkole, dlatego wszyscy zgromadziliśmy się na apelu przygotowanym przez członków RSU. Najpierw uczniowie każdej klasy otrzymali przygotowaną specjalnie dla nich kartkę z życzeniami walentynkowymi, a następnie rozdano życzenia indywidualne wrzucone do przygotowanej na tę okazję skrzyneczki. Samorząd uczniowski zadbał, by wszyscy uczniowie poczuli się w tym dniu wyjątkowo i każdy otrzymał cukierka z dołączonym serduszkiem.

Apel zakończyło podsumowanie konkursu pt.
„Należy wierzyć w baśnie”
dla klas IV – V zorganizowanego przez Szkołę Podstawową nr 2
w Pszczynie. Wzięli w nim udział: Aleksandra Zielnik i Elwira Mikulec z klasy IV, a także Edyta Kozik, Kacper Doktor i Kamil Dulemba z klasy V.

Jury nagrodziło wyróżnieniem piękną baśń Edyty Kozik. Gratulujemy!

strzalka.jpggaleria

***

7 lutego 2017 r.

Stop cyberprzemocy !

Naszą szkołę odwiedzili funkcjonariusze policji, którzy przeprowadzili z uczniami zajęcia propagujące właściwe zachowania w sieci. Wizyta związana była z Dniem Bezpiecznego Internetu, który obchodzony jest właśnie 7 lutego.
 
strzalka.jpggaleria

***

31 stycznia 2017 r.

Bal karnawałowy

W nowe półrocze weszliśmy tanecznym krokiem. Nasza szkoła zapełniła się pomysłowo przebranymi uczniami, którzy od rana wyśmienicie się bawili. Zabawę przy muzyce uatrakcyjnili specjalni goście: Klaun i Minionek, organizujący liczne zabawy
i konkursy. W przerwie wszyscy uczniowie udali się na poczęstunek ufundowany przez radę rodziców, a imprezę zwieńczył wybór króla i królowej balu.

W tym roku tytuł otrzymali:

Klasy młodsze:

1.       Patrycja Wróbel, kl. III

2.       Krystian Masny, kl. III

Klasy starsze:

1.       Oliwia Grajcarek, kl. VI

2.       Jakub Growiec, kl. V

Wręczono także dyplomy i  nagrody uczniom, którzy najaktywniej włączyli się w  zbiórkę surowców wtórnych organizowaną przez RSU w I półroczu roku szkolnego 2016/2017.

Makulatura

I miejsce: Wojciech Szuster

II miejsce: Sylwia Kałka

III miejsce: Oliwia Trefon

Zakrętki

I miejsce: Kacper Otręba

II miejsce: Magdalena Pitlok

III miejsce: Emilia Stalmach

Baterie

I miejsce: Samuel Wojtala

II miejsce: Oliwia Trefon

III miejsce: Kinga Sosna

Wszystkim zaangażowanym dzieciom dziękujemy.

strzalka.jpggaleria

***

13 stycznia 2017r.
Bezpieczeństwo podczas ferii
oraz rozstrzygnięcie konkursów

W piątek zanim udaliśmy się na zasłużony wypoczynek odbył się apel organizacyjny. W ramach spotkania pani Dyrektor przypomniała wszystkim o zasadach bezpieczeństwa podczas ferii oraz o męczącym naszą gminę smogu. Jeszcze raz, zachęcamy wszystkich do przeczytania ulotki znajdującej się w zakładce "Bezpieczne ferie 2017".
W tym dniu nastąpiło również rozstrzygnięcie konkursów.

Szkolny Konkurs Fotograficzny "Najpiękniejsza Choinka"
I miejsce: Edyta Kozik
II miejsce: Roksana Sodzawiczny
III miejsce: Martyna Manowska
Wyróżnienia: Faustyna Stencel, Filip Pieniądz,
Magdalena Godziek, Oliwia Trefon

Szkolny Konkurs Matematyczny "Euklides"
I miejsce ex aequo:: Roksana Sodzawiczny i Faustyna Stencel
II miejsce: Kinga Sosna
III miejsce: Wojciech Szuster

Szkolny konkurs Informatyczny z Elementami Matematyki
I miejsce: Kinga Sosna
II miejsce ex aequo: Julia Scheibel i Filip Pieniądz
III miejsce: Oliwia Grajcarek
IV miejsce: Wojciech Szuster

Międzynarodowy Konkurs Informatyczny "BÓBR"
Najlepsi w szkole:
Klasy IV-VI: Kai Hoare
Klasa III: Miłosz Filipek

Dziękujemy uczniom, którzy ukończyli Godzinę Kodowania w ramach  Ogólnoświatowego Tygodnia Edukacji  Informatycznej. Dyplomy otrzymali:
Julia Scheibel
Roksana Sodzawiczny
Wojciech Szuster
Kacper Doktor
Jakub Zielnik

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczniom i życzymy sukcesów za rok.

strzalka.jpggaleria

***

13 stycznia 2017r.
Dzień Bezpiecznego Internetu

Jak co roku nasza szkoła zaangażowała sie w obchody Dnia Bezpiecznego Internetu pod hasłem „Razem zmieniamy internet na lepsze”. Podejmując inicjatywę zwróciliśmy uwagę na rolę każdego użytkownika internetu w budowaniu bezpiecznego i przyjaznego środowiska online. "Każdy z nas ponosi odpowiedzialność za to, co robi w sieci i w jaki sposób z niej korzysta. Podczas obchodów DBI szczególnie podkreślony został potencjał internetu, który dzieci mogą wykorzystać zarówno w edukacji, kontaktach z rówieśnikami jak również jako formę twórczej rozrywki."

strzalka.jpggaleria

***

12 stycznia 2017r.
Dzień Babci i Dziadka

 W dzisiejsze przepiękne zimowe popołudnie naszą szkołę odwiedzili niezwykli goście. Otóż nasze babce i dziadkowie przyszli zobaczyć występ swoich wnucząt. Piękne tańce, śpiew oraz magiczna muzyka zaczarowała widzów. Przedszkolaki pod opieką p. Ewy Tylec wystąpili z przedstawieniem pt. "Królewna Śnieżka i siedem krasnoludków". Uczniowie klas I-III przedstawili jasełka pt. "W baśniowej krainie". Wspaniała gra aktorska zachwyciła wszystkich.

strzalka.jpggaleria

***

11 stycznia 2017r.
Gminne Zawody Tenisa Stołowego

Wczesnym rankiem reprezentacja dziewczyn i chłopców z naszej szkoły wyruszyła na gminne zawody Tenisa Stołowego w Piasku. Do turnieju zgłosiło się 7 szkół. Rywalizacja była ogromna, a zawodnicy pokazali godną postawę sportowca. Z dumą ogłaszamy iż mistrzynią gminnych zawodów została Roksana Sodzawiczny.

Wyniki indywidualne dziewczyn:
I miejsce: Roksana Sodzawiczny
II miejsce: Julia Matusz

Drużyna dziewczyn w składzie:
Julia Matusz, Roksana Sodzawiczny i Faustyna Stencel zdobyła II miejsce
i zakwalifikowała się do II etapu - Powiatowych Zawodów Tenisa Stołowego

Drużyna chłopców w składzie:
Maksymilian Furczyk, Kamil Godziek i Filip Pieniądz zdobyła III miejsce.

Serdecznie gratulujemy naszym uczniom i życzymy sukcesów 
w przyszłym roku.

strzalka.jpggaleria
***

9 stycznia 2017r.
Dzień Regionalny pod hasłem "Śląskie zwyczaje"

Po raz pierwszy w naszej szkole został zorganizowany Dzień Regionalny, który miał na celu pokazania piękna naszych tradycji, zwyczajów i mowy. Uczniowie koła regionalnego przygotowali  opowiadania, pieśni, tańce  oraz przedstawienie na temat naszych śląskich zwyczajów.

W ten barwny dzień zawitali do nas goście ze Studzionki: Pani Otylia Trojanowska, która w 2006 roku zwyciężyła w konkursie promującym gwarę, tradycję i kulturę „Po naszymu czyli po Śląsku” oraz uczniowie klasy II c - uczestnicy Koła Gwarowego działającego przy Szkole Podstawowej nr 12 w Studzionce wraz z opiekunkami panią Edytą Walecką i panią Agatą Grygier.

Wspaniała atmosfera, wymiana doświadczeń i przepiękne wystepy sprawiły, że z większą chęcią będziemy wracać do naszych korzeni.

strzalka.jpggaleria

***

9 stycznia 2017r.
Bezpieczne ferie 2017

W związku ze zbliżającymi się feriami zimowymi uprzejmie prosimy o zachownie bezpieczeństwa.

Zapoznaj się z poniższym plakatem.


bezpieczne_ferie_2017.PNG

***

22 grudnia 2016r.
Wspólne Kolędowanie oraz rozdanie nagród

"Zrodzony na sianie, w półmroku stajenki,
śpi w ramionach Marii Jezus malusieńki.
Świętą noc złocista gwiazda opromienia.
Gromadzą się wokół przyjazne stworzenia.
Lulajże Jezuniu snem cichym, szczęśliwym.
Obdarz nas radością i szczęściem prawdziwym."

Życzymy wesołych i zdrowych Świąt Bożego Narodzenia.
oraz pomyślności w Nowym  Roku.


Zanim uczniowie rozeszli się do domów, by świętować w rodzinnej atmosferze, wspólnie zaśpiewaliśmy kolędy oraz składaliśmy sobie życzenia, a w klasach odbyły się spotkania przy wigilijnym stole.
 
W ten niezwykły, pełen życzliwości dzień rozstrzygnięto  konkursy:

Miło  nam poinformować, iż Filip Pieniądz  otrzymał  I  miejsce w Powiatowym Konkursie  "Letter to Santa Claus"

Szkolny Konkurs na Najpiekniejszą Bombkę Bożonarodzeniową:

Kategoria klas 0-III
I miejsce: Dawid Stęchły
II miejsce:  Martyna Manowska
III miejsce: Miłosz Filipek

Kategoria klas IV-VI
I miejsce: Oliwia Grajcarek
II miejsce: Wojciech Szuster
III miejsce: Oliwia Trefon

Wyróżnienia:
Kalina Duży
Oliwia Matusz
Martyna Fabian
Karol Smolorz
Edyta Kozik
Kamil Godziek
Karolina Pławecka

Szkolny turniej stołowy:

Kategoria Dziewczyn:
I miejsce: Faustyna Stencel
II miejsce: Julia Matusz
III miejsce: Roksana Sodzawiczny
 
Kategoria chłopców:
I miejsce: Filip Pieniądz
II miejsce: Mateusz Golus
III miejsce: Wojciech Szuster

Mistrzem Szkoły w Tenisie Stołowym został Filip Pieniądz.
Wszystkim uczestnikom konkursów serdecznie gratulujemy
i życzymy sukcesów w przyszlym roku.

strzalka.jpggaleria

***
19 grudnia 2016r.
Koncert Świąteczny

"Nie było miejsca dla Ciebie
w Betlejem w żadnej gospodzie.
Ty narodziłeś się Jezu
w stajni ubóstwie i chłodzie..."

Tegoroczny Koncert Świąteczny odbył się w baśniowej krainie.
Wszystkie znane nam postacie z bajek odwiedziły nowonarodzonego Jezusa. Uczniowie naszej szkoły wraz z panią Aleksandra Schymurą i panią Joanna Olszynką przygotowali niezwykły spektakl podczas którego dzieci zaskoczyły nas wspaniałą grą aktorską oraz talentem wokalnym. Michał Ryguła uświetnił występ grą na saksofonie, Lilianna Wątor na keyboardzie, a Daniel Ryguła na gitarze.

strzalka.jpggaleria

***

12 grudnia 2016r.

PODZIĘKOWANIE

Dziękujemy serdecznie wszystkim Uczniom i Rodzicom, a także Dyrekcji, Nauczycielom oraz Pracownikom Szkoły Podstawowej nr 11, którzy zaangażowali się w tegoroczną edycję „Szlachetnej Paczki” i wsparli rodzinę dla której prowadzona była zbiórka.

 Szkolni koordynatorzy:
Marzena Ilga i Joanna Piórko-Trefon

Szkoła otrzymała list od organizatorów SZLACHETNEJ PACZKI:

"Drogi Darczyńco,

Cieszymy się, że razem z nami zmieniasz świat na lepsze! 

Miłość wyrażana jest poprzez wrażliwość na drugiego człowieka. Darczyńcy SZLACHETNEJ PACZKI dodatkowo okazują ją w prezencie, który trafia prosto w serca rodziny. Sami wiemy, jak się czujemy, gdy ktoś pomaga spełnić nasze marzenia, zwłaszcza kiedy wydają się nierealne. 
Cieszymy się, że jesteś częścią tej radości, którą przeżywała obdarowana rodzina podczas dostarczenia Paczki.

Wolontariusz, który opiekował się rodziną chciał przekazać kilka słów od siebie.

Relacja ze spotkania z rodziną przy wręczeniu paczki.

Rodzina była w szoku, że w ogóle dostała się do projektu. Gdy zobaczyli łóżko, prosili o wniesienie do altany, by móc je od razu złożyć. Zapytałam, gdzie wnieść resztę paczek, pani Renata nie mogła uwierzyć, że jeszcze coś dostali. Z początku patrzyli z niedowierzaniem na te 13 paczek. Chłopcy dali wolontariuszkom drobne upominki - własnoręcznie zrobione pierniki. Nasi bohaterowie cieszyli z wielkiego zapasu środków do czyszczenia. Nie wiedzą nawet, gdzie to wszystko pomieścić. Kilka dni zajęło im ostateczne umiejscowienie prezentów.

Co chce powiedzieć od siebie rodzina:

Chcielibyśmy Wam bardzo podziękować. Nie sądziliśmy, że tyle osób zechce nam pomóc. Wiemy, że jest wiele potrzebujących rodzin, tym bardziej czujemy się docenieni. Życzymy wesołych świąt w ciepłej atmosferze i gronie najbliższych, i aby przyszły rok 2017 był dla Was wspaniały."


strzalka.jpggaleria

***

7 grudnia 2016r.

Mikołaj w DPS

W pewien zwykły szary dzień 7 grudnia  Klasa VI wraz z panią Joanna Piórko – Trefon i Aleksandra Schymura odwiedziły mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Pszczynie z przedstawieniem pt” Mikołajkowa przemiana”. Uśmiech na twarzach starszych i schorowanych ludzi, ich widoczne zainteresowanie udowodniły nam, że widzowie z radością przyjmują to,  co dla nich przygotowaliśmy. Na zakończenie pobytu w Domu Pomocy Społecznej, każdy z podopiecznych otrzymał od nas kartkę z życzeniami oraz słodki poczęstunek.

strzalka.jpggaleria

***

6 grudnia 2016r.
Mikołaj w szkole

6 grudnia w progi naszej szkoły zawitał niezwykły gość, ulubieniec dzieci – Święty Mikołaj. Zanim jednak wręczył słodkie upominki, wszyscy uczniowie obejrzeli przedstawienie  w wykonaniu klasy VI pt. „Mikołajkowa przemiana”. Przekaz tej opowieści był niezwykle pouczający. Młodzi aktorzy przypomnieli, że zawsze warto być dobrymi ludźmi, pomagać sobie nawzajem i  troszczyć się o innych. Warto pamiętać, że dobra materialne nigdy nie zastąpią radości z przebywania wśród rodziny i przyjaciół. Dobre relacje z drugim człowiekiem są niezwykle cenne. 

strzalka.jpggaleria

***

4 grudnia 2017r.
Dzień Górnika

"Górnicze skarby pod Ziemią
głęboko ukryte drzemią
na ścianach, filarach, górnicza już wiara
wykuwa do skarbów drogę."

Dziś świeto świetej Barbary, patronki górników. Z tej okazji odwiedził nas Górnik w stroju galowym. Górnik opowiedziła dzieciom o ciężkiej pracy pod ziemią, w jaki sposób wydobywa sie węgiel, jakie są zwyczaje górnicze, jak również zaprezentował swój mundur, który zachwycił wszystkie dzieci.

strzalka.jpggaleria

***

1 grudnia 2016
Występ w Bażantarni

 Czwartkowe południe 1 grudnia w Bażantarni w Porębie to spotkanie opłatkowe z Seniorami zorganizowane przez panią Sołtys Jednym z punktów programu był występ artystyczny uczniów naszej szkoły. Dzieci promowały piękno gwary śląskiej, deklamując wiersze i śpiewając pieśni regionalne. Za swoje piękne występy zostały nagrodzone gromkimi brawami i obdarowane przez organizatorów słodkościami.

strzalka.jpggaleria

***


29 listopada 2016r.
Międzyszkolny Konkurs Matematyczny Kogel-Mogel dla klas VI

 Uczennice klasy szóstej Oliwia Grajcarek i Faustyna Stencel reprezentowały nasza szkołę w XIII edycji konkursu, który odbył się w  w Szkole Podstawowej nr 4 w Pszczynie. W zmaganiach wzięło udział 24 uczniów z 12 szkół podstawowych gminy Pszczyna. Zadania sprawdzały umiejętność wykorzystania wiedzy i sprawności matematycznych w rozwiązywaniu zadań o treściach związanych z życiem codziennym.

Serdecznie dziękujemy szóstoklasistkom za udział w konkursie i życzymy sukcesów w przyszłym roku.


strzalka.jpggaleria

***

28 listopada 2016r.
Warsztaty zdobienia bombek metodą decoupage

Wszyscy z niecierpliwością czekają na Święta Bożego Narodzenia. Okres przedświąteczny to czas wielkich przygotowań związanych nie tylko z porządkami w domu. Trzeba także dołożyć starań, by nasze otoczenie było pięknie przystrojone na te ważne dni. Choinkę można ozdobić m.in. bombkami wykonanymi techniką decoupage. Właśnie takiego sposobu zdobienia nauczyły się uczennice biorące udział w warsztatach prowadzonych przez panie Joannę Piórko-Trefon i Joannę Zawadzką-Olszynkę. Nastrój podczas zajęć był bardzo radosny i wprowadził wszystkich uczestników w magiczną atmosferę zbliżających się świąt. Wykonane prace trafią na kiermasz bożonarodzeniowy w naszej szkole.

 strzalka.jpggaleria

***

23 listopada 2016r.
Dyskoteka Andrzejkowa

Już o 16.00 uczniowie klas IV-VI zebrali się by wspólnie świętować Andrzejki. Każdy kto chciał poznać swoją przyszłość mógł odwiedzić magiczny pokój wróżb. Wspaniała zabawa, tańce, muzyka, konkursy i słodkie nagrody sprawiły, że wszyscy bawili się wspaniale.

strzalka.jpggaleria

***

22 listopada 2016r.

Wystep Koła Regionalnego w Studzionce

Uczniowie naszego Koła Regionalnego w ramach współpracy z Kołem Regionalnym w Studzionce wystąpili podczas Dni Regionu w zaprzyjaźnionej szkole. Dzieci recytowały, opowiadały oraz zatańczyły, zaśpiewały i przedstawiły dwie scenki z życia codziennego w gwarze śląskiej. Wspaniała atmosfera oraz gościnność organizatorów sprawiły, że z wielką radością zaprosiliśmy Koło Regionalne działające w Studzionce do naszej szkoły.

strzalka.jpggaleria

***

21 listopada 2016r.
Pasowanie na czytelnika

21 listopada klasa I wraz z wychowawcą zawitała do biblioteki szkolnej, było to spotkanie z książką, poznanie zasad korzystania z biblioteki oraz  pierwsze wypożyczenie lektur zakończone pasowaniem na czytelnika.

Szczegóły w zakładce Biblioteka.

strzalka.jpggaleria

***


19 listopada 2016r.
Szlachetna Paczka

Tradycją naszej szkoły stało się pomaganie innym poprzez uczestniczenie w akcji szlachetnej paczki. Zapraszamy do włączenia się w zbiórkę najpotrzebniejszych rzeczy. W szkole przy wejściu na parterze została wystawiona skrzynka do której można włożyć darowane produkty. Opis wybranej rodziny znajduje się w załączniku na końcu artykułu oraz na gazetce ściennej przy tylnym wyjściu ze szkoły.

Potrzeby rodziny:

herbata, kawa, proszek do prania, płyny czyszczące, zimowa kurtka- rozmiar 140- szczupły, zimowa kurtka- rozmiar 130- puszysty, zimowe buty- rozmiar  35, zimowe buty- rozmiar  33, kolorowanki dla obu chłopców, ciastolina, kołdra, pościel, łóżko dla Kuby, puzzle. Dodatkowo upominki na święta: piłka do nogi, klocki LEGO.

Szkolny organizator paczki otrzymał list:

Drogi Darczyńco!

witaj w Drużynie SZLACHETNEJ PACZKI – cieszymy, że łączy nas ta sama zasada: „Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego”. Dziękujemy, że chcesz razem z nami nieść Mądrą Pomoc. Dzięki Tobie rodzina, która każdego dnia walczy o lepsze jutro, otrzyma nadzieję i inspirację do samodzielnego poradzenia sobie w życiu. Przygotowana przez Ciebie paczka to coś więcej niż pomoc materialna. To znak, że potrzebujący są dla kogoś ważni i że jest ktoś, kto w nich uwierzył po to, aby oni potrafili uwierzyć w siebie.

Pozdrawiamy Cię!
ZESPÓŁ SZLACHETNEJ PACZKI ”

16 listopada 2016r.
Konkursy Gwarowe

    Uczniowie naszej szkoły mogą pochwalić się piękną gwarą śląską, dlatego też od lat uczestniczą w wielu konkursach recytatorskich zdobywając podium. W tym roku uczniowie klasy II - Dawid Masny oraz klasy III- Krystian Masny zdobyli wyróżnienie III stopnia w XIX Międzygminnym Konkursie Gwarowym "Pogodejmy Po Naszymu"

    Szóstoklasiści: Maksymilian Furczyk, Karolina Pławecka i Julia Matusz reprezentowali naszą szkołę w XXV Regionalnym Turnieju Recytatorskim w Miedźnej, pod honorowym patronatem Śląskiego Kuratora Oświaty. Tegoroczny poziom jubileuszowego konkursu był bardzo wysoki, a prezentacje dzieci przepiękne, Julia Matusz zdobyła wyróżnienie przytaczając tekst własny "Naszo ślonsko ziymia" oraz wiersz pt. "Ślonsko zima" - autor nieznany.
Podczas konkursu odbyły się warsztaty recytatorskie z aktorem, instruktorem teatralnym i filmowcem Michałem Skibą. Wskazówki oraz ćwiczenia dykcyjne z pewnością wykorzystamy w przyszłym roku.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy sukcesów za rok!

Teksty  własne zaprezentowane na konkursie mozna przeczytać na naszym blogu uczniowskim w zakładce  "Koło regionalne".

strzalka.jpggaleria
strzalka.jpgprotokół jury

***

15 listopada 2016r.
Teatr oraz warsztaty profilaktyczne

    Dzisiaj w naszej szkole gościli aktorzy Teatru Interwencji Artystycznej "Alpmim" z Krakowa, którzy zaprezentowali bajkę dla najmłodszych pt. "Wyprawa po skarb". Lis i Jeżyk podczas długiej wędrówki przez pustynię, ciemny las, wysokie góry i rzekę pełną piranii zrozumieli, że najcenniejsza jest przyjaźń. Ważne, żeby umieć ze sobą rozmawiać, wyjaśniać nieporozumienia i przepraszać.
Tematami przyjaźni najmłodsi będą się jeszcze zajmować  w najbliższym tygodniu, aby utrwalić pozytywne zachowania.

    Uczniowie klas IV-VI wzięli udział w warsztatach profilaktycznych z wykorzystaniem dramy stosowanej pt. "Twój czas". Uczestnicy w grupach przygotowali krótkie improwizacje, po których nastąpiło ich omówienie oraz burza mózgów na tematy dotyczące spędzania wolnego czasu.

strzalka.jpggaleria

***

14 listopada 2016r.
Dzień Czystego Powietrza

Włączając się w pszczyńską akcję walki ze smogiem w naszej szkole został zorganizowany happening na temat czystego powietrza. Dzieci przygotowały plakaty, a podczas pogadanki wypowiadały się w jaki sposób można zapobiegać powstawaniu smogu. Uczniowie przypomnieli również zagrożenia i choroby jakie niesie ze sobą zanieczyszczanie środowiska.

Na zakończenie spotkania został rozstrzygnięty
I Konkurs Przyrodniczy Jesienne Drzewo.

Laureaci w kategorii klas młodszych:

I miejsce ex aequo: Kamil Stęchły i Krystian Masny
II miejsce: Julia Szuster
III miejsce: Małgorzata Czauderna

Laureaci w kategorii klas starszych:


I miejsce: Oliwia Grajcarek
II miejsce: Hanna Pastewska
III miejsce: Wojciech Szuster

Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy!

strzalka.jpggaleria

strzalka.jpgPLESS

***

14 listopada 20146.
Święto Odzyskania Niepodległości

W ramach uczczenia obchodów Święta Niepodległości, uczniowie klasy V przygotowali uroczysty apel. Młodzi aktorzy zaprezentowali przedstawienie opowiadające o losach naszego kraju w tym trudnym dla Polaków okresie. złożyli w ten sposób hołd wszystkim, którzy walczyli za naszą wolność, a także przypomnieli, że powinnością nas wszystkich jest zachowanie jedności obecnych i przyszłych pokoleń.

strzalka.jpggaleria

***

13 listopada 2016
Konkurs czytelniczy

Biblioteka zaprasza do udziału w konkursie czytelniczym
Wielka Liga Czytelników -
czytaj książki, zdobywaj sprawności.
Szczegóły w zakładce BIBLIOTEKA

liga_czytelnicza_2016.jpg


***

28 października

Uroczyste pasowanie pierwszoklasistów

    Dziś wielkie święto! Pani Dyrektor Lilianna Mańka pod czujnym okiem I zastępcy burmistrza Pani Barbary Sopot-Zembok uroczyście pasowała pierwszoklasistów na uczniów naszej szkoły.
Podczas akademii dzieci wykazały się swoim talentem muzycznym i recytatorskim oraz pochwaliły się znajomością języka angielskiego, jak również wiedzą odpowiadając na pytania zadawane przez starszych kolegów.  Na zakończenie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki. Po uroczystości pierwszoklasiści wraz z rodzicami i zaproszonymi gośćmi udali się na poczęstunek.

strzalka.jpggaleria

***

10 listopada 2016r.
Międzynarodowy Konkurs Informatyczny Bóbr

W środę i czwatrek odbył się XI Konkurs Informatyczny Bóbr. Dziewiętnaścioro uczniowiów z klas III-VI  w dwóch kategoriach wiekowych, korzystając z platformy edukacyjnej zmierzyło się z zadaniami z zakresu programowania i wiedzy informatycznej.
Głównym celem konkursu jest rozwój i kształtowanie myślenia komputacyjnego, algorytmicznego oraz popularyzacja posługiwania się technologią informacyjną i komunikacyjną wśród wszystkich uczniów na wszystkich etapach edukacyjnych.
Wstępne wyniki będą dostepne już za dwa tygodnie.

***

27 października
Wyprawa klasy III do lasu

Dzień 27 października był pełen wrażeń dla uczniów klasy III, którzy wraz z wychowawczynią p. Aleksandrą Schymurą wybrali się do lasu na poszukiwanie oznak jesieni. Dzieci poznały różnorodność szaty roślinnej, piętrowość lasu, słuchały odgłosów przyrody i zbierały dary jesieni. Badały i obserwowały las, który skrywa w sobie wiele tajemnic.

strzalka.jpggaleria

***

26 pażdziernika 2016r.
Tydzień misyjny

„Człowiek jest wielki nie przez to, co ma, nie przez to, kim jest,
lecz przez to, czym dzieli się z innymi.”

W ramach tygodnia misyjnego chętne dzieci pieką co środę „Ciasto Misyjne”. Podczas przerw przebrani sprzedawcy serwują  najlepsze wypieki. W tym tygodniu ciasto rozeszło się w mgnieniu oka. Liczymy na kolejne pyszności.

strzalka.jpggaleria

***

25 października 2016r.
Jesienny spokój w jesiennym lesie...

Uczniowie klasy II wraz z wychowawczynią p. Joanną Zawadzką-Olszynką wybrali się na jesienny spacer do lasu. wyposażeni w lornetkę i lupy obserwowali przyrodę z bliska. Zebrali również skarby: kasztany, żołędzie, liście, jarzębinę, które ozdobią klasę i będą przypominać jesienną wycieczkę.

strzalka.jpggaleria

***

21 października 2016r.
Wyjazd klas 0-I na spektakl

Dnia 21.10.2016r. dla dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniów klasy I odbyła się wycieczka edukacyjna do Pszczyńskiego Centrum Kultury na spektakl "Baśnie Braci Grim"
w wykonaniu aktorów Teatru Współczesnego z Krakowa.

***

19 października 2016r.
Pieczenie chleba

Klasa III zgotowała wszystkim wspaniały prezent, gdyż podczas pieczenia chleba w szkole unosił się wspaniały zapach, który każdemu z nas kojarzy się z ciepłem domowego ogniska. Trzecioklasiści włożyli wiele serca w wypiek i przygotowanie zdrowych kanapek, ponieważ smakowały wyśmienicie.

strzalka.jpggaleria

***

14 października 2016r.
Dzień Edukacji Narodowej

W ten szczególny dzień ubrani w białe bluzki i uśmiech na twarzach przyszliśmy o szkoły. Już od samego rana uczniowie składali życzenia i kwiaty swym nauczycielom. Podczas akademii przygotowanej przez uczniów klasy III i IV, dzieci podziękowały dyrekcji, nauczycielom i obsłudze za trud i poświęcenie. Pięknie wykonane piosenki, wspaniała recytacja wierszy oraz krótkie scenki zachwyciły serca wszystkich widzów.
Po występach pani dyrektor Lilianna Mańka, ksiądz proboszcz Stanisław Musioł oraz przewodnicząca Rady Rodziców Katarzyna Wątor, złożyli życzenia pracownikom szkoły.

Z okazji Dnia Eduacji Narodowej
życzymy takich myśli i marzeń,
 które dają się urzeczywistnić,
pięknych i szlachetnych pomysłów,
które podszeptuje serce,
cierpliwości i wytrwałości, aby służba dzieciom
tym starszym i tym młodszym
zrodziła wiele szlachetnych owoców.


strzalka.jpggaleria

***


12 października 2016
Wycieczka do Teatru

W środę 12 października każdy uczeń naszej szkoły miał okazję obcować z kulturą. Już z samego rana dzieci z klas 0-III wyruszyli do Kina Centrum w Jastrzębiu -Zdroju na spektakl muzyczny Teatru Wrocławskiego "Dzwonnik z Notre Dame", następnie uczniowie ze starszych klas wyjechali na przedstawienie "W krainie mitów". Wszyscy pełni wrażeń wrócili do swoich domów.

***

6 października 2016r.

Światowy Dzień Dobroci dla  Zwierząt

4 października obchodziliśmy Światowy Dzień Dobroci dla Zwierząt. Po skontaktowaniu się z fundacją "Zwierzęca Arkadia" wolontariusze bardzo ucieszyli się z ciepłego słowa i chęci pomocy płynącej z naszej szkoły!
Najpotrzebniejsze rzeczy to stare koce, ręczniki, poszewki czyli rzeczy używane, które nic nie kosztują, a zajmują miejsce w szafie. Jeśli ktoś mógłby pomóc w formie podarowania karmy suchej/mokrej dla psów i kotów, żwirku, obroży, smyczy, kuwet to Fundacja bardzo chętni przyjmie te produkty. W szkole na parterze do 12 października będzie wystawiona skrzynka na naszą zbiórkę.

***

5 października 2016r.
Wycieczka klas 0-III do Żorskiego Centrum Regionalnego

Najmłodsi uczniowie naszej szkoły z klas 0-III wybrali się na lekcję regionalną do Żor.  Wspaniała atmosfera ludowych zwyczajów  sprawiała, iż dzieci z wielkim zaangażowaniem uczestniczyły w zajęciach. Kiszenie kapusty wzbudziło wiele emocji. Podczas warsztatów uczniowie mogli skosztować tradycyjnych specjałów. Chleb ze smalcem był przepyszny!

strzalka.jpggaleria

***


3 października 2016r.
Ogłoszenie wyników głosowania do Rady Samorzadu Uczniowskiego

Przewodnicząca szkoły: Oliwia Grajcarek
Zastępca przewodniczącej: Kinga Sosna
Sekretarz: Filip Pieniądz
Członkowie:
Kai Hoare
Daniel Ryguła
Roksana Sodzawiczny
Hanna Zarzycka

Wszystkim kandydatom oraz wyborcom dziękujemy
za udział w wyborach.


30 września 2016r.
Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Piątkowy dzień był pełen matematycznych zagadek. Od samego rana w dwóch salach uczniowie zdawali egzamin z tabliczki mnożenia. Do egzaminu przystąpili także rodzice, nauczyciele i pracownicy szkoły. Podczas obchodów przeprowadzono również konkursy na Klasowego Mistrza Tabliczki Mnożenia oraz turniej wyłaniający szkolnego mistrza wśród uczniów i nauczycieli.
Na zakończenie dnia ogłoszono wyniki konkursu na przygotowanie plakatu Światowego Dnia tabliczki Mnożenia:

I miejsce zdobyła Oliwia Grajcarek

II miejsce zdobył Jeremi Barczak
III miejsce zdobył Kamil Stęchły

Wyróżnienie otrzymali:
Filip Pieniądz
Edyta Kozik
Oliwia Krzempek
Martyna Manowska i Magdalena Godziek

Mistrzem tabliczki mnożenia wśrod uczniów została Julia Matusz, wśród nauczycieli pani Ewa Pudło.

Serdecznie gratulujemy, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział i zapraszamy za rok.

strzalka.jpggaleria

***

29 wrześnie 2016r.
Dyskoteka klas I-III

Zacne chłopaki, mili koledzy.
W dniu Waszego święta najlepsze życzenia składają dziewczęta!

   Dzień Chłopaka to szczególny dzień dla wszystkich chłopców naszej szkoły. Dla uczczenia tego święta, wychowawczynie klas I-III zorganizowały dyskotekę. Uczniowie bawili się 29 września 2016r. od godz.15.00 do 17:00. Rytmiczna muzyka zachęcała do pląsów i porywała do tańca nawet najbardziej opornych. Dzieci tańczyły przy ulubionych utworach oraz z chęcią brały udział w konkursach z nagrodami. Wszyscy bawili się znakomicie!

strzalka.jpggaleria

***

28 września 2016r.
Dyskoteka klas IV-VI

Święto wszystkich chłopców zbliża się dużymi krokami. Z tej okazji Samorząd Uczniowski zorganizował szkolną dyskotekę. Zabwa i konkursy  były wspaniałe.
Wszystkim chłopakom z naszej szkoły życzymy spełnienia marzeń, a w szkole i sporcie samych sukcesów.

strzalka.jpggaleria

***

28 września 2016r.
Spotkanie klas 0-II z policjantami

    Nasi najmłodsi uczniowie spotkali się dziś na z policjantami. Panowie w mundurach zrobili na dzieciach ogromne wrażenie, dlatego też z wielkim zaangażowanie słuchali w jaki sposob należy poruszać się  drogami, jak zachować się w razie ataku psa nie zabrakło również informacji na temat bezpiecznych zachowań w domu i w szkole. Wielkim zainteresowaniem cieszyły się akcesoria policjantów- lizaki, kamizelki, radiowóz- każdy chciał je dotknąć i zobaczyć z bliska. Dziękujemy panom policjantom za przeprowadzenie tak ciekawej lekcji, a pani pedagog Joannie Piórko-Trefon za organizację spotkania.

strzalka.jpggaleria

***

27 września 2016r.
Wyboy do Rady Samorządu Uczniowskiego

    Dziś cała społeczność szkolna uczestniczyła w wyborach do Rady Samorządu Uczniowskiego. Ucząc się samorządności wybieraliśmy przewodniczącego szkoły oraz członków Rady, którzy będą reprezentować głos uczniów. Nad prawidłowym przebiegiem wyborów czuwała komisja wyborcza.
    Wyniki zostaną przedstawione 30 września 2016r.

strzalka.jpggaleria

***

27 września 2016r.
  Europejski Dzień Języków Obcych

    Obchodząc Europejski Dzień Języków Obcych, każda klasa miała za zadanie przygotować plakat o wylosowanym wcześniej kraju. Na plakacie musiały znaleźć się informacje o danym państwie oraz trzy magiczne słowa PROSZĘ, PRZEPRASZAM, DZIĘKUJĘ. Uczniowie zdali egzamin na szóstkę. Przebrane dzieci, flagi, pomalowane twarze oraz muzyka, która rozbrzmiewała na korytarzu sprawiła, iż czuliśmy się jak na międzynarodowym festiwalu. Wspaniałe prace dzieci można oglądać na gazetkach szkolnych znajdujących się na górnym korytarzu. Dziękujemy pani Justynie Przybyle za organizację tego niezwykłego dnia w naszej szkole.

strzalka.jpggaleria

***

23 września 2016r.
Wydarzenie w bibliotece szkolnej.

20 września z okazji Dnia Przedszkolaka bibliotekę odwiedził oddział przedszkolny z wychowawcą panią Ewą Tylec. Dzieci obejrzały przygotowane przez nauczyciela bibliotekarza książki, bogato ilustrowane baśnie, bajki i wiersze, ciekawie wydane z możliwością usłyszenia dźwięków np. zwierząt. Celem wizyty było również porozmawianie z dziećmi o ich książkach, które mają w domu i o ich ulubionych bohaterach bajek, filmów, programów telewizyjnych.
    W drugiej części spotkania po przejściu do sali zajęć przedszkola nauczyciel bibliotekarz przeczytał opowiadanie pt. Kurczak z książki pani Małgorzaty Musierowicz „Hihopter”. Dzieci wysłuchały perypetii chłopca z zerówki. Opowiadanie poruszyło problem równego traktowania każdej osoby bez względu na wygląd.
    Całe wydarzenie upłynęło w miłej, radosnej atmosferze a głośne czytanie częściej będzie częścią życia przedszkolnego najmłodszych czytelników.

  Opracowała Katarzyna Altman-Nycz


strzalka.jpggaleria


***

22 września 2016r.
Światowy Dzień Nosorożca

Na świecie występuje obecnie jedynie 5 gatunków nosorożców, przy czym aż 3 z nich są krytycznie zagrożone wyginięciem. 
W 2016 roku obchodzimy ten dzień po raz 7. Celebrowanie 22 września ma dwa cele: jest gestem wdzięczności wobec tych osób, które pomagają ocalić gatunek, często narażając swoje życie, a także ma uświadamiać ludziom, jak niepewna jest przyszłość nosorożca, jeśli nie podejmiemy działań od zaraz.

Z okazji Światowego Dnia Nosorożca każdy uczeń naszej szkoły ubrał się w odcienie szarości. Podczas przerw na plakacie przygotowanym przez panią Justynę Przybyłę uczniowie zapisywali swoje propozycje, zaangażowania się w ratowanie zagrożonych gatunków. Ciekawych pomysłów było bardzo dużo. Na zakończenie dnia odbył się apel oraz krótki quiz.


strzalka.jpggaleria


***

16 września 2016r.
Sprzątania Świata

Wszyscy mamy obowiązek dbania o naszą Planetę. Jak co roku uczniowie naszej szkoły wybrali się na ulice naszego sołectwa by zebrać śmieci leżące przy drodze. Apelujemy do wszystkich mieszkańców by nie pozwolili, aby nasza piękna wieś zmieniała się w śmietnisko.

strzalka.jpggaleria

***

13 września 2016r.
Zdrowa przekąska- wykonanie ciasta z cukinią

    Uczniowie klasy VI na zajęciach technicznych zamienili się w prawdziwych cukierników. Szóstoklasiści z wielkim zaangażowaniem i zachowaniem środków higieny przygotowali przepyszne ciasto z cukinii. Wszystkim bardzo smakowało i z pewnością upieką go we własnych domach.
    Nikt się nie spodziewał, że zdrowa przekąska może być naprawdę pyszna.


strzalka.jpggaleria

***

1 wrzesnia 2016r.
Inauguracja roku szkolnego 2016/2017

    1 września 2016r. Pani Dyrektor Lilianna Mańka uroczyście rozpoczęła nowy rok szkolny 2016/2017.
    Klasa III wraz z wychowawczynią Aleksandrą Schymurą przygotowała akademię upamiętniającą rocznicę wybuchu II Wojny Światowej. Podczas uroczystości trzecioklasiści z wielkim zapałem powitali nowy rok szkolny życząc wszystkim wielu sukcesów, nauczycielom wyrozumiałości  i cierpliwości,
a  kolegom i koleżankom, zapału w zdobywaniu wiedzy.

strzalka.jpggaleria


30 sierpnia 2016r.

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017
odbędzie się w czwartek
1 września 2016r. o godzinie 9.00
w Szkole Podstawowej nr 11 w Porębie.